Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Direksiyon Değişimi Hakkında

Veli Tiryakioğlu

Soru

Geçen hafta cuma günü aracımı sıfır olarak aldım.Alırken dışardan aracı inceledim.İçine bakamadım.Anahtarı yok dediler.Test sürüşü yaptım.Beğendim ve Style plus paketli olarak aracı aldım.Gündüz incelediğimde aracın direksiyonunun el ile tutulan yerinde çok küçük plastik aksamında küçük bir delik fark ettim.plastik sanki ordan yırtılmış gibi yeri boştu.Servise gittim durumu söyledim.Foto çektiler ve otokosana yazı yazacaklarını ve direksiyonun değişeceğini söylediler. Benim sıkıntım bu küçük bir lekeden dolayı direksiyonu değiştirmeye değer mi. Göze batıyor ama üstüne şimdilik direksiyon kılıfı geçirdim. Acaba yeni direksiyonu takarken başka taraflara zarar verirler mi.Korkuyorum.Siz ne önerirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

direksiyonu sökerken tornavida sert cisim gibi malzemeler kullanıp direksiyonun diğer kısımlarına zarar verirler diye korkuyorum. Mesela üzerindeki yol bilgisiyar tuşları sökülecek mi bilmiyorum. <<<<yardım edermisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

parayı problem etmiyorum ama bu sökme takma işlemi orjinal olur mu.Kolay sökülüp takılan bir parça ise söktüreceğim.Yok sert cisimle sökülüp takılacaksa boşver kalsın diyecem.C.tesi gününe kadar vaktim var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

direksiyonu sökerken tornavida sert cisim gibi malzemeler kullanıp direksiyonun diğer kısımlarına zarar verirler diye korkuyorum. Mesela üzerindeki yol bilgisiyar tuşları sökülecek mi bilmiyorum. <<<<yardım edermisiniz.

Korkacak bişey yok :) Siz bile sökersiniz direksiyonu vs..

Değişmeyen parçaları alıp diğerine aktaracaklar.

Bişey olmaz ferah olunuz.Yardımlık bişey yok yani

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Millet koskoca göstergeyi, cd çaları söktü, bir problem olmaz. Canınızı sıkmayın. Özellikle serviste yapılıyorsa ben olsam hiiiiçç canımı sıkmam. Tabi içiniz rahat etmeyecekse aracınızın başında durup an be an neler olduğuna bakın. Hoşunuza gitmeyen bir durum olduğunda da müdahale edersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar zaten aracın başında bekleyeceğim. bu değişmeyen parçalar direksiyon üzerinden komple mi çıkıyor. Yoksa mesela yol bilgisyarını idare eden tuş takımı falan yada direksiyon simidi hariç diğer herşey bir defada mı çıkıyor.Bilmiyorum. Amma zor iş ya.Ford aldım.Pişmam olmam inşallah.VW alacaktım.Sırf 3 ay süre verdiler diye gittim ford aldım. Bakalım inşallah pişmam olmam.Dakika 1 gol bir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hepsi bir iki tornavida işine bakar, birkaç vida sökülür, kolları felan direksiyon geri takılır. :) Rahat olun, bir yeri çizerlerse orasını da yenisi ile değiştirirler. :)

Edit: Direksiyon bir bütün olduğundan bütün parçaları sökülür, tuşları felan. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar zaten aracın başında bekleyeceğim. bu değişmeyen parçalar direksiyon üzerinden komple mi çıkıyor. Yoksa mesela yol bilgisyarını idare eden tuş takımı falan yada direksiyon simidi hariç diğer herşey bir defada mı çıkıyor.Bilmiyorum. Amma zor iş ya.Ford aldım.Pişmam olmam inşallah.VW alacaktım.Sırf 3 ay süre verdiler diye gittim ford aldım. Bakalım inşallah pişmam olmam.Dakika 1 gol bir...

Vw ile Ford arasında arıza farkları yok denecek kadar az..

Böyle kendinizi üzmeyin boşu boşuna..Vw ile şanzumanı dağıtsan; o vw, olsun. diyen bir ülkedesiniz umarım bundandır.

Bütün goller böyle olsun yeterki..Neyse bu konu için fazla bile yorum yaptım :) kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hepsi bir iki tornavida işine bakar, birkaç vida sökülür, kolları felan direksiyon geri takılır. :) Rahat olun, bir yeri çizerlerse orasını da yenisi ile değiştirirler. :)

Edit: Direksiyon bir bütün olduğundan bütün parçaları sökülür, tuşları felan. :)

sayın hocam. direksiyon nasıl sökülüyor, onu bilsem sıkıntı yapmayacağım ama problem bu.Hiç bişey orjinali gibi olmaz diye düşünüyorum.Siz nasıl düşünüyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merak etmeyin siz nasıl söküldüğünü servis kolaylıkla halledecektir siz teslim alırken güzel kontrol edin direksiyon ve etrafını yeter.Değiştirmeniz gerekli bence direksiyondaki o küçük delik zamanla büyücektir kopmalar olacaktır sürtünme ve terden garanti bitmeden değiştirin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hiç canınızı sıkmayın direksiyon kolay iş benim arabada surucu kapısının kumaşla plastiğin birlestiği yerde garip bi renk açılmasımı desem birşeyler oldu işte servise götürdüm bakıp inceledi sevis müdürü fotoğrafını cekip otosana yollayalım cevaba gore kapı ic aksamını değiştiriz dedi 2 3 hafta sürer dedi bende final haftasındayım o işlerle ugraşmamak icin erteledim finaller bitsin hem bakıma sokucam hem kapı olayını yaptırcam hemde ses sistemindeki cızırtıyı düzelttircem

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

direksiyon nasıl sökülüyor, onu bilsem sıkıntı yapmayacağım ama problem bu.Hiç bişey orjinali gibi olmaz diye düşünüyorum.Siz nasıl düşünüyorsunuz.

Herşeyden önce yanlış düşünüyorsunuz. Takacakları da orjinal direksiyon.

Nasıl sökülüyor konusuna gelince, biliyorum kendiniz yapmayacaksınız ama genede bilgi olsun diye yazayım dedim.

1- Kornanın sigortasını sökün yoksa kafanız şişer. :)

2- Direksiyonu derinlik ayarlama zımbırtısını kullanarak sonuna kadar kendinize doğru çekin,

3- Göstergenin önüne ufak bir ayna koyun.

4- Direksiyonun arkasında iki tane tel var. İster tornavida ile isterseniz kargaburun gibi birşeyle o iki teli birbirine yaklaştırın. Bu airbag in serbest kalmasını sağlayacak. Airbag i arkasını görebilecek kadar kendinize doğru çekin.

5- Direksiyonun üst tarafına gelecek şekilde kablo bağlantısı var onu sökün. Tırnaklı o fiş. Direk kabloyu çekmeyin ağlarsınız,

6- Airbagi söktükten sonra direksiyonun tam ortasındaki komacan vidayı sökün. Yanlış hatırlamıyorsam bunun için metrik 36 lokma takımına ihtiyacınız olacak. Direksiyon komple çıkmış olur.

Eğer gelen direksiyonda tuşlar varsa birşey yapmanıza gerek yok. Ancak yoksa kendi direksiyonunuzun üzerindeki tuşları ona aktarırsınız. Atla deve bir iş değil 2 tane torks 20 vidası var hepsi o. Vidaları söktüğünüzde zaten onlar çıkıyor.

Direksiyonun sökülmüş halinin fotoğrafını da ekleyeyimde tam olsun bari.

394345_10150539942290238_568540237_8892819_331995158_a.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.