Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2010 Focus 1.6 Tdci Trend X Paket 90 Hp Hakkında Yorumlarınız?? (Özellikle Güç Hakkında)

ilkay glr

Önerilen Mesajlar

Abi şimdi 1.6 ile 1.3 şehir içi karşılaştırmak ne kadar doğru sence.Ben dur kalk kalkışta senden 2 kat daha fazla mazot harcıyorum..

Ayrıca sen şimdi ş.içi 50 60 la giderken biz gençiz yani biraz asabi kullanabiliyoruz arada :D

Ben bunu çok yazdım çok söyledim yine söylüyorum; 1.3 cdti motor hangi araçta olursa olsun ekonomik bir motor değil.

Daha önce bu motorlu corsa - astra kullandım; şimdi babamda fiorino var ve gerçekten cimri bir motor değil.

heee vergiden kazanıyorum; alırken ucuza alıyorum dersen onda haklısın ne diyim.

Benim 50-60 la gezebilmem için sürekli 2. 3. vitesi kullanmam gerek; daha geride 3 vites var onları ne yapıcaz Kerem'im :kıhkıh:

Sen gel bir öğlen çimentaşa sana bir yemek ısmarlayayım hem de anlatayım astrayı focusu :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bunu çok yazdım çok söyledim yine söylüyorum; 1.3 cdti motor hangi araçta olursa olsun ekonomik bir motor değil.

Daha önce bu motorlu corsa - astra kullandım; şimdi babamda fiorino var ve gerçekten cimri bir motor değil.

heee vergiden kazanıyorum; alırken ucuza alıyorum dersen onda haklısın ne diyim.

Benim 50-60 la gezebilmem için sürekli 2. 3. vitesi kullanmam gerek; daha geride 3 vites var onları ne yapıcaz Kerem'im :kıhkıh:

Sen gel bir öğlen çimentaşa sana bir yemek ısmarlayayım hem de anlatayım astrayı focusu :)

abi sen orda mı çalışıyorsun sizin elazığdaki şubenize 2008-2009 da

çok filtre verdik :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düşük hacim az yakıyor diye bi kanı olamaz :) Belki şehir içinde farkedebilir bu da normail. Focus dizel 109 hp linea 1.3 multijet 90 hp den daha az yaktı uzunda. 300 km yolu biz 70 liraya gitik linea 85 lira yaktı. Aradaki o performans uçurumuda baya bi fazla gerek ara hızlanmalar gerek kalkış hertürlü focus 1 adım önde topspeedi konuşmaya gerek yok zaten :)

Abi dediğin gibi anca vergiden kazanır düşük hacim +1 ;)

90 hp lik focusu yorumlayanlar gayet memnun 109 luktan az bir farkı olur bu da normal :) Şirket araçlarının çoğu 90 hp geneli focus 2,5 ve özellikler gümüş gri ve beyaz trendler. Dikkat edin 200 bin kmde ki aracı 50 bin diye satarlar ve anlamanız imkansız eğer servis kayıtları yoksa. Neler neler adamlar kiraladkları araçlar satıyorlarmış aman dikkat. Hayırlısı olsun iyi günler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hepsi bozuk çıkmış o filtrelerin hala anlatıyorlar burda Serdar'dan aldık diye :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh:

hoyt olur mü öyle şey benim :)

Dur daha senin orayada filtre verecem

Serdar yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

109 beygir tdci focus ile x6 ya kafa tuttum gerisini sen düşün :)

sen angarada x6 ya kafa tut benim kafa tuttuklarımda bunlar

109hp tdci ile;

-audi a5 dizel

-audi a4 dizel

-bmw 1,18 1,20 (eski kasa)

- bmw 3,20

-bmw 5.20

-bmw3.16

-bmw 3,18

-mercedes c180

-ford mondeo 2.0 tdci

-C segmentinin alayı

tabii ki bu saydığım araçlar düz yolda 170 ten sonra arkasından su döktürür fakat kapalı trafikte yani akıcı trafikte, sert virajlı yollarda,yokuşlarda gaz kesip tekrar yüklenmelerde karşı aracın sürücüsünde moral bozukluğu yaratıyor bunu farkedebiliyorum valla ben çok marka kullandım kardeşim sevdiğim bi kardeşim yanımda şahit olduklarından sonra bana dönüp dediği şey; "ferrariye gider anasını satayımdı" :)))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kerem'cim altındaki araba çok güzel bunu hep söylüyorum.

Mütevazi bir performansı ve yine ne cimri ne müsrif bir tüketimi var; ideal tin tin giden aile aracıdır.

Bu motor; ne tüketim nede performans açısından TDCI ile kıyaslanmamalı; 1.3 cdti aveo 8 litre yakıyor mesela ben FII yi köküne kadar gazlayıp 7,5 anca görmüştüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracın hergün sabit gittiği yol var Altındağ-Karabağlar, Max hızı yeşildere yolunda yapıyor 80-100KM arası. oda sadece 7-8km sürüyor.

Günlük git gel 50km yol bu yolun 16-20kmsi 80-100km hızla gidilirken.Geri kalan 30km lik yol ise dur kalk ile geçiliyor en nalet trafiktir karabağlar trafiği.

Sonuçtu herkesin elde ettiği veriler farklıdır.Kullanıcıya görede değişir motoruna görede tabiki.

Canım benim bunun adı ş.içi değil karma tüketimdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şehir içi hız ortalaması 52 km/h ise eğer ....

Ben 15 bin nufuslü küçücük şehirde bile ş.içinde 25 km/h'ı aşamıyorum..

Günde 50km. otoyolda kullanıyorum; ort. hızım 45km/h ...

Son bir haftadır araç düşük devirde kalmasın diye paso 3000 devirde vites atıyorum hızımı söylemek istemiyorum :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Günde 50km. otoyolda kullanıyorum; ort. hızım 45km/h ...

Son bir haftadır araç düşük devirde kalmasın diye paso 3000 devirde vites atıyorum hızımı söylemek istemiyorum :kıhkıh:

İşte bende onu diyorum bunun adı ş.içi olmuyor :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce F2 109 ps Tdci aracımda oldu. F3 115 ps olmasına rağmen sanki F2 ler daha atak gibi geldi bana. Psikolojik mi yoksa motor henüz 450 km de olduğu için mi bu durum?

ferhat okur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce F2 109 ps Tdci aracımda oldu. F3 115 ps olmasına rağmen sanki F2 ler daha atak gibi geldi bana. Psikolojik mi yoksa motor henüz 450 km de olduğu için mi bu durum?

motor yeni olduğu için; bir kaç elektronik oyuncağı olduğu için; seninle aynı durumdayız bende 400km. civarındayım.

FII nin 2000 devirdeki patlamasını arıyorsun muhtemelen; o yok F3 te fakat torku daha uzun süre veriyor yani o patlamayı daha geniş devir bandına daha yumuşak vermişler.

Fakat 115 lik motor bariz daha iyi 109 luk versiyondan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.