Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

175/70/13 Ebatlı, yazlık lastik.

Önerilen Mesajlar

Sayın Forumdaşlar, bilindiği üzere yaz aylarının gelmesiyle kış lastiklerini rafa kaldırıp yerlerine yazlık lastik alma derdi çıktı bir de.

Bizim emektar Europa'ya yazlık lastik alacağız.

Michelin, Continental, Goodyear, Bridgestone vs. bilinen lastik markalarından bir kaçı.

Ben Continental almak istiyorum tabi ama Kastamonu'da Conti satan bayi markası ne olursa olsun lastik için anasının nikahınıda istediği için Conti almaktan mecburen vazgeçtim.

Michelin'i 135 TL ye (4 lastik alana 20 TL po akaryakıt hediye) Goodyear'ı ise 115 TL ye buldum. taksit yapılırsa fiyatında 5 tl artış söz konusu.

Daha önce hiç goodyear kullanmadık. Goodyear için sert lastik derler. Çatlama falan yapar derler ancak bunların eskide kalmış olduğunu düşünüyorum. ,

Bunların dışında sizlerinde önereceğiniz lastik markaları ya da fiyat verebileceğiniz seçenekler varsa değerlendirmeyi düşünüyorum.

Michelin Bu

http://www.hepsiburada.com/Liste/michelin-17570-r13-energy-e3b-82t/productDetails.aspx?productId=otysf777316&categoryId=259720

Goodyear ise bu:

http://www.hepsiburada.com/Liste/goodyear-17570-r13-82t-duragrip/productDetails.aspx?productId=otysf777805&categoryId=259720

Conti Bu:

http://www.hepsiburada.com/Liste/continental-17570-r13-82t-contiecocontact-3/productDetails.aspx?productId=otysf777974&categoryId=259720

Dunlop

http://www.hepsiburada.com/Liste/dunlop-17570-r13-82h-lm703/productDetails.aspx?productId=otysf777796&categoryId=259720

Lassa

http://www.hepsiburada.com/Liste/lassa-17570-r13-atracta-82t/productDetails.aspx?productId=otysf777021&categoryId=259720#Gorseller

Bu lastiklerin fiyatları buradaki ile aynı değil tabi. Sadece bazı markalardan bulduklarımı ekledim. Tabi sizin önereceğiniz lastikler asıl değerlendirme konusu olacak. Bense Michelin ve Goodyear arasında kaldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başta Michelin Energy ler çekici geldi ama şu eskiden ömründen ve dayanıklılığından şikayet gelen seri mi yoksa yenilendi mi onu bilmiyorum; Michelin sık şikayet alan su tahliyesi ve kullanım ömrü konularında ciddi gelişim gösterdi, yeni nesillerinde.

Goodyear ın ise ...grip serileri zaten ileri teknolojiyle tasarlanmış yeni nesil lastikler, bu seri de ş.içi olduğu için sert olacağını sanmıyorum.

Dunlop aralarında en ideal su tahliye yeteneğine sahip model gibi duruyor desenine bakılırsa ancak Corolla m daki SP1 ler sürüşe birşey katmayan yapıdaydılar, o yüzden birşey diyemiyorum.

Continental markasını severim; dayanıklıdırlar ve bir özelliği ön plana çıkarıp diğer yönünü zayıflatmak yerine dengeli bir yapı sunarlar.

Lassa nın Miratta ları Bridgestone ların başarılı özelliklerinin Türkiye yol şartlarına göre uyarlanmış versiyonlarıdır, Impetus Revo serileri de güzeldir ancak Atracta lar hakkında bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben uzun zamandır Michelin kullanıyorum. Focus'ta da Michelin geldi şansıma. Ama nedense Focus'taki michelin lerin yer yer kaydığını farkediyorum. Hiç olmaması gereken yerlerde birden bire koptuklarını hissediyorum. Özellikle frenaj sırasında acayip tutunurken birden kopuyor tutunma ve abs devreye giriyor. Her neyse, gönlüm acayip şekilde Conti istiyor ama bayi gerçekten çok pahalı satıyor. Yine michelin bayisi olan yerden aldığım fiyat 135 tl iken. Bahsettiğim Conti bayisi Kastamonu'nun ileri gelen şahsiyetlerinden birisine ait ve birçok markanın bayisi konumunda. E tabi bu bayilikler arasında Michelinde var. Bir yer 135 tl fiyat verirken bu bayi 150 tl fiyat verdi Michelin için. Bende kızdım. O bayiden lastik almayacağım. Bu yüzen Conti de alamayacağım. KAstamonu da başka satan yok. :cnvr: Sizin yorumlarınızla Goodyear ın alınabilir hatta iyi bir lastik olduğu kanısına vardım. Bakalım. Ayın 10 u geçsin hele. :) kredi kartının ekstre kesim tarihini geçelim, alacaz artık, yapacak bir şey yok. :wacko:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ümit kardeşim Europa ya takacağın Michelin ya da Continental lerle Focus takiler farklı tavırlar sergilerler çünkü aynı markanın farklı modellerini kullanırlar; Focus ta Michelin Primacy 2 vardır ama Europa ya takacağın Michelin in modeli Energy dir vb mesela.

Markalar modellerinde genel olarak benzer özellikler sergileyebilir belki ama modellerin ileri çıkan özellikleri de farklı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genel olarak çok aşırı bozuk yollar yok. Tabi çukurlardan da geçtiği zamanlar olacak. Michelin ile sorun yaşamadık şimdiye kadar ancak bu sefer sanıyorum Goodyear alacağım. Hem fiyatı daha uygun, hem de daha uzun ömürlü olacağını düşünüyorum. Artık hayırlısı.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgiler için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Arkadaşlar, Pirelli Cinturato P4 hakkında fikir sahibi olan var mı?

Çok uygun fiyata Pirelli P 4 buldum. Fiyatı 87 TL. Peşin fiyatı, takma sökme balans cart curt yok. Bu hizmetleri vermiyor bu fiyata, bu hizmetleri de almak için ekstra ücret ödemek gerekiyor ama, benim için fark etmiyor, çünkü Kastamonu'da değil bu yer. Karabük'te. Karabük'lü bir tanıdığım vasıtası ile elden aldırıp, kargo ücreti falan ödemeden alacağım lastikleri. Tabi sizlerin yorumları önemli.

Pirelli için herkez nedense hoş olmayan ifadeler kullanıyor. Anlamadım gitti. Bu lastik dünyaca ünlü bir lastik markası değil mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hepinize teşekkür ederim.

Pirelli lastiklerinin sert oluşlarından dolayı çok ses yaptıklarını duydum. Ancak Europa için çok yol sesi yapmasının çok çok bir önemi yok bence.

Tabanlarında çatlakların oluştuğunu duydum. Bu önemli bir sorun diye düşünüyorum ama, neden çatlasın, koskoca pirelli.

Yamulmalar olduğunu duydum. Bizzat babam söyledi. Neden yamulsun, Koskoca pirelli.

Diyorum kendi kedime ama, emin de olamıyorum. Alıp almamak konusunda kararsızım. Arkadaşım Broadway'ına dün Continental almış. Tabi Broadwayda yol tutuş, viraj performansı vs bunların ne düzeyde olduğunu test etmek imkansız. Ben 2 aydır Europa'nın direksiyonuna hiç çıkmadım sayılır. Focus'tan sonra da broadway dan bişey anlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar, Pirelli Cinturato P4 hakkında fikir sahibi olan var mı?

Çok uygun fiyata Pirelli P 4 buldum. Fiyatı 87 TL. Peşin fiyatı, takma sökme balans cart curt yok. Bu hizmetleri vermiyor bu fiyata, bu hizmetleri de almak için ekstra ücret ödemek gerekiyor ama, benim için fark etmiyor, çünkü Kastamonu'da değil bu yer. Karabük'te. Karabük'lü bir tanıdığım vasıtası ile elden aldırıp, kargo ücreti falan ödemeden alacağım lastikleri. Tabi sizlerin yorumları önemli.

Pirelli için herkez nedense hoş olmayan ifadeler kullanıyor. Anlamadım gitti. Bu lastik dünyaca ünlü bir lastik markası değil mi ?

abi 87 tlye lastik mı olur yaw bir anormallik olmasın bisiklet lastiği o paraya alınır anlamadım ki
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla ilk başka bende şüphelenmiştim.

Bizim Hakim bey Karabük, Safrabolu'lu, sordum ona, böyle bir ilan buldum diye, ilan sahibinin adını falan sordu, baktım beraber, Tüfekçiler çok sağlamdır ya, o adamlar çok zenginler, asla sıkıntı olmaz falan dedi. Sonra da Karabükte'ki akrabalarına falan soruverecekti. Tam olarak ne oldu sonuç bilmiyorum. Yarın daha net bir bilgi alırım. Hafta sonu memlekete gidebilirim falan dedi. Giderse aldırmayı düşünüyorum,

Ümit Vaysaloğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nette araştırırken böyle bir yazı buldum.

Ocak ayında Milano’da yapılan lansmanla isminden çok söz ettiren Pirelli Cinturato P4, ilk kez çıktığı yaz lastiği testleri arenasında, çevreci özelliği ve güvenlik performansıyla testlerin yıldızı oldu. Spor otomobiller için üretilen yüksek teknoloji ürünü Pirelli P Zero ise yüksek performansı ile en üst sıralarda yer aldı. 2008 Yaz Testlerininsonuçlarıyla Pirelli’nin, geniş ürün gamının kalite, güvenlik ve yüksek performans konularındaki üstünlüğü de birkez daha ispatlanmış oldu.

Dünyanın en zorlu testlerinden biri olarak kabul edilen ADAC (Alman Otomobil Klubü) Pirelli Cinturato için “Çok tavsiye edilir” notu verirken yorumları da aşağıdaki gibi oldu.

Güçlü yanı : “Tüm şartlarda dengeli ve en iyi düzenli aşınma performansı gösteren bir lastik. Özellikle ıslak zemindeki yüksek performans”

Zayıf yanı : YOK

Testte farklı üreticilerin 18 deseni yer aldı. Cinturato P4, beş test parametresinde de (aşınma dayanıklılığı, kuru ve ıslak zeminde tutunma, konfor, dönme direnci) zafere ulaştı. Özellikle de düzenli aşınma konusunda göstermiş olduğu dayanıklılık ve üstün performans Pirelli’nin teknoloji konusundaki yatırımlarının da karşılığını veriyor.

Pirelli’nin bir diğer yıldızı P6 da, ADAC teknisyenleri tarafından “güvenlik konusunda her alanda mükemmel” olarak tanımlandı ve kendi kategorisinde mükemmel sonuçlar aldı. ACE Lenkrad Dergisiyle beraber Pirelli’nin yeni, çevreci lastiğinin dönme direncini test eden Alman Test Otoritesi “GTU” teknisyenleri de ADAC testlerini referans aldı.Cinturato P4, bir kez daha rakiplerini alt etti ve kendi kategorisinde en iyi lastik olduğunu kanıtladı. Pirelli P6 da “Tavsiye edilir” notunu aldı.

Alman teknisyenlerin pozitif yorumları sonrasında, Cinturato P4, Avrupa’da önde gelen tüketici dergilerindeki “En İyiler/ Best Buy” listelerinde de zirveye çıktı: Fransız Que Choisir, Beçikalı Achats, İspanyalı Ocu ve Portekizli Pro Teste gibi ünlü dergiler Pirelli Cinturato P4’ün çevrecilik ve düşük tüketim konusundaki başarısını ön plana çıkardılar.

İngiliz Which? Dergisi de Cinturato’yu, sunduğu maliyet avantajları, mükemmel performans ve güvenlik özellikleri sayesinde “En İyiler/ Best Buy” kategorisine soktu. Which? “Islak zemin testlerinin” en iyisi olarak tanıtılan Pirelli P6 da “best buy” kategorisine girdi.

P Zero dört farklı testte dört başarı kazanarak listeleri zorladı. Pirelli’nin süper spor otomobilleri için geliştirdiği yüksek performans lastiği, Auto Zeitung, Sport Auto, Sport Auto Tuning Spezial ve Power Car gibi seçkin dergiler tarafından yürütülen testlerde rakiplerini geride bıraktı. Bu dergiler, P Zero’yu oy birliğiyle yüksek performans kategorisinde zirveye taşıdılar.

Alman Gute Fahrt dergisi en iyi yol tutuş ve suda kızaklama konularında sınıfının lideri olarak Pirelli P7 seçti. Fransız dergi L’Argus ise güvenlik, yol tutuşu ve ıslak ve kuru zeminde tutunma ile ilgili testlerde ise Scorpion Zero Asimmetrico’yu birinci seçti.

Marka: Pirelli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.