Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

aslında tavsiyeler açık serkan bey, ben kış lastiklerinde sürekli goodyear tercih ediyorum memnunum. ama sizin lastik nasıl 215 değilde 205 oldu..?

trend hariç tüm lastikler 215, sonradan mı taktırdınız.

ben kış lastiğini 205 aldım, gerek maddi ekonomi (tanesi 210 tl idi geçen kış) gerekse bir ebat düşüğü daha iyi kış performansı sunduğu için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sanırım good year ug8 almalıyım anladığım kadarıyla cem beyinde belirttiği üzere lassa snowway 2 de iyiymiş.. Bakalım bunların arasından tercihimi yaparım herşey için teşekkürler...Bu arada ben lastik ebatlarımı yanlış yzmışım dalgınlıktan..215/55/R16 olcaktı..kusura bakmayın...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kar lastiklerini dar seçmekte fayda var daha iyi tutunuyor 195 bulabilirseniz alın ben 175 taban almayı düşünüyorum

ug 8 tavsiye ederim 

kar da tabiki ince taban daha iyi yol tutarda sürekli kar yağmıyor ya normal havalarda ne olacak peki .focus 3 e 195 tabana sahip lastik el arabası lastiği gibi olur.ben 205/55/16 takmıştım o bile küçücük kalmıştı daha sonra onları satıp 215/50/17 aldım araba birşeye benzemişti ...

bende petlas kullanıyorum hocam karda çok güzel performans veriyor çevremde kullanan arkadaş ve akrabalar var onlarda kışlık petlas lardan çok memnunlar sizede tavsiye ederim hem ekonomik hem iyi ..ayrıca petlas eskisi gibi değil artık kaliteyi bayağı artırdılar, satışları da gayet iyi adamların

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kış lastiği kışların sert geçtiği ciddi derecede kar yağışı alan bir yerde yaşıyorsanız paranızı çöpe atmaktan başka bişey değil bence.Ancak hafif tipi şeklinde serpme kar yağışlarında faydası oluyor onun dışında hiçbir faydasını göremedim ben önceki aracımda. Focusa ise 215/55/16 ebatlarında normal lastik aldım michelin tanesine 350 dediler dunlop aldım  250 den ve çok memnunum ama asla kış lastiği felan almayacağım.Kışın kar yağsa yağsa doğuda olmadıktan sonra en fazla 1 ay yağıyor.1 ay toplu taşımaya binerim ne olacak sanki.Lastik ucuz olsa neyse ama tanesi 300 den aşağı değil boşa masraf olarak görüyorum .Tamam şahsi fikrimdir..

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam ilk cümle hatalı sanırım.--yaşamıyorsanız---

toplu taşımaya binmiyoruz yine yola çıkıyoruz sonra ortada kalıyoruz. keşke dediğinizi yapabilsek.

ben kış lastiğime güvenip hep yola çıktım ve sorunsuz geri döndüm. hatta bir keresinde tipi vardı kar duvarın kenarına yığılmıştı geçeyim dedim saplandım kış lastiği ile ama 30 cm vardı. sonra sağ-sol pati ile çıktım. yaz lastiği olsaydı, çektirmek zorunda kalırdım. yada dediğiniz gibi yola çıkmamak lazımmış.

geçen kış ılıman geçti ama önceki kış fena idi bakalım bu kış ne olacak. şimdide tutturdular küresel ısınma yokmuş hata yaptık artık dünya 50 yıllık yeni bir soğuma yılına giriyor diyorlar ki 2 kıştır avrupada insanlar donup ölüyor. bakalım bizim buralar nasıl olacak. karamanda birçok yere yürüyerek gidersiniz ama konya da bunu yapamıyoruz. konya ya gelmeden önce arabam bile yoktu benim. çankırı ve konya ereğli de yaşadım her yer yürüyerek 20 dk idi.

eğer soğukta yola çıkacaksak 50.000 tl lik arabaya 4-5 yıl kullanacağınız lastiklere 900 tl vermek fazla olmamalı. zaten 2. kış ve yaz lastiği sonunda yani 7-10 yıl arası sürede araba değiştirilir, aksilik olmazsa.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sanırım good year ug8 almalıyım anladığım kadarıyla cem beyinde belirttiği üzere lassa snowway 2 de iyiymiş.. Bakalım bunların arasından tercihimi yaparım herşey için teşekkürler...Bu arada ben lastik ebatlarımı yanlış yzmışım dalgınlıktan..215/55/R16 olcaktı..kusura bakmayın...

205 55 16 alın hem ucuz olur hemde kışın ince daha iyidir.

kış lastiği kışların sert geçtiği ciddi derecede kar yağışı alan bir yerde yaşıyorsanız paranızı çöpe atmaktan başka bişey değil bence.

kesinlikle yanlış. öncelikle kış lastiği +7 derecenin altında daha iyi tutunma sağlar buda hafif geçen kışa rağmen ankara için minimum 3 ay ki ben geç takıp erken söktüm.

onun dışında dokunulmamış 20-30 cm karda, normal yolda gidiyor gibi gittiğimi bilirim. standart lastik orada 10cm gidemez onuda bizzat denedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu sene bende alıcam ama daha incelemelere falan bakmadım... 2 sene önce conti ts 830 almıştık citroen nemo ya..memnun kalmıştım...forumda ug8 çoğunlukta gibi...memnunlar...iki markadan birini seçerim sanırım... bu arada her yeni lastikten sonra arabayı sattık :) hayırlısı bakalım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam ilk cümle hatalı sanırım.--yaşamıyorsanız---

Mehmet hocam cümlemde hata yok..Yoğun kış şartlarında inanın bi faydası olmuyor.Ha yaz lastiğine göre elbette iyidir ama mağduriyetinizi öyle bir anda ortadan kaldırıvermiyor..

kesinlikle yanlış. öncelikle kış lastiği +7 derecenin altında daha iyi tutunma sağlar buda hafif geçen kışa rağmen ankara için minimum 3 ay ki ben geç takıp erken söktüm.

kış lastiği kesin çözüm olsaydı insanlar zincirle paletle uğraşmazlardı.Geçen yıl connectte bridgeston kış lastikleri aldım Ankarayı bilmem ama bizim burada hafif kar dışında bir artısını göremedim.Önemli olan kar yağarken kaymaması değil kar yağıp ertesi gün yağan kar sertleştiği zaman ortaya çıkıyor asıl problem.

geçen kış ılıman geçti ama önceki kış fena idi bakalım bu kış ne olacak

hocam geçen yıl bizim buraları bilirsin inanır mısın kar yağmadı desem yeridir.Ama ondan önceki yıl felaketti.Burada eski toprak köylülerle konuştum kışın sertliğine dair belirtiler saydılar.Birtanesi de bu sarı arıların fazlaca bulunması imiş..Ve üzülerek söylüyorum ki bu sarı dostlarımız buralarda nüfus patlaması yaşıyorlar :wacko:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yoğun kış şartlarında inanın bi faydası olmuyor.Ha yaz lastiğine göre elbette iyidir ama mağduriyetinizi öyle bir anda ortadan kaldırıvermiyor..

kış lastiği kesin çözüm olsaydı insanlar zincirle paletle uğraşmazlardı.Geçen yıl connectte bridgeston kış lastikleri aldım Ankarayı bilmem ama bizim burada hafif kar dışında bir artısını göremedim.Önemli olan kar yağarken kaymaması değil kar yağıp ertesi gün yağan kar sertleştiği zaman ortaya çıkıyor asıl problem.

Erzurum, kars gibi kar yağdıktan sonra kalkmayan yerler çivili kış lastiği kullanabilir. ben ş.içinde zincire karşıyım. ancak uzun yolda zincir gerekmeli insanlara. artık belediyelerde ş.içlerini oldukça çabuk kürüyorlar. bir kış daha geliyor umarım kazasız belasız atlatırız hepimiz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.