Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk3 Katlanır Ayna Takmak

Guest mustafa badem

Önerilen Mesajlar

merhaba; yine bir konu açayım  ve sizleri biraz meşgul edeyim dedim:) focus 3 lerin titanyum paketleri hariç diğer modellerinde kapanır aynalar yok. bunları kapatmak için aynayı komplemi değişmek lazım, yoksa sadece içine motor koydursak oluyormu? teşekkürler...

Kim demiş titanium hariç yok diye.

Bence bi Araştırma yapmadan kesin konusmayin.

Arkadaşlar arasında 3 tane style sahibiyim ve 3 umuzde de katlanır ayna mevcut. Acaba neden ? Diye soracakmisiniz. 4dba2bfcfb59b2830ffb804c07381801.jpg

107109dd87d45bf31cbe78c97cb6a482.jpg

En üstteki düğmeye bastığınızda da aynalar içerden kapanıyor.

Sağlam ve kesin bilgi araç benim çünkü.

826fd2c367579bd3916e067e18c723e5.jpg

Yukardan bi katlanmış ayna görüntüsü

ada07a6866be74a7f354d872a14b8142.jpg

Daha var ama yeter

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir şekilde bu aynalardan temin ettik diyelim. Kaçırdığım nokta. bu elektriği nerden alacak ve içerden yada kumandadan katlanabilecekmi? Ayrıca rezistansı nasıl halledilir? hadı elektriği bişekilde aldı ya ısıtma rezistansa bağlanması gerek ki ısınınca devreyi kapatsın.

Birde benim sürekli alışveriş yaptığım yerin sitesine baktım. Yerleri İstanbul/Aksarayda. orda baya uygunmuş fiiyat ayrıca alttaki kod numarasınada dikkat ettim sanırım doğru.. link

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Teoman Saraç said:

Bir şekilde bu aynalardan temin ettik diyelim. Kaçırdığım nokta. bu elektriği nerden alacak ve içerden yada kumandadan katlanabilecekmi? Ayrıca rezistansı nasıl halledilir? hadı elektriği bişekilde aldı ya ısıtma rezistansa bağlanması gerek ki ısınınca devreyi kapatsın.

Birde benim sürekli alışveriş yaptığım yerin sitesine baktım. Yerleri İstanbul/Aksarayda. orda baya uygunmuş fiiyat ayrıca alttaki kod numarasınada dikkat ettim sanırım doğru.. link

Aynaları kapı modülleri (DDM ve PDM) kontrol ediyor. Sizin araçtaki modüllerin çıkışlarında gerekli çıkışlar var ise tesisat çekerek orjinali gibi çalışır. Manuel açma kapama için cam kumanda panelinin de değişmesi gerekir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Murat Kavuk said:

Aynaları kapı modülleri (DDM ve PDM) kontrol ediyor. Sizin araçtaki modüllerin çıkışlarında gerekli çıkışlar var ise tesisat çekerek orjinali gibi çalışır. Manuel açma kapama için cam kumanda panelinin de değişmesi gerekir. 

Benim için çok teknik bilgi oldu bu :D . Benim araçta modüller nerde ? yani siz; '' dünya daha bir toz bulutuyla.... ''dan değilde biraz baştan başlamanız gerekir anlamam için :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Teoman Saraç said:

Benim için çok teknik bilgi oldu bu :D . Benim araçta modüller nerde ? yani siz; '' dünya daha bir toz bulutuyla.... ''dan değilde biraz baştan başlamanız gerekir anlamam için :D

Kapılarda :) 14B533 kodlu olan kapı modülü (DDM = driver door module, PDM= passenger door module) 

kapi.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bukadar karışık olmaması gerekir bence. Niye şunu tak çalıştır yapmazlar ki. Dip not geçende birşey dikkatimi çekti. Benim araçta genelde çoğu tesisat çekili sadece en son uçları yok onun yerine kapak var. Acaba buda varmıdır.  İçeriden kapatmak için sanırım 14529 nolu parçalardan birisi gerekir. Ama ben hala şu modülde kaldım. Anlamadım yani napayım.... :aman:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Teoman Saraç said:

Bukadar karışık olmaması gerekir bence. Niye şunu tak çalıştır yapmazlar ki. Dip not geçende birşey dikkatimi çekti. Benim araçta genelde çoğu tesisat çekili sadece en son uçları yok onun yerine kapak var. Acaba buda varmıdır.  İçeriden kapatmak için sanırım 14529 nolu parçalardan birisi gerekir. Ama ben hala şu modülde kaldım. Anlamadım yani napayım.... :aman:

Karışık değil aslında. Modül dediğimiz küçük bir beyin. Merkez ile haberleşmeye yardımcı oluyor, kilitler ne zaman devreye alınacak, cam tek dokuşla ne kadar açılacak vs bunlara karar veriyor. Dediğiniz gibi tesisat var olabilir, modül de ortak olabilir. Tek yapılması gereken aynayı değiştirmek olabilir. Bunu anlamanın en kolay yolu da, aynaya gelen tesisatı açıp, elektrikli ayna kapatma ile ilgili kablolar var mı yok mu kontrol etmek sadece. 

İçeriden kapatmak için 1429C'yi değiştirmeniz, ayrıca onun monte edildiği trimde de küçük bir delik açmanız gerekiyor görünüyor.

Maalesef tak-çalıştır yapmıyorlar çünkü çok ince maliyet hesapları var arkasında. Gereksiz bir parçayı mümkün olduğunca koymamaya çalışıyorlar. İnsanların geneli arabasına bu tür değişiklik yapmıyor, bizler biraz istisna kalıyoruz :) 

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Olcay Sert said:

merakla takipteyim burda hakikaten uygunmuş ama kör nokta ikazı yok bence uğraşmışken tam uşraşın 

http://www.otomert.com.tr/focus-elektrikli-ayna-otomatik-katlanir-2011-2014-sol-pmu3723

O zor işte :) Onun için iki tane daha modül alması gerekiyor ve bu modüller de sağlam para.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus Mk3 Katlanır Ayna Takmak olarak değiştirdi
  • Misafir, bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.