Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

iki Farklı Et Değeri Sorun Olur Mu?

Kasım Göz

Önerilen Mesajlar

herkese iyi günler saygılar selamlar..:)

üstatlarım malum havalar serinledi, kış kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladığı bu günlerde, yoğun kış şartlarının yaşandığı Ankara da kış lastiği seçimi konusunda , güvenli sürüş ,kalite,ıslak kuru performans vb konularını göz önünde bulunduran her duyarlı şoför gibi benim de bu konuda kafamda bazı soru işaretleri oluşmaya başladı. Bu soru işaretlerinin bir çoğunu sizin daha önceden yapmış olduğunuz değerli yorumlarla ortadan kaldırdım ve hatta 2 farklı modelde karar kıldım diyebilirim.( ug 9 - wr 4d )

Benim asıl sorum lastik seçiminden ziyade kış lastiklerini takmak için almak istediğim teneke (sac) jantlar hakkında.

Bir tanıdığın vasıtasıyla tanıştığım kişide ,benim gibi focus mk1 i varmış bundan 4 ay evvel satmış.Elinde kalan o da kış aylarında kullanmak için aldığı 1 takım ( 4 adet ) 15 inch teneke jantını satacakmış.Bana yakın bir yerde olduğundan hemen gittim baktım.Jantlar kozmetik olarak güzeller.sağına soluna baktım eğiklik,bükülme,doğrultma işlemi var mı diye, sadece jantın birisinde ufak çapta eğiklik olmuş ve düzeltilmiş.ama sağlıklı çalışmasına problem olacak türden değil ancak daha dikkatli baktığımda jantların ikisinde ford amblemi varken diğerinde yoktu :o ford ablemi olmayan diğer ikisinide iyice altına üstüne çevirdim baktım FoMoCo yazısını görünce rahatladım.:yeah:

Bu jantların 2 sinde 6Jx15 ET 37,5 yazarken diğer iki çiftte ise 6Jx15 47,5 yazıyor ki benim sorum da tam olarak burada başlıyor.

Bu jantlara şuan yazlıklarda da kullandığım 195/60/15 ebatlarında kış lastiği taktığımda ET değerinden kaynaklı sıkıntı yaşar mıyım?

Sıkıntı yaşamazsın derseniz hangi ikisini öne veya arkaya takmam gerek.

değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.iyi forumlar :bye:

frm1.jpg

frm 2.jpg

Kasım Göz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Mk 1 yedi kollu 7x17 jantlar 49 ET ile geliyordu. 

Yani 47,5 sorun yaratmaz. Yine de arkaya takardım, yaylar daha uzak ne de olsa..

Cem abi o zaman dediğin gibi 37,5 olanları öne 47,5 olanları arkaya takar kullanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Selamlar.

Ankara da havalar iyice soğuyup 3 gün önce de sabah karlı yüzünü gösterince kışlık lastiğe geçişi daha fazla uzatmamak için bugün patrondan birkaç saatliğine izin alıp 2 gün evvel sipariş ettiğim nokian wr d4 195/60/15 ebatlarındaki lastiklerimi almış olduğum sac jantlarıma taktırmaya gittiğimde lastiklerimin daha gelmediğini gördüm.Tekrardan izin alıp gel-git işlerine girmeyeyim diye ,sizlerinde kullanıp memnun kaldığı bu konudaki ilk mesajımda da belirttiğim diğer bir alternatif olarak aklımda olan goodyear ın ultragrip 9 satın aldım.şuan daha 10 km yapmışlığım yok olumlu veya olumsuz bir şey söylemem mümkün değil ama içime sindi diyebilirim.2 yıl garantili ,1 yıl goodyear yol yardımı da var.inşallah memnun kalırım :)

Bu arada Cem abinin tavsiyesini de uydum. şuan sürtme filan yaşamadım.Tekrardan teşekkürler.herkese iyi forumlar.

22.10.2016 - 13:07 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Mk 1 yedi kollu 7x17 jantlar 49 ET ile geliyordu. 

Yani 47,5 sorun yaratmaz. Yine de arkaya takardım, yaylar daha uzak ne de olsa...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yan sanayi kapak almıştım takacaktım lastikcideki usta '' abi balans yapar hiç gerek yok dedi'' bakalım biraz böyle kullanayım olmadı boyarım aldığım kapakları da geri iade edip 1 lt yağ , balata spreyi ıvır zıvır aldım :P   

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.