Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ultragrip 8

Ali Patat

Önerilen Mesajlar

Dört lastiği takmaya elli lira isterler muhtemelen. :huh:

50 takma çıkarma balans, 30 saklayacakları için aldıkları para,35 de sibopların değişimi ve çivi girmiş lastiğin fitille tamirine verdim. Pek karlı geçmedi malesef lastikleri değiştirdiğim gün de yeni taşındığımız evde depo olmadığı için aceleye geldi lastikleri koyacak yer olmadığından :mad:

Zaten bu çivi giren 3. lastik 7/24 asfaltta ilerlememe rağmen de yapacak bir şey yok malesef ansızın bastıran yoğun kar yağışını eğlence olarak değerlendirmek dışında :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50 takma çıkarma balans, 30 saklayacakları için aldıkları para,35 de sibopların değişimi ve çivi girmiş lastiğin fitille tamirine verdim. Pek karlı geçmedi malesef lastikleri değiştirdiğim gün de yeni taşındığımız evde depo olmadığı için aceleye geldi lastikleri koyacak yer olmadığından :mad:

Zaten bu çivi giren 3. lastik 7/24 asfaltta ilerlememe rağmen de yapacak bir şey yok malesef ansızın bastıran yoğun kar yağışını eğlence olarak değerlendirmek dışında :)

fitil hiç sağlıklı değil, keşke normal yama yaptırsaydın. detay sormadım ancak sanırım benim aldığım yerde sökme takma saklama 50tl alıyorlar. gerçi ben güvenemedim adamlara saklama konusunda çıkan lastikleri hiç bir işlemden geçirmeden kenara koyuyorlardı, sordum seri numarasına göre ayırıp paketliyip saklıyoruz filan dedi ama o iş gecenin bilmem kaçına kalınca kesin karışır gibi geldi, benimkiler jantlı olucak karışması zor ancak yinede eve getirip kapalı balkona atarım heralde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fitil hiç sağlıklı değil, keşke normal yama yaptırsaydın. detay sormadım ancak sanırım benim aldığım yerde sökme takma saklama 50tl alıyorlar. gerçi ben güvenemedim adamlara saklama konusunda çıkan lastikleri hiç bir işlemden geçirmeden kenara koyuyorlardı, sordum seri numarasına göre ayırıp paketliyip saklıyoruz filan dedi ama o iş gecenin bilmem kaçına kalınca kesin karışır gibi geldi, benimkiler jantlı olucak karışması zor ancak yinede eve getirip kapalı balkona atarım heralde.

Ben ne yapıyor diye bakamadan cart diye soktu fitili zaten. Kimi fitil daha iyi diyor kimi yama ben de tam çözemedim nedir ne değildir. Bir tehlike yaratmıyorsa hangisinin olduğu çok önemli değil benim için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben ne yapıyor diye bakamadan cart diye soktu fitili zaten. Kimi fitil daha iyi diyor kimi yama ben de tam çözemedim nedir ne değildir. Bir tehlike yaratmıyorsa hangisinin olduğu çok önemli değil benim için.

Fitil kolay olduğu için tercih ediliyor. Uzun vadede lastiğin yapısını bozuyor balansi etkiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kış lastiği arama macerasını bugün sonlandırdım.Tanesi 215 TL'den Ug8 almaya karar vermiş bayiye gitmek üzere hazırlanıyordum son bir bayiden daha fiyat alayım deyip telefona sarıldım.Karşımdaki kişi en düşük 255 TL ' den ( 275 TL fiyat veren de oldu )bulabildiğim michelin marka kış lastiği için 230 TL fiyat verince hemen bayiye gidip michelin aldım.Bu fiyata 6 taksit yaptılar.Lastikler 2012 yılı 36. ve 38. hafta üretimi.Diğer markalarda var mıdır bilmiyorum ama 1 yıl da michelin yol yardımı var.Bayiye gidince muhasebedeki kadın ne fiyat vermiştik 240 TL mi 230 TL mi? diye bana sordu.Anladığım kadarıyla bayiler tutturabildiği fiyattan satış yapıyorlar.Nacizane önerim ulaşabiliğiniz kadar çok sayıda bayiden fiyat alın ve biraz pazarlık yapın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar bir konuda düşüncelerinizi almak istiyorum.

Benim aracım 2007 dizel trend model focus.Bildiğiniz gibi bizim trend paketlerde orjinal 195-60-15 lastik var.ancak ben dört mevsimleri 205-55-16 yaptım çelik jantlı olarak ve serviste aracın hafızasını 15 janttan 16 janta yükselttirdim.

Kışlık lastikler ise orjinal sac jantta ve 195-60-15 olarak kullanıyorum ve şu anda aracıma takmış durumdayım.

Merak ettiğim konu şu:

acaba aracın hafızasında 15 janta düşürmeme gerek var mı? Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba herkese,

Üniversitenin vermiş olduğu yoğunluktan neredeyse hiç zaman bulamıyorum ve foruma giremiyorum. Neyse ki bu hafta sınavlar bitti projede yoktu bir giriyim dedim. Geçen hafta 2004 F1 imdeki fabrika çıkışlı lastiklerle yağmurda bir kaza atlattım. Kampüs içindeki bir virajda neredeyse 540 dereceye yakın spin attım ve lastiklerin değişmesi gerektiğini fark ettim. Hafta sonu direkt lastikçiye gittim ve 4 adet 195/60/15 UG8 aldım. Lastikler 2012 39. hafta üretimli ve tanesinini 175 TL den aldım. Şuana kadar inanılmaz memnunum sarsıntı ve seste ki azalma çok net fark ediliyor. Fren performansı ve yol tutuşumda arttı. Tek problem 150km nin üzerindeki hızlarda lastikler kasmaya başlıyor ve sarsıntı artıyor. Tabi kışlık lastikle hızlı gitmek mantıklı değil zaten. Şu ana kadar görüşlerim bu kadar. Kar performansını çok merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba herkese,

Üniversitenin vermiş olduğu yoğunluktan neredeyse hiç zaman bulamıyorum ve foruma giremiyorum. Neyse ki bu hafta sınavlar bitti projede yoktu bir giriyim dedim. Geçen hafta 2004 F1 imdeki fabrika çıkışlı lastiklerle yağmurda bir kaza atlattım. Kampüs içindeki bir virajda neredeyse 540 dereceye yakın spin attım ve lastiklerin değişmesi gerektiğini fark ettim. Hafta sonu direkt lastikçiye gittim ve 4 adet 195/60/15 UG8 aldım. Lastikler 2012 39. hafta üretimli ve tanesinini 175 TL den aldım. Şuana kadar inanılmaz memnunum sarsıntı ve seste ki azalma çok net fark ediliyor. Fren performansı ve yol tutuşumda arttı. Tek problem 150km nin üzerindeki hızlarda lastikler kasmaya başlıyor ve sarsıntı artıyor. Tabi kışlık lastikle hızlı gitmek mantıklı değil zaten. Şu ana kadar görüşlerim bu kadar. Kar performansını çok merak ediyorum.

Kışlık lastikle 90 km yi geçmeyin der uzmanlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim kendi arabasina kışlıklari takmaya gitmis sende alicak misin dedide. UG8lere 235 lira demisler takma balans hidrojen dahil nasil pahali mi ? Geç alinacak diye mi pahali

Ek olarak: Sizce almalimiyim okulum Bahcekoyde yani sariyerde. Sariyerde de kar yağişi olur hep. Birde hep otobani kullaniyorum. Gerek var mi sizce ?

Sabri Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim kendi arabasina kışlıklari takmaya gitmis sende alicak misin dedide. UG8lere 235 lira demisler takma balans hidrojen dahil nasil pahali mi ? Geç alinacak diye mi pahali

Ek olarak: Sizce almalimiyim okulum Bahcekoyde yani sariyerde. Sariyerde de kar yağişi olur hep. Birde hep otobani kullaniyorum. Gerek var mi sizce ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

neredeyse 540 dereceye yakın spin attım

Kardeş senin yaptığına eskiler 8 çizdim derlerdi. 540 derece nedir yahu :D :D

Neyse geçmiş olsun, iyi yapmışsın UG 8 lerini güle güle kullan.

Kışlık lastikle 90 km yi geçmeyin der uzmanlar.

Neden ? Bir açıklaması illaki vardır. Merak ettim şimdi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kış lastiği kullanımında genelde bir alt hız kategorisinde lastik tercih edilir, bu lastik maliyetini çok etkileyen, buna karşılık güvenlikten de fazla ödün vermeyen bir uygulama olur. Bence T serisi lastikler dahi kışın rahatlıkla kullanılabilir, geçici bir süre 180'i aşamamak kimseyi rahatsız sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.