Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2 Adet Teknoloji Sorusu ..

Önerilen Mesajlar

52 dakika önce, H. Cenk said:

Evet sevgili focusclubtr :) bu ay yeni bir teknoloji sorusuyla karşınızdayım :D 

Bizde eski  bir ekternal HDD var 320 GB media player değil. Eşimin işyerinden bir mesai arkadaşı buna bir sürü mkv film yükledi.

Şimdi ext HDDi samsung smart tv ye veya teledünya settopboxa takınca filmler seyrediliyor. Çoğu film tools menüsünde seçim yapılarak  Türkçe dublaj veya ingilizce seyredilebiliyor.  Şimdi benim bunları alt yazılı seyretme şansım var mı ?. Tvnin altyazı tuşuna basınca yok diyor. Toolsa girince bir sürü seçenek arasında alt yazı yok.  

MKV nin icindeki altyazilari yeni versionlar goruyor, sendeki versionu nedir bilmiyorum. Uygun altyaziyi mkv dosyasiyla ayni isimde olacak sekilde mkv nin bulundugu klasore atip izleyebilmen lazim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Servet Özkan said:

MKV nin icindeki altyazilari yeni versionlar goruyor, sendeki versionu nedir bilmiyorum. Uygun altyaziyi mkv dosyasiyla ayni isimde olacak sekilde mkv nin bulundugu klasore atip izleyebilmen lazim.

;)

televizyona yeni firmware çıkmış, akşam evde yükleyip yeniden deneyeyim. 

yükleyen kişi muhtemelen alt yazılı yüklemiştir. yeni FW ile bir daha deneyip bilgi veririm. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

48 dakika önce, H. Cenk said:

;)

televizyona yeni firmware çıkmış, akşam evde yükleyip yeniden deneyeyim. 

yükleyen kişi muhtemelen alt yazılı yüklemiştir. yeni FW ile bir daha deneyip bilgi veririm. 

Cok guvenme bence. Benim eski samsung icin cok bekledim o olayi. En sonunda mutfak televizyonu oldu kendileri. :)

Changelogu falan varsa yaziyordur zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Servet Özkan said:

Cok guvenme bence. Benim eski samsung icin cok bekledim o olayi. En sonunda mutfak televizyonu oldu kendileri. :)

Changelogu falan varsa yaziyordur zaten.

Vay arkadaş konuyu da boşa doldurduk. FW güncelledim gene göstermedi , açtım adama altyazıli bunlar di mi dedim. Muhtemelen değildir  ben Türkçe seyrediyorum dedi.

Şimdi Bilal e anlatır gibi anlatın. Altyazı dosyalarını bulabilir miyim.nereden bulurum.  Bulursam en rahat nasıl eklerim. Mkvmerge mkvtoolnix falan birşeyler okudum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi buradan filmi bulacaksın sonra en çok (genelde) indirilen sürümü indir ve pc'de dene önce. Baktın uyumlu gidiyor ses ve yazı tamamdır.

Daha sonra filmin ismini kopyala ve alt yazının ismine yapıştır. Biri alpaçino.mkv diğeri alpaçino.srt olacak. İkisi aynı klasörde olunca TV otomatik tanıyıp açıyor.

http://www.turkcealtyazi.org/altyazi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vay arkadaş konuyu da boşa doldurduk. FW güncelledim gene göstermedi , açtım adama altyazıli bunlar di mi dedim. Muhtemelen değildir  ben Türkçe seyrediyorum dedi.

Şimdi Bilal e anlatır gibi anlatın. Altyazı dosyalarını bulabilir miyim.nereden bulurum.  Bulursam en rahat nasıl eklerim. Mkvmerge mkvtoolnix falan birşeyler okudum. 

Altyazı konusunda ben hiç ugrasmam. BsPlayer programinda açıyorum filmi kendisi buluyor altyazilari indiriyor.(tabii server da varsa). Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50 dakika önce, H. Cenk said:

Şimcik derin bir nefes alıp zihnimizi boşaltıyoruuuz..... Yakupun dediklerine birkaç ekleme yapıyoruz.

MKV dosyasına bilgisayarda ters tıklayıp özelliklerine bakıyoruz özellikler sekmelerinde kaç fps oldugunu buluyor ve aklımızda tutuyoruz.

Yakupun dediği siteye girip filmi aratıp altyazılar arasında sana uyan fps li olanını download edip gelen rar dosyasını (eğer bilgisayarında yoksa winrar ile) açıyoruz ve içindeki altyazıyı bilgisayara kopyalıyoruz. Dosya isimlerini uzantıları hariç aynı isme getiriyoruz.

MKV dosya: BuFilminAdiKeremIleAsli.mkv

Altyazı dosya: BuFilminAdiKeremIleAsli.srt

Bu iki dosyayı aynı klasör içine koyuyoruz. Dosya ve klasör isimlerinde Türkçe karakter ve boşluk bırakmıyoruz.

Sonra bu dosyaların olduğu medya depolama aracını (iyice keko keko IT kelimeleri kullanmaya başladım) televizyona bağlıyoruz.

Filmi bulup açıyoruz, altyazı otomatik olarak çıkmalı, çıkmadıysa televizyonun altyazı ayarlarını ve altyazı seçme özelliklerini bızdıklayıp acep görüyor mu diye bakıyoruz. Yook görmediyse Tuborg Gold açıp balkondan yıldızları izliyoruz.

Merge işlerine falan girersen ömrünü yersin. Hem meşakkatli hem uzun bir işlem. Bulaşma der, olay yerinden uzaklaşırız.

48 dakika önce, Yahya Akman said:

Altyazı konusunda ben hiç ugrasmam. BsPlayer programinda açıyorum filmi kendisi buluyor altyazilari indiriyor.(tabii server da varsa). Tavsiye ederim.

Adam TV den izliyecem diyo alow. 

Şimdi adam doktor para gırla, ses sistemi neyin vardır. Sen ben gibi fakir mi bilgisayara bağlı iki tane hoparlörle mi izleyecek? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Servet Özkan said:

Şimcik derin bir nefes alıp zihnimizi boşaltıyoruuuz..... Yakupun dediklerine birkaç ekleme yapıyoruz.

MKV dosyasına bilgisayarda ters tıklayıp özelliklerine bakıyoruz özellikler sekmelerinde kaç fps oldugunu buluyor ve aklımızda tutuyoruz.

Yakupun dediği siteye girip filmi aratıp altyazılar arasında sana uyan fps li olanını download edip gelen rar dosyasını (eğer bilgisayarında yoksa winrar ile) açıyoruz ve içindeki altyazıyı bilgisayara kopyalıyoruz. Dosya isimlerini uzantıları hariç aynı isme getiriyoruz.

MKV dosya: BuFilminAdiKeremIleAsli.mkv

Altyazı dosya: BuFilminAdiKeremIleAsli.srt

Bu iki dosyayı aynı klasör içine koyuyoruz. Dosya ve klasör isimlerinde Türkçe karakter ve boşluk bırakmıyoruz.

Sonra bu dosyaların olduğu medya depolama aracını (iyice keko keko IT kelimeleri kullanmaya başladım) televizyona bağlıyoruz.

Filmi bulup açıyoruz, altyazı otomatik olarak çıkmalı, çıkmadıysa televizyonun altyazı ayarlarını ve altyazı seçme özelliklerini bızdıklayıp acep görüyor mu diye bakıyoruz. Yook görmediyse Tuborg Gold açıp balkondan yıldızları izliyoruz.

Merge işlerine falan girersen ömrünü yersin. Hem meşakkatli hem uzun bir işlem. Bulaşma der, olay yerinden uzaklaşırız.

Adam TV den izliyecem diyo alow. 

Şimdi adam doktor para gırla, ses sistemi neyin vardır. Sen ben gibi fakir mi bilgisayara bağlı iki tane hoparlörle mi izleyecek? 

Yokk estağfurullah :(

Öyle bir dolmuşum yazıverdim @Servet Özkan kusura bakma. 

Alt yazı eklemeyi yaptım oldu. Şu an altyazılı izleyebiliyorum :) 

H. Cenk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.