Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3.5 için Plaka Aydınlatmasında Geri Görüş Kamerası Kullanan Var Mı?

Muhammed E.

Önerilen Mesajlar

2016 Focus'uma geri görüş kamerası taktırmayı düşünüyorum ama tamponu falan da deldirmek istemiyorum. Plakalık çerçeve kameralar var, önceki Opel Astra aracımda kullanmıştım ama onun kablosunu geçirmek için de üst taraftan deliyorlar. Delme işine hiç girmemek için plakalık lambasının ve bagaj kilidinin olduğu kısım kalıyor tek seçenek. Ama oraya uygun bir kamera da Türkiye'de yok (ben bulamadım). Yurtdışından Aliexpress üzerinden bir ürün gördüm, tam uyum sağlar mı acaba? Ya da buna benzer bir ürün kullanan var mı? Focus 2015-2016 da.

https://tr.aliexpress.com/item/LS8027/32717401662.html?scm=1007.13441.37946.0&pvid=04bde48c-21b5-4b6b-85e4-50d5d15bbfb2&tpp=1

CCD-car-rear-view-reverse-Camera-for-For

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25.09.2016 - 13:44 tarihinde, Doğan Kurban yazdı:

Orj teyp e uyum sağlamaz. Orj plaka aydınlatmanın yerine otursa bile görüntü aktarmada sorun yaşayacaksınız. Ancak teybi de değiştireceksiniz ya da ayrı ekran takacaksınız.

Orijinalinde teyp yok ki zaten. Navimex NAV 9912 Android navigasyonlu teyp alacağım harici olarak ama işte kendi verecekleri kamera yerine bu şekilde birşey olsun istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, Teoman Saraç yazdı:

Ben makyajsız olanı kullanıyorum.

Tabi orj ekran değil. Navimex tarzı sistem var.

Kameranızın dıştan görünümü nasıl hocam? Mümkünse bir fotoğrafını ekleyebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam bende de sizinkine benzer bir kamera var. Ancak bu şekilde olan kameranın da dezavantajını söylemek istiyorum. Kamera tam ortada olmadığı icin kamerayı baz alarak aracı park ettiğinizde, araç bir kaç cm sağda veya solda (kamera ne tarafa takılı ise) olabiliyor. Bu çok can sıkıcı bir durum değil ama böyle milimetrik bir şekilde park edemiyorum. Kamera icin söylüyorum tabi bunu. Ama siz sadece çarpmasın bunu göreyim yeter mantığında kullanacaksanız o ayrı. Saygılar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sabit kameralar goruntu olarak orjinal ama ayarlanmadigi icin tamponun bittigi yeri gostermiyor direk ileriyi gostermeside yaniltiyor. 

Delme bicme olmayan direk takilan kameralar var 

kEpRBA.jpg

IMG_2085.JPG

BulentGulsahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Hakan Serçe yazdı:

Hocam bende de sizinkine benzer bir kamera var. Ancak bu şekilde olan kameranın da dezavantajını söylemek istiyorum. Kamera tam ortada olmadığı icin kamerayı baz alarak aracı park ettiğinizde, araç bir kaç cm sağda veya solda (kamera ne tarafa takılı ise) olabiliyor. Bu çok can sıkıcı bir durum değil ama böyle milimetrik bir şekilde park edemiyorum. Kamera icin söylüyorum tabi bunu. Ama siz sadece çarpmasın bunu göreyim yeter mantığında kullanacaksanız o ayrı. Saygılar. 

sizin araçta  lazer hizalama sensörleri mi var 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sensör yok. Sadece kamera ekranında kılavuz çizgileri var. 

--2 dakika sonra eklendi--

Birde benim kamera, resimdeki arkadaşın kamerası gibi yeri değil direk geriyi gösteriyor. Ekrandaki çizgilere bakarak cisme uzaklığımı o şekilde anlamış oluyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
6 saat önce, Muhammed E. yazdı:

Bülent beyin eklediği resimdeki kamera güzelmiş. Focus 3.5 için de olur mu acaba? Nereden bulabilirim ondan bilgisi olan var mı?

Resimdeki arac focus 3.5 hocam. 

Cyclone merkezde takildi linkteki yere bi danisin. 

http://www.regi.com.tr/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Muhammed E. yazdı:

Bülent beyin eklediği resimdeki kamera güzelmiş. Focus 3.5 için de olur mu acaba? Nereden bulabilirim ondan bilgisi olan var mı?

Bu kameradan bende var. Cyclone cihaz ile gelmişti hiç kullanmadım. Akşam fotolarını atıyım isterseniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, BulentGulsahin yazdı:

Resimdeki arac focus 3.5 hocam. 

Cyclone merkezde takildi linkteki yere bi danisin. 

http://www.regi.com.tr/

Focus 3.5 da bagaj kapağı açma kilidinin orada 2 led lamba yok muydu? Araba aşağıda şimdi ama sanki bu eski Focus 3 gibi geldi o yüzden demiştim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.