Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Plastiklerden Gelen Ses

Emir Öztürk

Soru

Arkadaşlar Merhaba. Focus 3 aracımın kapı platiklerinden kasılma sesleri geliyor servise götürdüm böyle kalır bu dediler çok saçma geldi sesler ise rahatsız edici dereceye geldi.Belki aramızdan birilerinede denk gelmiş olabilir ne yapabiliriz çözüm olarak.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Benim focus'un da artık her yerinden ses geldiği için açıkçası hangi ses nereden geliyor diye dinlemeyi bıraktım. Maalesef montaj konusundaki işçilik eski focuslardan beri sorun halinde. Parçaların birbirine oturtulma mevzusu zayıf. O sıkılığı hissedemiyorsunuz. Kapı fitilleri, b sütunu, dokunmatik ekran çevresi, hız göstergesi, c sütunu v.s hepsinden mutlaka tıkırtı gacırtı duyuyorum. Mondeo'nun işçiliğini çok beğenmiştim. Parçalar sıkı ve düzgün oturtulmuştu. Gönül ister ki focuslarda da aynı kalitede işçilik uygulansın. Ama çoğumuzun elinden parçaları tek tek söküp tekrar sağlam şekilde montajlamak gelmiyor. Alternatif ürünlerle bu seslerin bir kısmına çözüm bulan var mı bilemiyorum. wd40 diye bir ürünle trim seslerini azaltanlar olduğunu duydum fakat belli süre sonra yine başlıyor maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sürücü kapı fitillerinde biraz açılma olmuştu bende, servise gidip yapıştırttım. sadece ön göğüs kısmından sağ bacağın değdiği bölgeden bazen gıcırtı sesi geliyor ama oralarada herhangi bir kimyasal sıkmaya çekiniyorum,sert plastik kaplaması soyulur,dökülür diye. ama birçok araçta trim sesi olur zaten.sadece focusta fazla göze batıyor gibi. birde insan aracı sıfır alınca daha pimpirik oluyor. herşeyden nem kapar oluyor, fazla kafaya takmamak lazım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Vites çerçevesinin sağ üst kısmı(yolcu tarafında sol bacağın değdiği kısım) ve sağ arka kapının bir yerlerinden acayip can sıkıcı sesler geliyor bizim araçta da. Napsam ne etsem çözüm bulamadım bende..

E o kadar basit çözümü varken siz hala cızırdıyor diyosunuz. Yahu müziğin sesini azcık açın duymazsınız. Neyse sana daha gerçekçi biz seçenek sunuyum. Şöför ve yolcu tarafındaki kapakları tutan plastik pim in kapaklarını açıp üstünden bastır. O pimleri tam sıkıştırmadılarsa kapakların esneyip ses yapmasına sebep olmuş olabilir. Kesin çözüm değil ama sadece öneri bu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
30 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

müziğin sesini azcık açın duymazsınız

Sony hoparlörümüz yok ki bunu uygulayalım,cızır cızır bunu mu dinleyelim :aman:

31 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

kapakları tutan plastik pim

Anlamadım abi bu kısmı,tam neresi. Kafam durdu gerçi bugün yoğunluktan,bi 32556369 kere daha okuyayım belki anlarım :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Anlamadım abi bu kısmı,tam neresi. Kafam durdu gerçi bugün yoğunluktan,bi 32556369 kere daha okuyayım belki anlarım [emoji3] 

Şöför tarafına otur sağ ayağının oradaki kapak. Yolcu tarafında sol ayağa denk gelen kapak. Orada ufak bir kapak var. Onu çıkart altında plastik ve yuvarlak tutacağı tornavidanın ters tarafıyla iyice itekle. Eğer o takılırken tam oturtulmadıysa o büyük kapak esniyor. Ses yapması içten bile değil.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Doğan Kurban yazdı:

Şöför tarafına otur sağ ayağının oradaki kapak. Yolcu tarafında sol ayağa denk gelen kapak. Orada ufak bir kapak var. Onu çıkart altında plastik ve yuvarlak tutacağı tornavidanın ters tarafıyla iyice itekle. Eğer o takılırken tam oturtulmadıysa o büyük kapak esniyor. Ses yapması içten bile değil.

Akşam hemen deneyeyim,sağol abi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim arabanın da ses gelmeyen yeri yok. Sağolsunlar İzmir'in hemen heryerinde doğalgaz çalışması var (ondan önce çok iyiydi sanki) ve artık asfalt bulamıyoruz geçecek. 5-6 aydır böyle. Bende açıyorum Sony'i duymuyorum ama sarsılıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Arkadaşlar ben hergün OSB den sabah akşam geçiyorum.Bu dediğiniz gıcırtıların hiç biri yok bende.Benim neyim eksik sizlerden looo

2 ay öncesine kadar yoktu fakat kronikmidir nedir anlayamadım plastik kasılma sesleri geliyor. Düz yolda hiçbir ses yok biraz bozuk yol olsun ses olmasın plastik dinle [emoji5]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20 saat önce, Emir Öztürk yazdı:

2 ay öncesine kadar yoktu fakat kronikmidir nedir anlayamadım plastik kasılma sesleri geliyor. Düz yolda hiçbir ses yok biraz bozuk yol olsun ses olmasın plastik dinle emoji5.png

Havalar soğumaya başladıktan sonra bizdede olmaya başladı, sanki direklerden ve arka pandizotun oralardan geliyor. Bir ara silikon spreyle dalacam alayına vaktim olmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.