Welcome to Focus Club Tr | Otomobil Severlerin Adresi

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• Announcements

• Yakup Çağatay

[ÖNEMLİ MUTLAKA OKUYUNUZ] Görünmeyen Resimler Hakkında   08/06/2015

Devletimiz i.imgur adresini engellemiş bulunmakta, bu sorunu çözmek için ilk etapta öncelikli konuları yenilemeye başladık. Şuan görmek için yapmanız gereken basit bir DNS değişikliğidir. Google dns gibi 8.8.4.4  İlginize Teşekkürler. NOT: Bu sadece imgur'a yüklenen fotoğraflar için geçerlidir, diğerlerinde problem bulunmamaktadır.  
    • Yakup Çağatay

Yeni Konu Açmadan Göz Atınız - Etiketleme Sistemi   06/20/2016

Sizlerden Ricamız;   Örneğin bir web sayfasında Büyük Başarı: Türkiye:4 – İtalya:0 başlıklı bir yazı gördünüz. Bu yazının etiketleri yazar tarafından şöyle oluşturulmuş olabilir: Türkiye, İtalya, Futbol, Galibiyet, milli takım.   Bu sistemle aranılan konu çok daha kolay bulunur. Etiketler içinde Türkiye İtalya Futbol şeklinde bir arama yapmak sizi istediğiniz sayfaya çok hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar.   Yeni Konularınızı açarken eğer etiketleme yapmak istiyorsanız bu kurallara göre yapmanız olacaktır, aksi taktirde tüm hataları düzeltmeye kalkmamız çok zaman alıyor ve düzeltme yapılana kadar yanlış sonuçlar çıkıyor..   Eğer yapmak istemiyorsanız lütfen boş bırakınız... Yapmak istiyorsanız ilgili KELİMELERİ VİRGÜL (,) İLE AYIRIN LÜTFEN. FARKLI İŞARETLER İLE DEĞİL.   Özen gösterip ilgilenen herkese teşekkürler FocusClubTr.com
“ER-OL
Serdar yaman

Focus 3 Tdci Yıllık Ve 15.000-75.000-105.000 Km Bakım Ücretleri

360 posts in this topic

Valla en ucuz neresi yapar bilmem ama bakıma Mertcanla beraber gidilmeyeceğini iyi bilirim :D

Garantimin bitmesine sevindim ne yalan söyliyim.

Son bakım için aldığım yağ hava filtresi polen filtresi hala duruyor Bekir abi işine yararsa vereyim, özel servis istersen benim fren balata ve disklerini değiştirdiğim Tuncay usta var ona da gidebiliriz.

1 person likes this

Son bakım için aldığım yağ hava filtresi polen filtresi hala duruyor Bekir abi işine yararsa vereyim, özel servis istersen benim fren balata ve disklerini değiştirdiğim Tuncay usta var ona da gidebiliriz.

Bekir abi Mertcan ın teklifini kabul et bence.Hava polen filtrelerini kendimiz değiştirelim daha uyguna gelir.Servis bunlar için 100 tl ekler üstüne en az.

1 person likes this

Bekir abi Mertcan ın teklifini kabul et bence.Hava polen filtrelerini kendimiz değiştirelim daha uyguna gelir.Servis bunlar için 100 tl ekler üstüne en az.

Mertcanım,

Bende polen ve hava filitreleri zaten var, siyahın bakımındayken çift almıştım,

Şu an servis fiyat araştırıyorum, olmazsa Doğanım Dediğin gibi filitreleri kendimiz değiştiririz,

1 person likes this

Mertcanım,

Bende polen ve hava filitreleri zaten var, siyahın bakımındayken çift almıştım,

Şu an servis fiyat araştırıyorum, olmazsa Doğanım Dediğin gibi filitreleri kendimiz değiştiririz,

Bencede abi.

75.000 bakımı yaptıran varmı bu aralar.

Ve ne kadara yaptırdınız?

Evet, kasko yenilemek için gittiğim ford bayiinde servise de uğrayıp bir fiyat alayım dedim, iyikide demişim, 45bin Bakım klasık (yağ,yağ ve hava filitresi, Balata temizliğ Sıvı kontrolleri v.b.) bir de 6 parçalık kış seti. 271₺ karta 8 taksit bana fena gelmedi...

Edited by Bekir B.
1 person likes this

Abi bu fiyat kime fena gelebilir ki?

Tanıdıklar hala Çalışıyor olsalardı sanki daha iyi rakamı bulurduk gibi

Benim tanıdık hala çalışıyor ama :)

1 person likes this

Benim tanıdık hala çalışıyor ama :)

ama senin rakam hala daha iyi bence Doğanım....

ama senin rakam hala daha iyi bence Doğanım....

Yok Abi Tur otoda hala çalışıyor demek istedim.Ama yapsa yapsa zaten 10 bilemedin 15 bişe yapardı.Adı Selçuk servise girişte hemen soldaki masa.

1 person likes this

Adamlar da kazansın abi biraz :)

1 person likes this

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Murat Ak
      Saygıdeğer üstadlar, Trend X aracıma ambiyans aydınlatma yaptırmak istiyorum. 
      - Ayak altı aydınlatması,
      - Kapı kolu aydınlatması,
      - Kapı yan cebi aydınlatması,
      - Orta konsol (ekran altı) aydınlatması

Öncelikle trend x aracına bu yapılır mı? Yapılırsa yaptıran abilerim var mı? Çift renkli yapılabilir mi? (Kırmızı, Mavi vs.)

Bu aydınlatmaların yapılması için ne yapmam lazım? Yani malzemeleri netten sipariş verip elektrikçiye mi gitmeliyim? Yoksa bu kolay bişey kendim mi yapmalıyım?
      Forumda arattım ama sadece ayakaltına denk geldim.
      Bu konuyla ilgili yardım ve görüşlerinizi belirtirseniz çok memnun olurum.
      Herkese iyi forumlar.

• By Yakup Çağatay
      Genelde çok sorulan bir soru. Kendime alır gibi liste yaptım, bunları takip ederken listeyi de paylaşmayı düşündüm.
      Genel olarak araçlar temiz sadece bir kaç ilanda bazı detaylar var, bunları örnek teşkil etme amaçlı ekledim.

Değer P. dediğim şey; Gün fiyat/2.el fiyatı. Bu değer genel olarak 1.2xx olursa hemen satılıyor diyebilirim. Liste 3-4 günlük ve satılan(muhtemelen) araçları görebiliyorsunuz. 

İlk yılında dizel manuel düşük km ile yaklaşık %17'lik değer kaybı yaşıyor.

Not: Güncel fiyatlar, bu ay yaklaşık 2 bin zamlandı ve karşılıklı indirimler unutulmamalı.
      Bilgi: Artık bitmiştir güncelleme  

Kum gri yazdıklarım, Teknotik gri.
      Füme yazdıklarım, Manyetik gri.
    • By Muhammed E.
      2016 Focus'uma geri görüş kamerası taktırmayı düşünüyorum ama tamponu falan da deldirmek istemiyorum. Plakalık çerçeve kameralar var, önceki Opel Astra aracımda kullanmıştım ama onun kablosunu geçirmek için de üst taraftan deliyorlar. Delme işine hiç girmemek için plakalık lambasının ve bagaj kilidinin olduğu kısım kalıyor tek seçenek. Ama oraya uygun bir kamera da Türkiye'de yok (ben bulamadım). Yurtdışından Aliexpress üzerinden bir ürün gördüm, tam uyum sağlar mı acaba? Ya da buna benzer bir ürün kullanan var mı? Focus 2015-2016 da.

https://tr.aliexpress.com/item/LS8027/32717401662.html?scm=1007.13441.37946.0&pvid=04bde48c-21b5-4b6b-85e4-50d5d15bbfb2&tpp=1

• By Yakup Çağatay
      Donanım Listesini pdf olarak indirmek için ford.com.tr'ye gidiniz (http://www.ford.com.tr/SBE/e-brosur-indirin/binek-araclar)
      Ya da buraya tıklayınız:  Yeni_Focus.pdf

Türkiye Fiyat Listesi: Fiyat için Tıkla
      İncelemesi: İncelemeler için Tıkla
      NOT: Buradan donanımlar hakkında isteklerinizi oylayabilirsiniz Anket için tıkla

Trend X Donanım
      Gövde rengi kapı kolları ve yan aynalar Deri kaplı direksiyon simidi & vites topuzu Elektrikli, sinyalli yan aynalar 16" Aluminyum Jantlar (205/55R) Derinlik ve yükseklik ayarlı direksiyon Manüel 4 yönlü sürücü koltuğu Tek dokunuşta açılıp kapanan elektrikli ön/arka camlar Manüel far yükseklik ayarı Yol bilgisayarı Vites arttırma ikazı Ford EcoMode Manuel Klima Fasılası ayarlanabilir ön cam silecekleri Ön koltuk kol dayanağı ve kapaklı eşya saklama bölgesi Ön koltuk arkası eşya cepleri Torpido aydınlatması Direksiyondan kumandalı radyo CD, MP3 çalar Portatif müzikçalar bağlantı soketi (USB) Halojen farlar Sürücü ve ön yolcu ön hava yastıkları Sürücü ve ön yolcu yan hava yastıkları ABS + EBD Acil durum fren desteği (EBA) Elektronik Denge Programı (ESP) ve Gelişmiş Proaktif Denge (ETS) (altta detay mevcut) Çekiş Kontrol Sistemi (TCS) Dinamik Tork Kontrolü (TVC) Yokuş Kalkış Desteği (HLA) Kontrol kollu tam bağımsız arka süspansiyon Ford Kolay Yakıt Sistemi Akıllı Şarj Sistemi Disk frenler - ön / arka Ford MyKey Immobilizer Uzaktan kumandalı merkezi kilit Global Açma/Kapama ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları 16" Aluminyum Alaşımlı Jantlar Ön sis farları Karartılmış Arka Camlar Hız kontrol sistemi Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı Otomatik Start-Stop (1.0 Turbo ve 1.5 Tdci ile)
      Style Donanım (Trend X üzerine)
      Elektirikli, ısıtmalı, sinyalli, katlanabilir yan aynalar Gecikmeli Sönen Ön Farlar Yağmur sensörü Otomatik yanan farlar Otomatik kararan iç dikiz aynası Yan perde hava yastıkları  

ST-Line Donanım (Trend X üzerine)
      Yan perde hava yastıkları 17'' Aluminyum Jantlar (215/50R W) ST-Line tarzı spor, delikli deri direksiyon Spor body kit Paslanmaz metal pedallar Spor süspansiyon LED'li siyah sürmeli ön far LED'li arka stop farı Spor koltuk Geri görüş kamerası SYNC 3 (Bluetooth) 8’’ dokunmatik -renkli gösterge ekranı- "Ford Power" Anahtarsız Çalıştırma Sistemi Direksiyondan Kumandalı Otomatik Vites (1.5TDCi 120PS PowerShift ve 1.0 Ecoboost 125 PS A/T ile) Acil Durum Yardımı Aktif Ön Izgara (1.0 Turbo ile)  
      Titanium Donanım (Style üzerine)
      Manüel 4 yönlü ön yolcu koltuğu Sürücü ve ön yolcu koltuğunda ayarlanabilir bel desteği Ön koltuk ayarlanabilir kol dayanağı ve kapaklı eşya saklama bölmesi "Ford Power" Anahtarsız Çalıştırma Sistemi Çift Bölgeli İklim Kontrollü Otomatik Klima 8’’ dokunmatik, renkli gösterge ekranı Ford SYNC 3 (Aux Girişi kapsamaktadır ve USB ile birlikte Kol Dayama içindedir) Direksiyondan Kumandalı Otomatik Vites (1.5TDCi 120PS PowerShift ve 1.0 Ecoboost 125 PS A/T ile) Acil Durum Yardımı Aktif Ön Izgara (1.0 Turbo ile) Arka park sensörleri Ön ve yan park sensörleri* Otomatik Paralel Park Sistemi* Otomatik Dikey Park Sistemi* Paralel Park Çıkış Yardımı* Spor Ön koltuklar Halojen gündüz farları Krom kapı çıtaları Led İç Aydınlatma Lüks Tavan Kumaşı Yumuşak Dokulu Ön Trimler Not: * : 1.6 Ti-Vct 125 PS Powershift (Benzinli) ile sunulmamaktadır.

Titanium üzerine eklenen Opsiyon Listesi

-Bi-Xenon Far ve Dinamik Ön Far Sistemi: 3.900 TL
      -Tekno Paket ( * ) 4.750 TL Bu özellikleri incelemek için tıkla  Özellik 2.başlık
      Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi Kör Nokta Uyarı Sistemi  Şerit Takip Sistemi  Şeritte Kalma Yardımcısı  Sürücü Dikkat Takip Sistemi  Otomatik Uzun far Çapraz Trafik Uyarı Sistemi - Navigasyon Paketi (2.000 TL)
      Navigasyon Sistemi Geri görüş kamerası Sony Hoparlörler - Elektrikli sunroof 2.500 TL

Genel Bilgiler
      Kayma Önleme Teknolojisi ve Makyajsızdan farkları

Motor Çeşitleri ile Donanım Kombinasyonları

Trend X
      Dizel: 1.6L TDCi 95PS 6 ileri M. & 1.5 TDCİ 120 PS  6 ileri PowerShift
      Benzinli: 1.6L 125PS 5 ileri M. & 6 ileri PowerShift

Style
      Dizel: 1.6L TDCi 115PS 6 ileri M. & 1.5 TDCİ 120 PS  6 ileri PowerShift
      Benzinli: 1.6L 125PS 5 ileri M. & 6 ileri PowerShift

Titanium
      Dizel: 1.6L TDCi 115PS 6 ileri M.  & 1.5 TDCİ 120 PS  6 ileri PowerShift
      Benzinli: 1.0L EcoBoost 125PS 6 ileri M. / 1.6L 125PS 5 ileri M. & 6 ileri PowerShift

Yorum:
      Trend x'e; Deri direksiyon, mykey,yokuş kalkış eklenmiş.
      Style'a: Ön kol dayama ve yukardakiler
      Titanium'a: Ddokunmatik ekran ve oto park sistemleri eklenmiş yani standartlaşmış bunlar.

GÜNCELLEMELER
      2014 ve 2015 modellerde, 'Ön koltuk kol dayanağı ve kapaklı eşya saklama bölgesi' Style ve üzerinde vardı. 2016 modellerin tamamında yer alacak. 2015 son dönem üretimlerinden sonra Titanium donanımına 'Halojen gündüz farları' eklendi. Led Arka Stoplar (HB - SW), 2016 modelde artık yok. (Zaten donanım listesinde bulunmadan geliyordu) Eylül 2016 üretimi araçarda SYNC 3, öncesi araçlarda SYNC 2 mevcut.  
      2016 Katalog: Yeni_Focus-2016.pdf
    • By Emre Dikmen
      Satılacak Ürün Hakkında
      Marka ve Model: Ford Focus Ürün: Orijinal difüzör ve spoiler Diğer Detayları:
       İki ürün de 2013 model olan eski aracıma ait. Parçalar sıfır ayarında. Difüzör hiç kullanılmadı, servisten takıldığı gün zetec difüzör ile değiştirildi. Spoiler kum gri renginde fotoğraf ekledim. Herhangi bir çatlak, kırık, çizik yoktur. İkisi de sorunsuzdur.

Satış Hakkında
      Satış Yöntemi: Elden, kargo ile. Fiyat Spoiler: 200 TL Difüzör: 200 TL İletişim Bilgileri
      İsim Soyisim:  Emre DİKMEN Yaşadığı Şehir: İstanbul   İletişim Kanalları: 05386940538 Ürüne Ait Resimler

Ürünün kendisi üsttekidir. Diğer fotoğraflar temsilidir.

Difüzörde ufak bir kaza olduğu için serviste değişimi sağlandı. Aynı gün içerisinde sökülüp spor difüzör takıldı. Hiç kullanılmamıştır.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.