Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Koltuk Başlık Demirlerinin Kararması

Kadircan Yılmaz

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

bende kendime üzülüyorum

benzin 3 lira olsa 2 bin motor vergisi fahiş olmasa

2.0 ecoboost mondeo alıp binsem

sol şeridi kimseye bırakmasam diyorum 

hocam ben sizin 1,6 eceboost araçların ekonomik olmayışı ile ilgili hareretli bir tartışmanızı hatırlıyorum ama kendinize üzülmemeniz için 180 beygir bir fokusunuz varsa sol şerit zaten sizindir...(inanın sandığınız kadar yakmıyo :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benimki 125 abi atmosferik benzinli lpg li sol şeridi bende yarım saat sahiplenebiliyorum uzun süreli basmıyorum. sık sık radar uygulaması var sizin meslektaşların ondan da tırsıyorum :)  

kesin benzin fiyatları yüzünden çıkmıştır tartışma

yoksa ecoboost motora lafım yok. arabaların hiçbir suçu yok aslında sorun benzin fiyatlarında :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkese iyi akşamlar.

Forumda paylaşım yapan ve illa ki bu konudan müzdarip olan arkadaşlar vardır. Browser problemimden dolayı arama yapamıyorum öncelikle affınıza sığınıyorum.

Aracım 2013 temmuz ayında sıfır alınmış Focus 3 sedan beyaz titanium smart

Aracımın koltuk başlıklarını tutan demirlerde paslanma benzeri matlaşma ve kararmalar oldu. Yetkili servis ve müşteri hizmetleri ile görüşmelerim sonucunda garanti kapsamında değişim yapılamayacağı tarafıma belirtildi. Hatta tarafıma pasta cila ile çözüm üretileceği söylendi.

Ford markasını seven ve değer veren biri olarak koltuk başlıklarının değiştirilmesi için ne gibi bir yol izlemeliyim?

Vereceğiniz değerli bilgiler için şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benimkinde kararma vardi servise gösterdim yeltenmediler değiştirmeye çünkü kafalikla geliyormuş bende birsey demedim devam ettim öyle. O gün kafaliklari biraz yukarı aldım. 1 sene geçti alt taraf kararmadi :D

Şuan görüntü bu

cd799cff68c324dacf13eb508f6efbf1.jpg

Arabayi teslim aldığımda kararma yok ve ayari kısadaydı. Kararma olduktan sonra o parlak kısım kadar yukarı aldım.

Sabri Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Nalbur'a gidiyorsunuz ... cebinizden 5TL çıkartıp tezgaha bırakıyorsunuz ve tezgahın arkasındaki elemana "Bana bir şişe Kavil verirmisin?" diyorsunuz. Size verilen çocuk kakası renginde (..ve kimilerine göre öyle de kokan) sıvıyı hav bırakmayan bir bez parçasına azıcık damlatıp matlaşma olan her türlü krom - kaplama vs. aksama sürüyorsunuz.  Bitti ... gitti ...

http://www.gozdenalbur.com/KAVIL-SARI-PARLATICI-MADEN-CILASI-100-GR,PR-4764.html

...yıllarca arabaların krom tamponlarını, dikiz aynası kapaklarını kavil ile parlattık. Hem de öyle parlardı ki karşısına geçip saçınızı taradınız (...yaa , o zamanlar saçım vardı..peHHH) üzüldüğünüz şeye bakın Allah aşkına  :) 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Nalbur'a gidiyorsunuz ... cebinizden 5TL çıkartıp tezgaha bırakıyorsunuz ve tezgahın arkasındaki elemana "Bana bir şişe Kavil verirmisin?" diyorsunuz. Size verilen çocuk kakası renginde (..ve kimilerine göre öyle de kokan) sıvıyı hav bırakmayan bir bez parçasına azıcık damlatıp matlaşma olan her türlü krom - kaplama vs. aksama sürüyorsunuz. Bitti ... gitti ...

http://www.gozdenalbur.com/KAVIL-SARI-PARLATICI-MADEN-CILASI-100-GR,PR-4764.html

...yıllarca arabaların krom tamponlarını, dikiz aynası kapaklarını kavil ile parlattık. Hem de öyle parlardı ki karşısına geçip saçınızı taradınız (...yaa , o zamanlar saçım vardı..peHHH) üzüldüğünüz şeye bakın Allah aşkına :)

Annemle gümüş parlatıcıyla denemiştik olmamıştı. Orda erken pes ettik kaldı öyle :D
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gümüş Parlatıcı olmaz abi, o metalden tabaka soyuyor. Zaten o nedenle parlatılan gümüş çok geçmeden yeniden kararır (..daha da beter olur) ...Kavil'i en iyi denizciler, tekneciler bilir. Deniz tuzu'nu yemiş krom, pirinç, paslanmaz aksamı temizlemek için ideal malzemedir. Dikkat edilmesi gereken şey uygulama yapılacak alanın -kuru- olmasıdır.

Kavil'i al, azıcık beze dök ... ovala ... beş dakika kadar bekle ve bu defa kuru bez ile biraz daha ovala (parlat) ... bitti - gitti. 

Not: elinizdeki kavil'li bez ovalam işlemi sırasında kararacaktır, bu normaldir dert etmeyin.

Not2 : evdeki gümüşleri 50Euro'luk gümüş cilasından daha iyi parlatır.

Not3 : sadece kafalık demirlerini değl, araçtaki tüm krom - paslanmaz aksamı, mesela hava kirliliği nedeni ile solan/lekelenen krom çıtaları falan da kavil ile temizleyebilirsiniz ... piyasa ağzı ile söyleyeyim ... ciLLop gibi olur.

Not4 : Evet isterseniz jantları da aynı şekilde parlatabilirsiniz ama lastik sibopları ve kauçuk aksama kavil sürmeyin.

NOt5 : Hayır ... toptancı, kavil satıcısı veya onların promatörü değilim (aslında fena fikir de değil...) 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gümüş Parlatıcı olmaz abi, o metalden tabaka soyuyor. Zaten o nedenle parlatılan gümüş çok geçmeden yeniden kararır (..daha da beter olur) ...Kavil'i en iyi denizciler, tekneciler bilir. Deniz tuzu'nu yemiş krom, pirinç, paslanmaz aksamı temizlemek için ideal malzemedir. Dikkat edilmesi gereken şey uygulama yapılacak alanın -kuru- olmasıdır.

Kavil'i al, azıcık beze dök ... ovala ... beş dakika kadar bekle ve bu defa kuru bez ile biraz daha ovala (parlat) ... bitti - gitti. 

Not: elinizdeki kavil'li bez ovalam işlemi sırasında kararacaktır, bu normaldir dert etmeyin.

Not2 : evdeki gümüşleri 50Euro'luk gümüş cilasından daha iyi parlatır.

Not3 : sadece kafalık demirlerini değl, araçtaki tüm krom - paslanmaz aksamı, mesela hava kirliliği nedeni ile solan/lekelenen krom çıtaları falan da kavil ile temizleyebilirsiniz ... piyasa ağzı ile söyleyeyim ... ciLLop gibi olur.

Not4 : Evet isterseniz jantları da aynı şekilde parlatabilirsiniz ama lastik sibopları ve kauçuk aksama kavil sürmeyin.

NOt5 : Hayır ... toptancı, kavil satıcısı veya onların promatörü değilim (aslında fena fikir de değil...) 

Abi süpersin sayende yeni bir ürün daha öğrendim...hemen bunu deneyeceğim..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.