Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hangi Akaryakıt Firmasını Kullanıyorsunuz.

Ümit Vaysaloğlu

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar şu anda total ve shell in ortak kullandıkları akaryakıt depolama tesisinden shell firmasına ait depolardan totalın aldığı 3100 ton motorini totalın başka bşir depolama tesisine götürmek üzere yükleme yapıyoruz.Yani shelin yakıtını total istasyonlarında satılmak üzere başka tesise taşıyoruz.

Daha öncede bahsetmiştim. Bir arkadaşım Total'in ana tesislerinin bakım işleri ile ilgileniyor. Genelde Total bayiliklerini azaltırken tesis tarafında ağırlığını arttırmış durumda. Ayrıca bahsettiğiniz gibi Shell ile bir ortaklıkları var. Ana tesisleri beraber işletiyorlar. Belli bölgelerde tüm firmalar ana depo olarak Total'in depolarını kullanırlar. Buradan alınan yakıtlar marker+katkı eklenip bayilere dağıtılıyor. Oluşan farklar ( bayii etkisi haricinde :) )  yakıtlara konan katkılar ile sağlanıyor.   

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eski fiestama TDCI 2 yıl boyunca hep opetten aldım. Yakıt güvence sistemi zımbırtısından ötürü. Şimdi Focus'uma benzini opet ya da shell'den alıyorum. Hissedilir bir fark görmedim. Hangisnde kredi kartına kampanya varsa bu ikisinden, o sıra onu tercih ediyorum. Böylece daha az yakıyor :muha: Mesela şu sıra 4x75 boyunca koyu opetçiyim.

Murat U. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kendimin değil ama abimin tecrübesini aktarayım.Abim istanbulda hatlı minübüs işletiyor ve yakıtı opet kullanıyor.Bir sohbetimizde neden shell kullanmadığını sordum bana günlük %5-10 civarı sarfiyatının arttığını söyledi.her gün aynı koşullarda ve mesafede araç kullandıklarından akşam ceplerinden çıkanı takip edebiliyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eskiden hep Opet diye tuttururdum da yolu uzattığıma değdiğini düşünmüyorum artık. Son 10 slibi saklayıp, merkezi bir yerden almaya dikkat ediyorum artık sadece. Yakıt güvencesi olaylarının da firmaların aralarındaki anlaşmalarla ilgili olduğunu düşünüyorum. Tam olarak bilmesem de sanmıyorum ki BMW, Ford, Mercedes ya da başka bir firma gidip motorlarını bir yakıt firması için değiştirsinler veya optimize etsinler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benzin opet -shell

lpg po gaz 

uzun araştırmalar sonucu deneyerek km sıfırlayarak bulunmuştur :kıhkıh:  :kıhkıh:

en azından bulunduğum ilçede durum bu 

shell in gazı po dan kalite olarak geride maalesef

eğer ki şehir dışında olursam da 3 firmadan başkasına uğramam shell opet ve petrol ofisi :claps:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Rafet NAS, Yani Opet aslında Shell den kötü değil. Ya da başka bir deyişle Shell Opet ten iyi değil. Demek istediğiniz bu mu? Ben mi yanlış anladım ?
Aynen öyle, kalite farkı değil teknik farkı var

Arkadaşlar şu anda total ve shell in ortak kullandıkları akaryakıt depolama tesisinden shell firmasına ait depolardan totalın aldığı 3100 ton motorini totalın başka bşir depolama tesisine götürmek üzere yükleme yapıyoruz.Yani shelin yakıtını total istasyonlarında satılmak üzere başka tesise taşıyoruz. Bu durum bazen tam terside olabiliyor totalın malı shell istasyonlarında satılabiliyor veya opet ürünleri opet tesislerinden satın alınıp diğer firmaların istasyonlarında kullanıcıya sunulabiliyor. Bu mal takası tüm firmalar için geçerli.Doğal olarak hemen hemen tüm firmalar aynı yakıtı satıyor diyebiliriz.
Bunu çok önce ifade etmiştim hatırlarsanız. Yani akaryakıtta kalite farkı olmadığının en büyük ispatlarındandır.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

markadan ziyade istasyona önem veriyorum,

ağırlıklı olarak shellden alıyorum, bilkentte shellin kendi istasyonu var hem yakın hem güvenli. arabayı aldığımdan beri. 1 depo opet 1 depoda PO kullandım hiç bir fark hissetmedim.

babam şu ara bpden alıyor oda memnun.

ağaçlı yoldaki opetin özellikle benzininden ise hiç memnun değilim mesela.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.