Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Cyclone Navigasyon

Özgür Ş.

Önerilen Mesajlar

elinize sağlık fatih bey ben bir türlü çekipte atamamıştım :)

Bende size yardımcı olayım dedim :)

Arkadaşlar öncelikle merhabalar..

Aracıma cylone marka multimedia sistem taktırdım. Herşey sorunsuz çalısıyor sadece flash diske aktardıgım videolarda görüntü yok avi formatı ve 3gp denedim. 3gp oldu fakat görüntü ve ses rezalet!

Ses ve görüntünün güzel olabilmesi için hangi formata çevirebilirim?

Bende mpeg1 kullanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Arkadaşlar öncelikle merhabalar..

Aracıma cylone marka multimedia sistem taktırdım. Herşey sorunsuz çalısıyor sadece flash diske aktardıgım videolarda görüntü yok avi formatı ve 3gp denedim. 3gp oldu fakat görüntü ve ses rezalet!

Ses ve görüntünün güzel olabilmesi için hangi formata çevirebilirim?

H264/MPEG4 sorunsuz çalışıyor. Hatta normal mp3'lerimden bile ses ve görüntü kalitesi çok daha iyi. Çevirme işlemini yaparken bu formata göre çevirin ayrıca ses ve görüntü kalitesini yüksek olarak seçin öyle çevirin. Hd kalitesinde şuan aracımda videoklip izliyorum, aynı zamanda film bile çevirdim süper oldu.  ^_^

Neredeyse tüm sayfaları okudum, net bir cevap bulamadım, sesli komut özelliği çalışıyor mu ?

Sesli komut sistemi hariç her şey sorunsuz çalışıyor. Bu sistemi taktırmadan önce sesli komutu kullandın mı diye sorarsanız; hayır hiç kullanmadım. Şahsi fikrim özellik mi özellik ama bana gereksiz geliyor açıkcası. Bu aynı samsung galaxy telefonlardaki bazı hareket sensörleri gibi.  ^_^ 

Ayrıca cihazdan çok memnunum diyebilirim genel olarak hiç bir sıkıntım olmadı. Ses kalitesi değişti gibi geldi onu da bagaja 1000 watt'lık bir subwoofer + 2500watt'lık anfi koydum, ses kalitem kalan sistem orjinal olmasına rağmen inanılmaz düzeldi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim de en sevdiğim özelliklerden bir tanesi sesli komut :(

Aracın değişik panel yapısı ve piyasadaki azlığı nedeniyle biz c-max sahiplerinin çok az alternatifi var aftermarket ürün olarak. Bu firmanın sitesine baktığımda, c-max ile uyumlu modellerde sadece ekran değişiyor gibi algılıyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

6YyEzN.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne bileyim. Bilindiği gibi sistem aslında üç parça. Ana ünite ve ekran değişiyor, ama tuş paneli değişmiyor da olabilir. Ya da gösterilen resim photoshop, çünkü sony panel yerinde duruyor.

Focus 3'lerde ekran, panele daha yakın, c-max'larda geride. Dolayısıyla aynı sistemi kullanmak (en azından aynı çerçeve ile) mümkün olamıyor.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önce bindirip, sonra indirmişler. Serviste bile daha ucuza satılıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Arkadaşlar cyclone montajını yaptıralı 1.5yıl oldu nerdeyse kesinlik çok memnunum ne donma ne başka bir sorun yok fakat bozuk yola girdiğimde bariz şekilde tıkırtı cızırtı yapıyor daha önce servise götürdüğümde üfleme kanallarına sprey vb birşey sıktılar fakat ses azaldıktan sonra dahada arttı. Sizce ne yapmalı ? Navigasyonu komple söküp içerisine ses yalıtımı mı yapmalı, ne bilim bir çözüme ulaşamadım. Önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar cyclone montajını yaptıralı 1.5yıl oldu nerdeyse kesinlik çok memnunum ne donma ne başka bir sorun yok fakat bozuk yola girdiğimde bariz şekilde tıkırtı cızırtı yapıyor daha önce servise götürdüğümde üfleme kanallarına sprey vb birşey sıktılar fakat ses azaldıktan sonra dahada arttı. Sizce ne yapmalı ? Navigasyonu komple söküp içerisine ses yalıtımı mı yapmalı, ne bilim bir çözüme ulaşamadım. Önerilerinizi bekliyorum.

Olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim de en sevdiğim özelliklerden bir tanesi sesli komut :(

Aracın değişik panel yapısı ve piyasadaki azlığı nedeniyle biz c-max sahiplerinin çok az alternatifi var aftermarket ürün olarak. Bu firmanın sitesine baktığımda, c-max ile uyumlu modellerde sadece ekran değişiyor gibi algılıyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

Kendi kendimi cevaplayayım :) İnternette dolaşırken rastladığım bir resim. Yapan arkadaş kuga sahibi ama c-max'da aynısı zaten. İçerdeki ünite ve ekran değişiyormuş, tuş takımı aynı kalıyormuş.

78rdn5.jpg

Servistekilerin bir tarafı yapışkanlı malzemeleri olur ses yalıtımı vs için. Ses yapan yer belli ise oralara yapıştırıp sıkıştırabilirler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.