İçeriğe git

Resim

175/70/13 Ebatlı, yazlık lastik.

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 20 yanıt gönderildi

Ümit Vaysaloğlu

Ümit Vaysaloğlu

RS

• Moderatör
    • Üye No: 915
  • 6.001 İleti
  • Beğenilme: 3.243
  • Arabam:Focus 3,tit. X,park,sun
  • Meslek:Memur
Sayın Forumdaşlar, bilindiği üzere yaz aylarının gelmesiyle kış lastiklerini rafa kaldırıp yerlerine yazlık lastik alma derdi çıktı bir de.
Bizim emektar Europa'ya yazlık lastik alacağız.
Michelin, Continental, Goodyear, Bridgestone vs. bilinen lastik markalarından bir kaçı.
Ben Continental almak istiyorum tabi ama Kastamonu'da Conti satan bayi markası ne olursa olsun lastik için anasının nikahınıda istediği için Conti almaktan mecburen vazgeçtim.
Michelin'i 135 TL ye (4 lastik alana 20 TL po akaryakıt hediye) Goodyear'ı ise 115 TL ye buldum. taksit yapılırsa fiyatında 5 tl artış söz konusu.
Daha önce hiç goodyear kullanmadık. Goodyear için sert lastik derler. Çatlama falan yapar derler ancak bunların eskide kalmış olduğunu düşünüyorum. ,

Bunların dışında sizlerinde önereceğiniz lastik markaları ya da fiyat verebileceğiniz seçenekler varsa değerlendirmeyi düşünüyorum.
Michelin Bu
http://www.hepsibura...tegoryId=259720

Goodyear ise bu:

Conti Bu:

Dunlop

Lassa
http://www.hepsibura...59720#Gorseller

Bu lastiklerin fiyatları buradaki ile aynı değil tabi. Sadece bazı markalardan bulduklarımı ekledim. Tabi sizin önereceğiniz lastikler asıl değerlendirme konusu olacak. Bense Michelin ve Goodyear arasında kaldım.
Focus 3 Titanium, X paket, Park Paket, Sunroof + BEYAZ

Ogün Özemre

Ogün Özemre

RS

• Bölüm Moderatörü
    • Üye No: 30
  • 7.450 İleti
  • Beğenilme: 3.001
  • Arabam:'06 Focus TDCI Ghia
  • Meslek:Makine Tknisyni
Benim eski hyundaimde duragripler vardı. 2 takım yedim dragriplerden memnundum :kıhkıh: bir sıkıntı çıkarmadı

FCS-1.jpg

Guest_Tolga KARACA_*

Guest_Tolga KARACA_*
  • Misafir
  • Beğenilme: 0
Başta Michelin Energy ler çekici geldi ama şu eskiden ömründen ve dayanıklılığından şikayet gelen seri mi yoksa yenilendi mi onu bilmiyorum; Michelin sık şikayet alan su tahliyesi ve kullanım ömrü konularında ciddi gelişim gösterdi, yeni nesillerinde.

Goodyear ın ise ...grip serileri zaten ileri teknolojiyle tasarlanmış yeni nesil lastikler, bu seri de ş.içi olduğu için sert olacağını sanmıyorum.

Dunlop aralarında en ideal su tahliye yeteneğine sahip model gibi duruyor desenine bakılırsa ancak Corolla m daki SP1 ler sürüşe birşey katmayan yapıdaydılar, o yüzden birşey diyemiyorum.

Continental markasını severim; dayanıklıdırlar ve bir özelliği ön plana çıkarıp diğer yönünü zayıflatmak yerine dengeli bir yapı sunarlar.

Lassa nın Miratta ları Bridgestone ların başarılı özelliklerinin Türkiye yol şartlarına göre uyarlanmış versiyonlarıdır, Impetus Revo serileri de güzeldir ancak Atracta lar hakkında bilgim yok.

Ümit Vaysaloğlu

Ümit Vaysaloğlu

RS

• Moderatör
  • 6.001 İleti
Ben uzun zamandır Michelin kullanıyorum. Focus'ta da Michelin geldi şansıma. Ama nedense Focus'taki michelin lerin yer yer kaydığını farkediyorum. Hiç olmaması gereken yerlerde birden bire koptuklarını hissediyorum. Özellikle frenaj sırasında acayip tutunurken birden kopuyor tutunma ve abs devreye giriyor. Her neyse, gönlüm acayip şekilde Conti istiyor ama bayi gerçekten çok pahalı satıyor. Yine michelin bayisi olan yerden aldığım fiyat 135 tl iken. Bahsettiğim Conti bayisi Kastamonu'nun ileri gelen şahsiyetlerinden birisine ait ve birçok markanın bayisi konumunda. E tabi bu bayilikler arasında Michelinde var. Bir yer 135 tl fiyat verirken bu bayi 150 tl fiyat verdi Michelin için. Bende kızdım. O bayiden lastik almayacağım. Bu yüzen Conti de alamayacağım. KAstamonu da başka satan yok. :cnvr: Sizin yorumlarınızla Goodyear ın alınabilir hatta iyi bir lastik olduğu kanısına vardım. Bakalım. Ayın 10 u geçsin hele. :) kredi kartının ekstre kesim tarihini geçelim, alacaz artık, yapacak bir şey yok. :wacko:

Ogün Özemre

Ogün Özemre

RS

• Bölüm Moderatörü
    • Üye No: 30
  • 7.450 İleti
  • Beğenilme: 3.001
  • Arabam:'06 Focus TDCI Ghia
  • Meslek:Makine Tknisyni
kesinlikle duragrip doğru tercih

FCS-1.jpg

Guest_Tolga KARACA_*

Guest_Tolga KARACA_*
  • Misafir
  • Beğenilme: 0
Ümit kardeşim Europa ya takacağın Michelin ya da Continental lerle Focus takiler farklı tavırlar sergilerler çünkü aynı markanın farklı modellerini kullanırlar; Focus ta Michelin Primacy 2 vardır ama Europa ya takacağın Michelin in modeli Energy dir vb mesela.

Markalar modellerinde genel olarak benzer özellikler sergileyebilir belki ama modellerin ileri çıkan özellikleri de farklı olacaktır.

Alper Albayrak

Alper Albayrak

Titanium

• Üye
    • Üye No: 1.082
  • 1.860 İleti
  • Beğenilme: 624
  • Arabam:2012 Focus HB Tdci
  • Meslek:Vinç operatörü
Eger bozuk yollarda falan kullanılcaksa goodyear öneririm,eğer şehir içi,kısa mesafelerde kullanılcaksa ekonomik olan bi lastik tercih edilebilir.

Ümit Vaysaloğlu

Ümit Vaysaloğlu

RS

• Moderatör
  • 6.001 İleti
Genel olarak çok aşırı bozuk yollar yok. Tabi çukurlardan da geçtiği zamanlar olacak. Michelin ile sorun yaşamadık şimdiye kadar ancak bu sefer sanıyorum Goodyear alacağım. Hem fiyatı daha uygun, hem de daha uzun ömürlü olacağını düşünüyorum. Artık hayırlısı.
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgiler için.

Ümit Vaysaloğlu

Ümit Vaysaloğlu

RS

• Moderatör
  • 6.001 İleti
Arkadaşlar, Pirelli Cinturato P4 hakkında fikir sahibi olan var mı?
Çok uygun fiyata Pirelli P 4 buldum. Fiyatı 87 TL. Peşin fiyatı, takma sökme balans cart curt yok. Bu hizmetleri vermiyor bu fiyata, bu hizmetleri de almak için ekstra ücret ödemek gerekiyor ama, benim için fark etmiyor, çünkü Kastamonu'da değil bu yer. Karabük'te. Karabük'lü bir tanıdığım vasıtası ile elden aldırıp, kargo ücreti falan ödemeden alacağım lastikleri. Tabi sizlerin yorumları önemli.
Pirelli için herkez nedense hoş olmayan ifadeler kullanıyor. Anlamadım gitti. Bu lastik dünyaca ünlü bir lastik markası değil mi ?

Engin

Engin

Style

• Üye
    • Üye No: 998
  • 599 İleti
  • Beğenilme: 231
  • Arabam:Hyundai Getz 1.5 CRDİ
  • Meslek:Öğrenci
Continental'in yan ürünü olan Baruom diye bir marka var 307 almıştık yumuşak güzel bir lastikti ve fiyatı uygundu :)
Birde onu araştırın isterseniz.

Lütfen Sağ Ayağımıza Hakim Olalım

FORDçuyuz ama toplu taşıma araçlarındakilerden değil :D

Bekir B.

Bekir B.

RS

• Üye
    • Üye No: 1.500
  • 9.920 İleti
  • Beğenilme: 7.755
  • Arabam:f3tdci sd style pp&PowerS
  • Meslek:Müh.proj.sor.
daha önceki arabamda pirelli kullanmıştım ve hiç şikayetim olmadı....ne kadar işine yarar bilmem ama paylaşayım dedim..... :)
Güzel anıları saklamanın en iyi yolu onları yenileriyle tazelemektir...Resmi ekleyen

Ümit Vaysaloğlu

Ümit Vaysaloğlu

RS

• Moderatör
  • 6.001 İleti
Hepinize teşekkür ederim.
Pirelli lastiklerinin sert oluşlarından dolayı çok ses yaptıklarını duydum. Ancak Europa için çok yol sesi yapmasının çok çok bir önemi yok bence.
Tabanlarında çatlakların oluştuğunu duydum. Bu önemli bir sorun diye düşünüyorum ama, neden çatlasın, koskoca pirelli.
Yamulmalar olduğunu duydum. Bizzat babam söyledi. Neden yamulsun, Koskoca pirelli.
Diyorum kendi kedime ama, emin de olamıyorum. Alıp almamak konusunda kararsızım. Arkadaşım Broadway'ına dün Continental almış. Tabi Broadwayda yol tutuş, viraj performansı vs bunların ne düzeyde olduğunu test etmek imkansız. Ben 2 aydır Europa'nın direksiyonuna hiç çıkmadım sayılır. Focus'tan sonra da broadway dan bişey anlamadım.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 kullanıcı, 0 misafir, 0 gizli kullanıcı