Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cilalı - Cilasız Oto Şampuanı

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba. Oto yıkama şampuanlarını inceliyordum da aklıma takıldı. Ben sürekli cilalı şampuanlarla araba yıkanmasının zararlı olabileceğini duymuştum ama belki de yanlış biliyorum. Sizce daha bir kaç aylık arabayı yıkarken cilalı şampuan kullanmak gerekli midir ? Cila tam olarak ne işe yarıyor ? Alacağım şampuan cilalı mı olmalı yoksa cilasız normal oto şampuanı mı almalıyım ? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben geçen gün iyi bir marka dediklerinden aldım ama şahsi fikrimi sorarsan hepsi para tuzağı yarısı duruyordu attım emin ol el sıvı şampuanı 10 kat daha güzel yıkıyor ve köpürüyor.Üstüne parlaklık istersen ayda bir gaz la sil arabanın her tafını hem boyayı beslersin hemde parlıklık elde edersin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben geçen gün iyi bir marka dediklerinden aldım ama şahsi fikrimi sorarsan hepsi para tuzağı yarısı duruyordu attım emin ol el sıvı şampuanı 10 kat daha güzel yıkıyor ve köpürüyor.Üstüne parlaklık istersen ayda bir gaz la sil arabanın her tafını hem boyayı beslersin hemde parlıklık elde edersin.

serhat sende bademyagı vardır onu sür boyayı besler...bide süet yada nubuk bez ile ohh mis gibi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hangi marka aldınız ? kaliteli şampuan öyle pril gibi köpürmez zaten

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 kutunun çeyreğini attım yinede köpürmedi ayriyetten iyice durulamama rağmen yinede şampuan izi kalmıştı arabada şimdi marka aklımda değil attığım için.

Atriyetten madem köpürmiycek niçin adı oto şampuanı

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben muhteviyatını bilmem ama benim bildiğim araba yıkama şampuanı köpürür.Madem köpürmiycek o zaman şampuana ne gerek var.Normal yıkarım gerekirse arada bir cilalarım :)

Ferhat abi, kiri çıkartmak için yani temizlemek için köpürtmek gerekmez demek istiyor firma ve arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 kutunun çeyreğini attım yinede köpürmedi ayriyetten iyice durulamama rağmen yinede şampuan izi kalmıştı arabada şimdi marka aklımda değil attığım için.

Atriyetten madem köpürmiycek niçin adı oto şampuanı

fazla kullandığınız için iz kalmıştır normalde 4 litre suya 1 kapak atılır :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fazla kullandığınız için iz kalmıştır normalde 4 litre suya 1 kapak atılır :)

Zaten ilk kullandığımda 1 kapak atmıştım ama normal sudan farkı yoktu bırak köpürmeyi al iç suyu o kadar berraktı :) daha sonra çeyreğini boşalttım o zaman biraz köpürdü 15 tl lik araç şampuanı 2 kullanımda yarıya geldi.

Bundan sanra sıvı el sabununa devam belkide benim aldığım ürün bozuktu orasını bilemem ama sonuçta bu tarz ürünlere güvenim kalmadı.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birkaç not:

1. Cilalı şampuanlar köpürmeden temizler, kullanma talimatındaki ölçekte kullanın.

2. Tam etkisini görmek için üst üste birkaç kez yıkamada kullanmak gerekir.

3. Güneşte ve sıcakta yıkarsanız silemeden kendi kendine kuruyan yerlerde leke yapabilir.

4. Matlaşmış boyayı canlandırmaz, araçtaki var olan parlaklığı geri kazandırır.

5. Markalı ürün kullanın, mesela Meguiars NXT Generation Car Wash, Ultımate Wash & Wax (bu köpürür de) veya Sonax Wash & Wax

6. El sabunu da bu ürünlerden daha ucuza gelmez, gazlama da öyle. Yani hiçbir üründen gerçek anlamda mucize beklememek lazım. İyi bir markanın cilalı şampuanı sonuçta bu iş için geliştirilmiş uygun bir üründür, ama keçiboynuzu özüyle yıkayıp iyi sonuç alıyorum diyen varsa ona da saygı duyarım...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birkaç not:

1. Cilalı şampuanlar köpürmeden temizler, kullanma talimatındaki ölçekte kullanın.

2. Tam etkisini görmek için üst üste birkaç kez yıkamada kullanmak gerekir.

3. Güneşte ve sıcakta yıkarsanız silemeden kendi kendine kuruyan yerlerde leke yapabilir.

4. Matlaşmış boyayı canlandırmaz, araçtaki var olan parlaklığı geri kazandırır.

5. Markalı ürün kullanın, mesela Meguiars NXT Generation Car Wash, Ultımate Wash & Wax (bu köpürür de) veya Sonax Wash & Wax

6. El sabunu da bu ürünlerden daha ucuza gelmez, gazlama da öyle. Yani hiçbir üründen gerçek anlamda mucize beklememek lazım. İyi bir markanın cilalı şampuanı sonuçta bu iş için geliştirilmiş uygun bir üründür, ama keçiboynuzu özüyle yıkayıp iyi sonuç alıyorum diyen varsa ona da saygı duyarım...

Daha öncede yazdım evet cem abi haklısındır muhtemelen ama araba yıkarken su köpürmeyince işin keyfi kaçıyor amaç araba yıkarken keyf almaksa :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha öncede yazdım evet cem abi haklısındır muhtemelen ama araba yıkarken su köpürmeyince işin keyfi kaçıyor amaç araba yıkarken keyf almaksa :)

Amaç araba yıkamaksa keyfi temizlenmesi ve parlamasındadır, yok amaç köpükle oynamaksa, onu bilemem... ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.