Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus I. Devir Dalgalanması Ve Seyir Halindeyken Stop Etmesi

İsmail Ayhan

Soru

Selamınaleyküm arkadaşlar. Aranızda olmak güzel. Kabul ettiğiniz için teşekürler. Ben çocukluğumdan beri Focus hastasıydım ki hastası olduğum arabayı da aldım. 2003 Focus 1.6 Ghia Lpg li. Yalnız araçta şöyle bir sorun var. Arabanın devri dalgalı ve araba titremede. Hadi titresin olur fark yapmaz fakat araba 100 le falan giderken debriyaj frene bastığımda bazen stop ediyor. Bazende devir saati en aşağı iniyor ahan stop edecek diyorum ama orada biri tutuyo sanki geri devam ediyor :) Nedir sıkıntı çözemedim korkuyorum bazen yeğenlerim falan biniyor arabaya Allah korusun. Şimdiden yardımlarınız için teşekür ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

sıkıntınız ateşleme sistemi ile alakalıdır buji kablolarınız değiştirirseniz olağan sıkıntı ortadan kalkacaktır olaki elektrik distrübütörünüzde arıza yapmış olabilir platin memelerin zımparalanması gerekir bu işlemler fiyat olarak fazla cebinizi yakmaz 150 tl gibi bir ücret karşılığında bu sıkıntılardan kurtulabilirsiniz

geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
sıkıntınız ateşleme sistemi ile alakalıdır buji kablolarınız değiştirirseniz olağan sıkıntı ortadan kalkacaktır olaki elektrik distrübütörünüzde arıza yapmış olabilir platin memelerin zımparalanması gerekir bu işlemler fiyat olarak fazla cebinizi yakmaz 150 tl gibi bir ücret karşılığında bu sıkıntılardan kurtulabilirsiniz

geçmiş olsun..

hocam buji kablolarını değiştirdim elektrik distrübütörü seyir halindeyken stop ettirirmi böyle arıza yaparmıki ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hocam lpg de cok bariz yapıyo benzinde stop etttiğini görmedim söyle 2 3 saat kullandım denedim göremedim. sanki lpg yi yemiyo bi anda. ankara lovato servisine götürdüm motor sibop yakmış dedi benim usta vardı siboptan olsa motor hareret yapardı dedi e haliyle yok oda adam abi bilemicem dedi gönderdi lpg de sorun yok diyo kime gitsem

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu sorunu sattığım focusumda bende yaşamıştım,

en basit çözümü: akü kutup başı sökülür yarım saat kadar ecu nun resetlenmesi beklenir ve 100 km kadar benzinde kullanılıp yeni benzin map ının yazılması sağlanır,sonra doğru lpg ciye gidilip bu yeni yazılan map a göre kalibrasyon yaptırılır,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Murat hocam cevabınız için teşekürler dediğinizi denedik fakat her seferinde lpgyle devam ettim bunu bu şekilde deniyicem :) sizin araçta düzelme olmuşmuydu ?

lpg ecusu sıfırlanmaz,o yüzden siz hala eski map a göre lpg kalibrasyonuyla binmeye devam ediyosunuz, o yüzden bir faydasını görmemişşsinizdir...

tabiki düzelme oldu,  yaza ve kışa girerken nuhakkak araç ecusu resetlenenip yeniden kalibrasyon yapılmalı lpg ecusuna

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bence rölanti ayarlama motoru arızalıdır. eğer benzinde de aynı sıkıntı var ise servise gidin bir deneme yapsınlar değiştirsinler. düzelirse sorun oradadır.

Kubilay Yıldırımbayazıt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
+ gaz kelebek sensörünü hava akış metre miydi debimetre miydi hava filtresinin çıkışındaki parça bunları söktürüp balata spreyi ile temizletip hava ile kurutun

zetec s ise biraz zor,

zetec se ise olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.