Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Ses Sistemi Montajı

Önerilen Mesajlar

İbrahim bey 3 yıldır biz bunları yeterince araştırdık konuştuk tartıştık, forumu detaylı incelerseniz göreceksinizdir.

Umarım amacınıza ulaşırsınız ama hırsız kelimesini hırsınıza vermek istiyorum çünkü hoş değil bu site şirketleri suçlama yeri değil lütfen kurallar bölümünü inceleyiniz. Hakaret etmeden iletilerinizi yollayın lütfen.

Formdaki başlıkların ve mesajların çoğunu okudum ama benim gibi bu köpük-astarlardan şikayetçi olan bir paylaşım göremedim belki de gözümden kaçmıştır.

Teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar geçen gün Aracımın orjinal teyp ine dönüştürücü taktırarak anfi + bass hopörleri ağlattım...

Şöyleki orjinal teyp de anfi çıkışı olmadığı için dönüştürücü takılıyor bu dönüştürücüler de teyp in her hangi bir ses çıkışından sinyal alınır birde tetikleyici dedikleri anfinin açılmasını sağlayan sinyal kablosu bağlanarak yapılır. 

İki çeşit dönüştürücü vardır. Akıllı dönüştürücü dedikleri teyp açıldığında hopörlerden sinyal alan ve anfiyi açtıran akıllı dönüştürücüler birde uzun zamandır kullanılan eski tip dönüştürücüler ki bunlar elektiği teyibin herhangi bir yerinden alınır mesala teyp için ışıklarından...

Bluetooth un çalışması için ses çıkışında bluetooth olanından ses sinyalini alarak bluetooth olayını çözümleyebiliyoruz. Akıllı dönüştürücü bağladık anfi sürekli açık kalıyor eski sistem dönüştürücü taktığımızda anfi elektirik sinyalini teyp ışığından alıyoruz fakat belirli bir süre sonra elektik kesiliyor anfiye giden (rem) sonra anfi kapanıyor teyp çalışmaya devam ediyor. Fakat birkaç saat bekledikten sonra yine normal a dönüyor. anfiyi değiştirdik farklı dönüştürücüler denedik kablo takımını değiştirdik yine çözümleyemedik. 

Bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum. saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok üstadım soğuk kende aynısını yapıyor. Öyle bişey ki bütün sistemi dışardan yaptık elektronik ci arkadasım kafayı yedi:) bi türlü çözülmedi an itibarı ile hala aynı şekilde :(

audison marka anfi ile sorunun çözülebilir ustam öyle önerdi  oişini görür

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 1 yıl sonra...
  • 3 hafta sonra...

Selamlar herzamanki gibi bazı sorularım var :D Bir kaç konuyu okudum. Kısaca bazı bilgiler edindim.

Aracıma hoparlör  taktıracam ama ben çok aşırı sesi sevmiyorum sadece biraz daha net çıkması için. Anfi falan değil sadece Hoparlörleri çıkartıp yenilerini takacağım. Anladığım kadarıyla 6,5'' ( 16,5 cm) Coaxial almam gerek. Birde dikkat etmem herhangibir şey varmı? Örnek watt, giriş çıkış gibi..

Marka ne olmalı. Kenwood, JBL,Pioneer;  Bulabilirsem Bose,JVC.. gibi. Teşekkürler.

Şimdiden iyi bayramlar.

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anladığım kadarıyla 6,5'' ( 16,5 cm) Coaxial almam gerek. Birde dikkat etmem herhangibir şey varmı? Örnek watt, giriş çıkış gibi..

Marka ne olmalı. Kenwood, JBL,Pioneer;  Bulabilirsem Bose,JVC.. gibi. 

6,5" ya da 16,5 cm doğru ölçü.

Ancak koaksiyal arkalar için geçerli, önler komponent yani midbas ve tiz üniteleri ayrı.

Saydığınız markaların hepsinin iyi ve vasat serileri var, ve hiçbiri otomobil düzenlerine sınırlı kalmıyorlar.

Ben doğrudan nokta atış yapacağım.

İki seçenek var:

1. Alpine SPR 60 koaksiyal arka için ve SPR 60 C komponent önler için. Verimli, temiz ses üreten memnun kalacağınızı düşündüğüm ürünlerdir.

2. Hertz DCX 165 koaksiyal arka için ve DSK 165 veya ESK 165 (para durumuna göre) komponent önler için. 

Güç değerlerinin hiç önemi yok, ses kalitesi açısından hiç önem taşımazlar ve standart amfi çıkışı ile hepsi baş edebilir. Verimlilik değeri önemli, SPL diye geçer ve 90 dB'in kesin üzerinde olmasına bakın.

Kolay gelsin...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güç değerlerinin hiç önemi yok, ses kalitesi açısından hiç önem taşımazlar ve standart amfi çıkışı ile hepsi baş edebilir.

Bir yerlerde okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum ama hoparlör amfi çıkışından güçlü olursa amfiye fazla yüklenir ve clipping olur, hem amfi hem hoparlörler zarar görebilir tarzı birşeyler yazıyordu. Bana pek mantıklı gelmedi ama bahane ile fikrini sormuş olayım abi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.