Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bridgestone Mu Lassa Mı?

Arda P

Önerilen Mesajlar

bende yıllardır bridgestone kullanıyorum hem yazlık hem kışlık ürünleri çok iyi özellikle yazlık lastiklerinde yol tutuş ve frenleme mesafesi diğerlerine göre çok daha iyi ( diğerlerinden kasıt lassa petlas ve goodyear) bunları da babamın araclarında kullanmıştık ben bariz fark olduğunu düşünüyorum focus marka bir araca bridgestone lastik tak ve yol tutuşu gör zaten araba bu özelliği ile öne çıkıyor ve bu lastikte o özelliği iyiden iyiye öne çıkarıyor benim kullanıcı fikrim bu

--5 dakika sonra eklendi--

bazı iletilerde nokian marka lastik önermişler ben hiç kullanmadım bu markayı ama hakkında bazı bilgiler biliyorum ciddi anlamda kaliteli bir marka ve tevellütü bayağı eski çoğu spor ve yarış arabasına özel lastik dahi üretiyormuş ve bu şirket nokia markalı cep telefonunun da sahibi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, MustafaKoçak yazdı:

bu şirket nokia markalı cep telefonunun da sahibi

Değil, bir zamanlar tersi geçerliydi. Yani Nokia Corporation Nokian lastiklerinin sahibiydi, ancak 2003'te tüm hisselerini Bridgestone Avrupa'ya sattı. Şu anda Bridgestone yaklaşık %17 hisse ile en büyük pay sahibi. 

Bu arada Nokia Finlandiya'da bir ilin adı...

1 saat önce, MustafaKoçak yazdı:

yol tutuş ve frenleme mesafesi diğerlerine göre çok daha iyi

Bireysel kullanıcı olarak bu kadar kesin ve keskin karşılaştırma değerlendirmesi yapmanın ve farkları marka bağımlı olduğunu yazmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. 

Marka kadar model, kullanım koşulları, aşınma durumu gibi pek çok faktör nesneliği bozacak düzeyde devreye giriyor. 

Bridgestone ER300 ve Potenza Adrenalin R001 kullandım.

İyi lastikler ama çabuk sertleşiyorlar, 20-25.000 km civarında değişim gerekti. 

Premium lastik grubuna göre de öyle aman aman bir farktan bahsetmem mümkün değil. 

Bunlar da benim öznel değerlendirmelerim. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

düşüncelerinizde haklı olabilirsiniz Cem bey saygı duyuyorum elbette lakin ben en iyi lastik bridgestone dur demedim lassanın yanında daha iyidir dedim hatta birkaç markaya göre de daha iyidir dedim bunu derken de afaki konuşmadım kullandığımız lastiklerin performansını değerlendirdim özellikle frenleme mesafesi bu markada daha kısa dedim ki zaten öyle 

lastik sertleşmesi konusunda haklı olabilirsiniz çünkü bu markanın hamuru biraz farklı ayrıca lastik ses desibelide biraz fazla ama konu emniyet ise güvenlik ise kesinlikle bridgestone asfaltı dişliyor 

sonuç olarak tüm markalar içinde bridgestone markasının müsteri memnuniyetleri ve markaların genel kalite değerlendirmesi içinde kaçıncı sırada olduğuna bakarak belirli bir kanıya ulaşılabilir

lassanın kuru zeminde durma mesafesiyle bridgestonenin ıslak zeminde durma mesafesi neredeyse aynı ( kullanıcı tespiti )

gerçekten iyi olan bir ürüne illa kulp takmaya gerek var mı bilmiyorum

--8 dakika sonra eklendi--

ayrıca nokia markası ile ilgili verdiğiniz detaylı bilgiye teşekkür ederim ben bu kadar detaylı bilmiyordum yalnız bir bilgide emin olduğumu söylemek isterim nokian markası lastik üretiyor 1990 lı yılların başlarına doğru telekomünikasyon sektöründeki canlanmayı takip ediyor ve piyasaya nokia cep telefonu markasını sunuyor bu arada yine lastik üretimine devam ediyor ve hala bu şirket lastik üretiminden para kazanıyor apple ve samsung rekabeti bu markanın pazarını etkiledi ve bu dönemde de el değiştirmeler başladı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence Lassa alın yaklaşık 2.5 yıldır Lassa phenoma kullanıyorum silica karışımı olduğundan çabuk sertleşmiyor ama yinede sert lastik çok konforlu değil.
Neden Lassa çünkü hala çakıl taşlı yollar çukurlar asfaltta kesikler ve bitmeyen tadilatlar var ve inanın diğer markalardan çok daha dayanıklı ( bozuk yollarda) sadece asfaltta çukursuz yollarda kullanacak olsam başka markalara testlere bakar araştırırım ama yollarımız malum. Dört yada beş kez derin ve köşeli çukurlara araç yüklü girmeme rağmen bir sorun olmadı belkide 97w almıştım ondan kurtardık. Sonuçta marka ve tecrübeler tabiki önemli ama kullandığınız koşullarda bir o kadar önemli. Çok kaliteli bazı lastikler yayla yollarında 20 bin km de kullanılamaz hale gelebiliyor sonuçta asfalta göre tasarlanan lastikler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.