Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Ses Sistemi Montajı

Önerilen Mesajlar

İyi yolculuklarda güzel dinletiler dilerim.

Benim sorum ise biraz teknik olacak.

1- Amfi 4 kanal sanırım. Doğru mudur? Eğer öyleyse sub için kanal kalmamış. Bunun bağlantısını nasıl beslediniz?

2- Ünitede sub çıkışı ve anfi çıkışları varmı , yok ise bağlantı nasıl oldu. (Converter denen aparatlardanmı takıldı)

Teşekkür ederim.

Şu an piyasada satılan bir çok 5 kanal anfi gereksizdir ve para tuzağıdır.

Benim Önceki anfimde 5 kanaldı ama şu an aldığım sesi veremiyordu.Tüm olay anfinin gücüne bağlı.Bağlamasıda şöyle 4 çıkışa ayrı ayrı her kabini bağlamıyoruz.Sağ hem ön hem arka bir çıkışa sol ön ve arka bir çıkışa bağlanıyor.Aslında 2 kabin bağlıyoruz gibi görünsede 4 kabin bağlanıyor.Kalan i çıkışada birinden + birinden- alarak subwoofer bağlanıyor.

Bu işlemin tek dezavantajı sesi ana üniteden sadece sağ ve sola ayarlıyabiliyoruz yani ön ve arka ayrımı yapılamıyor doğal olarak ki bence gerek te yok böyle bir ayrım yapmaya :)

Gelelim diğer sorunuza.

Ana ünitede tabiki sub için ayrı rca yani çıkış mevcut değil.Normal çıkışa converter takıldı ama çift converter takıldı birine kabinler birine sub woofer bağlandı ve araya swicth koyuldu.Bu son anlattığım bağlantının detayını çok bilemiyorum sistemi takan arkadaşım böyle tarif etti :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Giriş seviyesini geçtim benimki artık çıkış seviyesi, (Titanium,+X paket+ park paket+sunroof) hala dandik ses sistemi var. :D :D Arka hoparlörler biraz baslı müzik dinlersen pırrr pırrr porr edip duruyor :D :D :D

Bu kadar paket üstüne artık kendilerinin hediye etmesi lazım ses sistemini :)

İşin şakası bir yana bu paketlerin birinin içinde bilmemne marka ses sistemi deyip eklemesi lazım bence.Bunu çoğumuzun beğenmediği ve ford tan aşağı gördüğümüz renault bile yapıyor.Diyorum yine diyicem ford a yakışmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazmaktan yorulmayacağım, arkadan gelen cazırtı, cızırtı, patırtı, adına ne derseniz deyin, hoparlöelrden değil resonansa giren kapı trimlerinden geliyor, trimlerin sökülüp izolasyon uygulanması lazım, sesi sık duyuyor ve rahatsızsanız bunu talep edin servisten.

Ayrıca bu şikayeti olan herkesin ya 444 FORD (3673) hattında bildirmesini yada http://www.ford.com..../iletisim-formu üzerindeniletişim formu ile duyuruda bulunmasını öneririm ki servisler bu konuyu ücretsiz yapsınlar.

Tamam Cem bey kızmayın ama, bu sesler Ford mühendisleri tarafından duyulmadı mı? Bakmadılar mı hiç. Dinlemediler mi? Ben hoparlörlerin kötü olduğunu söylemedim. Ama o sesler geliyor. İstesekte, istemesekte :)

Ayrıca dediğiniz gibi forda yazdım bakalım, ne zaman ve nasıl dönüş yapacaklar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hızlı dönüş için tşk ederim.

Bir önceki focusumda converter takılmıştı ve sesi begenmemiştim.Bu yüzden sordum.

Bunun üzerinde 5 kanal ve dahili converter olan Hertz marka anfi almıştım. Çok daha iyi sonuç almıştım.

Ancak ses tınısı olarak SQ olarak adlandırılan sesi sevdiğim için bu sistemi taktırmak konusunda kararsızım şuan.

Dediğiniz gibi işin ehli usta bulmak şart. Yoksa çok üzülüyoruz.

Teşekkür ederim.

Şu an piyasada satılan bir çok 5 kanal anfi gereksizdir ve para tuzağıdır.

Benim Önceki anfimde 5 kanaldı ama şu an aldığım sesi veremiyordu.Tüm olay anfinin gücüne bağlı.Bağlamasıda şöyle 4 çıkışa ayrı ayrı her kabini bağlamıyoruz.Sağ hem ön hem arka bir çıkışa sol ön ve arka bir çıkışa bağlanıyor.Aslında 2 kabin bağlıyoruz gibi görünsede 4 kabin bağlanıyor.Kalan i çıkışada birinden + birinden- alarak subwoofer bağlanıyor.

Bu işlemin tek dezavantajı sesi ana üniteden sadece sağ ve sola ayarlıyabiliyoruz yani ön ve arka ayrımı yapılamıyor doğal olarak ki bence gerek te yok böyle bir ayrım yapmaya :)

Gelelim diğer sorunuza.

Ana ünitede tabiki sub için ayrı rca yani çıkış mevcut değil.Normal çıkışa converter takıldı ama çift converter takıldı birine kabinler birine sub woofer bağlandı ve araya swicth koyuldu.Bu son anlattığım bağlantının detayını çok bilemiyorum sistemi takan arkadaşım böyle tarif etti :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam Cem bey kızmayın ama, bu sesler Ford mühendisleri tarafından duyulmadı mı? Bakmadılar mı hiç. Dinlemediler mi? Ben hoparlörlerin kötü olduğunu söylemedim. Ama o sesler geliyor. İstesekte, istemesekte :)

Ayrıca dediğiniz gibi forda yazdım bakalım, ne zaman ve nasıl dönüş yapacaklar.

Ne kızacağım...

Ben Ford'u savunmak için yazmadım...

Burada sürekli yakınmaktansa sorunu çözmeye yönelik yöntem öneriyorum.

İsteyen kullanır, istemeyen forumda şikayet etmeye devam eder.

Bu bir üretim hatasıdır, üretim hatası olarak çok sayıda şikayetin belgelenmesi gerekir, bu da genel merkezde görüşülür ve ücretsiz bir çözüm önerisi için tüm servislere talimat çıkar.

Üretim hatası sadece Ford'a mahsus değildir, tüm markaların yeni modellerinde mutlaka görülür, bunu hızla fark eden ve çözen markada bu dillenmez, sorunu görmezden gelen veya geciktiren markalarda ise uzun vadede güvensizlik etiketi yapışır.

Süreç böyle.

Gerisi size kalmış...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hızlı dönüş için tşk ederim.

Bir önceki focusumda converter takılmıştı ve sesi begenmemiştim.Bu yüzden sordum.

Bunun üzerinde 5 kanal ve dahili converter olan Hertz marka anfi almıştım. Çok daha iyi sonuç almıştım.

Ancak ses tınısı olarak SQ olarak adlandırılan sesi sevdiğim için bu sistemi taktırmak konusunda kararsızım şuan.

Dediğiniz gibi işin ehli usta bulmak şart. Yoksa çok üzülüyoruz.

Yalnız converter larda marka marka değişiyor.İyisi takılmazsa ses malesef düzelmiyor.Dediğim gibi 5 kanal anfilerin çoğu gereksizdir.Ama bilindik markalar ve fiyatına hakeden 5 kanal anfiler bunların dışında.

Bu iş için mutlaka işin ehlini bulmalısınız.Ses sistemi sektöründe malesef çok fazla dansöz var.Adam gözümün önünde yanında çocuğu evladımın üstüne yemin ederim diye yalan yere yemin ediyor siz düşünün :) .10 senelik arkadaşımdan bile kazık yedim.En sonunda buldum düzgün birini dedimya ondan başka kimseye yaptırtmam ses sistemimi.

Birde izmir böyleyse istanbulu düşünemiyorum :) Allah kolaylık versin.Formda istanbulda bu işten anlıyan referanslı insanlar olabilr diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne kızacağım...

Ben Ford'u savunmak için yazmadım...

Burada sürekli yakınmaktansa sorunu çözmeye yönelik yöntem öneriyorum.

İsteyen kullanır, istemeyen forumda şikayet etmeye devam eder.

Bu bir üretim hatasıdır, üretim hatası olarak çok sayıda şikayetin belgelenmesi gerekir, bu da genel merkezde görüşülür ve ücretsiz bir çözüm önerisi için tüm servislere talimat çıkar.

Üretim hatası sadece Ford'a mahsus değildir, tüm markaların yeni modellerinde mutlaka görülür, bunu hızla fark eden ve çözen markada bu dillenmez, sorunu görmezden gelen veya geciktiren markalarda ise uzun vadede güvensizlik etiketi yapışır.

Süreç böyle.

Gerisi size kalmış...

Desenize genel parazit sorunuda görmezden geliniyor.Yada sorunun maliyeti çok fazla.

Son çare ingilizce olarak ford un merkezine mail atıcam.Sonrasında ver elini müşteri hakları :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu kadar paket üstüne artık kendilerinin hediye etmesi lazım ses sistemini :)

İşin şakası bir yana bu paketlerin birinin içinde bilmemne marka ses sistemi deyip eklemesi lazım bence.Bunu çoğumuzun beğenmediği ve ford tan aşağı gördüğümüz renault bile yapıyor.Diyorum yine diyicem ford a yakışmıyor.

renault firması bana göre en iyi pazarlamacılardan biri belki de en iyisi, piyasaya ne lazımsa onu sunarlar, kalite ayrı bir konu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ferhat abi detaylı ve aydınlatıcı bir paylaşım olmuş,benim gibi ses sistemine ufuktan göz kırpan biri için özellikle.Bu arada arka kapılardan gelen cızırtılar bende kapıdan değil hoporlörden kaynaklanıyor,aşama aşama denenerek en son hoporlöre kadar gelindi ve sorun tespit edildi.Artık otasandan cevap bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ferhat abi detaylı ve aydınlatıcı bir paylaşım olmuş,benim gibi ses sistemine ufuktan göz kırpan biri için özellikle.Bu arada arka kapılardan gelen cızırtılar bende kapıdan değil hoporlörden kaynaklanıyor,aşama aşama denenerek en son hoporlöre kadar gelindi ve sorun tespit edildi.Artık otasandan cevap bekliyorum.

Bu arada arka kapıları sökmek oldukça basit çıkartıp kendinizde bakabilirsiniz sonuçta tam hatırlamıyorum ama ya 3 yada 2 somun var tutan gerisi çekince gelen klips ler :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğrudur çok iyi olacağını zannetmem ama benim babada 2002 mercedes var o zaman aldığında en dolu paketiydi.Orjinalden subwoofer var alette bagajla üst tablası arasında.Anfili bir sistem kadar olmasada oldukça tatmin edici bir sesi var.

Ama bu araçlarda en azından böyle bir seçenek var.Mesela audi a5 i alırken soruyorlar ses sistemi istermisiniz diye tamam deyip farkını verince takıyorlar harman carbon 12+1 i .

Sonuç olarak focus ta böyle bir seçenek sunmuyorlar(servise alırken sormuştum) bu seçenek sadece mondeo ve kuga için var bildiğim kadarı ile.

Var sunuluyor, ülkemizde yok.

Giriş seviyesini geçtim benimki artık çıkış seviyesi, (Titanium,+X paket+ park paket+sunroof) hala dandik ses sistemi var. :D :D Arka hoparlörler biraz baslı müzik dinlersen pırrr pırrr porr edip duruyor :D :D :D

Hayır değil.. :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne tür denemeler yapıldı???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Var sunuluyor, ülkemizde yok.

Hayır değil.. :yeah:

Ya bu adamlar bizi bu kadar mı tınlamıyor.Arkadaş bize hiç bişey sunulmuyor.Ne sony teyp var ne ses sistemi ne navigasyon nede ben alırken avrupada olan bir çok özellik (otomatik uzun far yada tabela tanıma falan).Ne yalan söyliyeyim pişman olmaya başladım bu aracı aldığıma.Ya en azından adam gibi bir ana ünite ver navigasyon olmasada olur parası neyse verelim.Koskoca ford un taktığı ses sisteminde cızırtı parazit dandik ses bunların ana ünitesin yaptığını 3 liralık sunny yada kavasaki oto teybi yapmıyor ayıptır yaa

Haksızzam söyleyin arkadaşlar az önce tekrar aradım ford merkezi bu konuyla ilgili açtım ağzımı yumdum gözümü yeter ya bu ne sallamamaktır bizi.Avrupalıya kıyak türke .... anlayan anlasın valla dellendim paramızla rezillik bu olsa gerek...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.