Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Süleyman Altın

Önerilen Mesajlar

Merhabalar aranıza yeni katıldım.Gerçekten otomobil konusunda deneyimli üstadların buluştuğu bir yer burası.

Ben 14 bin km.de 2011 model focus style plus aldım.Otomobil konusunda çok fazla bilgim yok daha önce 99 model palioya bindiğim servis v.s bu işleri çok bilmiyorum.

Aracımın 14 binde 15 bin bakımını yaptırdım bundan sonra hangi bakımları yaptırmalıyım nelere dikkat etmeliyim bu konu hakkında yardımcı olur musunuz?

ayrıca aracımda 1 adet lastik eski zaten digerleri michelin onun markası değişik.Lastik olarak ne önerirsiniz?

Birde Yakıt Deposunda Shell 95 logosu var Fordun önerdiği Akaryakıt istasyonu Shell mi,forumda opet öneriyor yazanlarıda okudum acaba dizel benzinli mi farklı mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1. Kullanım kılavuzu ve bakım kılavuzunu gözden geçirin gerekli tüm bilgileri bulacaksınız. Eğer elinizde yoksa bakım kılavuzuna buradan: http://www.ford.com.tr/cs/BlobServer?blobtable=MungoBlobs&blobcol=urldata&blobheadervalue1=attachment%3Bfilename%3D%22Yeni_Focus_Bakim_Sureleri_ve_Tutarlari.pdf%22&blobheadervalue2=abinary%3Bcharset%3DUTF-8&blobheadername1=Content-Disposition&blobheadername2=MDT-Type&blobheader=application%2Fpdf&blobwhere=1214447049927&blobkey=id ve kullanım kılavuzuna buradan: http://www.ford.com.tr/cs/BlobServer?blobtable=MungoBlobs&blobcol=urldata&blobheadervalue1=attachment%3Bfilename%3D%22FOCUS+C346+-+2011MY.pdf%22&blobheadervalue2=abinary%3Bcharset%3DUTF-8&blobheadername1=Content-Disposition&blobheadername2=MDT-Type&blobheader=application%2Fpdf&blobwhere=1214418661015&blobkey=id ulaşabilirsiniz.
  2. Yedek lastiğinize bakın, diğer Michelin'ler ile aynı ise onu kullanın farklı marka yerine, değilse aynı marka model bir lastik alıp yerine takın (düzgün çıkma bulunabilirse o da olur); 14.000 km dört lastik değişimi için biraz erken. Onun dışında lastik tavsiyesi üzerine onlarca konu var forumu tarayın.
  3. Ford özel bir yakıt satıcısını önermez. Sadece Opet ile Koç çatısı altında oluşturulmuş bir çıkar ortaklığı var, adınca da yakıt güvencesi deniliyor. Özel bir kartı var, her yakıt alımınızı ona işletiyorsunuz ve yakıt kaynaklı bir arıza olursa rivayete göre Opet hasarınızı karşılıyor. Ancak tüm diğer dağıtıcılarda da yakıt kaynaklı arızayı kanıtladığınız anda hasarın karşılanması söz konusu. Bu sebeple yakıt fişlerinizi, en azından son beş alımı, saklamanızda yarar var. Buna dikkat ettikten sonra istediğiniz markayı alabilirsiniz. Hile ve desiseyi dağtıcı kuruluş değil, istasyon yapar genelde, bu nedenle istasyon güvenilir olsun da marka ne olursa olsun denilir.

Güle güle kullanın...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler hocam,Yakıt Deposunda Shell logosunu görünce acaba demiştim ama açıklamanız gayet net olsu tekrar teşekkürler.Yakıt konusuna geelince Kredi Kartı ile alım yapıyorum ve bütün ekstreler kayıtlı bu gibi durumlarda işe yarıyor mu bilen duyan var mı?(Yakıt fişlerine alternatif olarak)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Özel bir kartı var, her yakıt alımınızı ona işletiyorsunuz ve yakıt kaynaklı bir arıza olursa rivayete göre Opet hasarınızı karşılıyor.

Hocam Özel bir kartı var demişsiniz bu kartı nereden temin edebiliriz? (Forda özel bir kart mı?) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam Özel bir kartı var demişsiniz bu kartı nereden temin edebiliriz? (Forda özel bir kart mı?) 

Opet Kart, istasyondan temin edeceksiniz :yeah: Eskiden ford direkt araç ile birlikte verirdi (şuanki durumu bilmiyorum) ama o şart değil sizde alabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler Yakup Bey.

O kart resimdeki kart mıdı?

ygs_ford_kart.jpg

Bende Normal Opet/Paro kart var birde kredi kartı opet word kart.Resimdeki kartı mı talep edeceğiz.Yoksa bu kartların olması yeterli mi acaba?

Süleyman Altın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler Yakup Bey.

O kart resimdeki kart mıdı?

ygs_ford_kart.jpg

Bende Normal Opet/Paro kart var birde kredi kartı opet word kart.Resimdeki kartı mı talep edeceğiz.Yoksa bu kartların olması yeterli mi acaba?

Evet bu olması lazım.Ben hiç kullanmadığım için net hatırlamıyorum ama %98 budur :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnternette biraz araştırdım ve bu kart araç ile birlikte verildiğinden Opet istasyonlarından almak mümkün değilmiş.En yakın Yetkili Servis/Bayii ile görüşmemiz gerekiyormuş.Ben yakıtı Shellden alıyordum hep Depo kapağının içinde Shell logosu vardı benden önceki sahibi yapıştırmış sanırım bende devam ettim shelle ama yarından itibaren opete geçiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.