Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'te Garantiden Hangi Parçaları Değiştirdiniz?

Önerilen Mesajlar

herkese merhabalar 

malumunuz benim araç 2011 model ve bazı parçalar artık ömrü dolduğundan mı

yoksa malzeme kalitesinden mi deforme oluyor bilemedim

onun için garantiden değiştirdiğimiz parçaları paylaşalım istedim

belki forumu takip eden arkadaşlara faydamız olur dedim. işte garantiden değiştirdiğim parçalar ve değişim sayıları

1. aks keçesi: yanılmıyorsam 6 kez değişti benim araçta en son kenarları sıvı conta ile doldurulan aks keçesinden sonra sorun kalmadı

2. sağ aks komple: malum yağ kaçağı aks ten mi oluyor diye sağ aks i komple değiştirmişti otosan ilk başta 

3. aks bilyasını tutan  c harfi şeklindeki parça  2 kez değişti ismini net bilmiyorum

4. sürücü tarafı kapı fitili :2 kez değişti 30000 bakımında 3. kez değişecek parça onayı geldi ama parça yok

5. akü: araba rölantide iken dalgalanma oluyordu ben lpg den sanıyordum ama aküdenmiş akü zayıflamış araba rölantide elektrik yetiştiremez olunca alternatör sertçe devreye girerek rölantide dalgalanmaya sebep oluyormuş tabi bunu tespit etmek kolay olmadı ama akü değişimi ile sorun çözüldü şimdi sıkıntı yok. birde otosanın akü değişim prosedürü o kadar ayrıntılı ki aklımda tutamadım hepsini

6. sürücü tarafı koltuk kılıfı: aşağıda resimde de göreceğiniz üzere sürücü koltuğunun sol tarafında renk değişimi ile birlikte deformasyon oldu tabi resimde göründüğünden biraz daha belirgin gerçekte. bende durumu şikayet olarak bildirdim ve garantiden değişim yapıldı bunun da fotoğrafları aşağıda:

20130325160515.jpg

20130406093612.jpg20130406093725.jpg20130406094042.jpg

garantiden parça değişimi yapan arkadaşlar bu başlığa ekleme yaparlarsa en azından bizlere de yardımcı olurlar şimdiden herkese teşekkürler 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sağ arka hoparlör 2 kere değişti malum sesten dolayı. ilki gereksiz bir değişimdi muhtemelen. 2.sinde hafif fark vardı hoparlörden çıkan ses açısından ancak temelde sağa sola sünger koyup yalıtım süngerine delik açılarak çözüldü

Sizin kapı fitilinde ne sorun var?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sağ ön aks keçesi.

2 kere çakmaklık sigortası.

Anahtarın hali içler acısı ancak garantiye girer mi bilmiyorum, sormayı unuttum.

Frenlerin ne olursa olsun garantiye girmediğini de ekleyelim. 15.000'de bile bittiğini veya fren hidrolik sıvısıydı sanırsam onunla ilgili bir uyarı geldiğinde bunun fren balatalarından kaynaklandığını iddaa edebilirler :)

Bu arada LPG taktırınca garanti dışı kalındığını söylediler bana bir çok kez, 30.000 bakımında garantiyi ne bozar diye sorduğumda, sizde bir sorun olmamış neyseki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende herhangi birşey değişmedi yalnız direksiyonun parlak kısmında soyulma olduğu için onu değiştirmeyi düşünmüştüm ,o da hava yastığıyla  beraber tamamen değişmesi gerektiği için değiştirmedim servis kayıtlarında hava yastığı+direksiyon değişiminin sistemde görünmesini istemediğimden dolayı baktım ki direksiyondaki soyulma artar o zaman belki değiştirebilirim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3'te Garantiden Hangi Parçaları Değiştirdiniz? olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.