Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lanet Olasi Turk Telekom Ve Superonline

Servet Ö.

Önerilen Mesajlar

Yahu normalde cok takilmam boyle seylere ama artik rahatsiz olmaya basladim.

Evimde Turk Telekomdan abone oldugum sabit hatli telefonum var. Turk Telekom ve TTNet ten her aradiklarinda inatla size herhangi bir kampanya bildirimi icin veya benzer bilgi paylasimi icin izin vermiyorum dememe, internet sitesinden girip hicbir izin vermedigime emin olmama ragmen TurkTelekom benim bilgilerimi saga sola peskes cekiyor. 

Haftada 1-2 kez Superonline dan cep telefonuma arama geliyor ve her seferinde muhabbet su sekilde gelisiyor:

- Arayan sahis: Efedim iyi gunler, Ekranimda aylik su kadar telefon parasi su kadar internet parasi odediginizi goruyorum.

- Ben: Sen kimsin arkadasim, bunlari nereden biliyorsun, nerden ariyorsun?

- Arayan sahis: Efendim ben Superonlinedan ariyorum.

- Ben: Arkadasim aramayin beni, baslatmayin size bu bilgileri verendende internetinizdende telefonunuzdanda. Aramayin lan!

Servet Ö. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de Vodafone'nin internet servisine başvurmuştum. Beni cep telefonundan aradılar, whatsapp'tan kimlik göndermemi istediler. Kimsiniz dedim, Vodafone bilmem ne sunucusuyuz. Saçma sapan şeyler oldu vaktim yok yazamıyorum. Ardından vazgeçtim ttnet'ten sunucu sağladım. Şu an 6 ay oldu üyelik sağladığım tarihten itibaren ortalama haftada 2 kez ay'da 8 kez, 6 ay'da 48 kez en az aranmışımdır ki bu ilk bir belki de sadece 48 kez aranmışımdır... Yok diyorum,benim internetim var ama hala aranıyorum. Şimdilerde de ttnet tarafından tivibu üyeliği için aranıyorum. Günaşırı desem yalan olmaz. Evde vakit geçiremiyorum diyorum,tv bile izleyemiyorum diyorum ama hala inatla fiyat kırıp kakalamaya çalışıyorlar. Bilmiyorum ne zaman pes edecekler veya edeceğim? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Al birini vur ötekine. Zamanında ttnet ten çok çektim, şimdi Superonline bağlattım, memnunumda. Ha yaklaşık 2 günde bir arıyorlar ama açmıyorum, meşgule alıyorum, açıp hemen yüzlerine kapatıyorum. Psikolojime göre yani :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen bende öyle yapıyorum. 4-5 defa çalmasına izin verip meşgule atıyorum. Digiturk'ü kapattığımda da aynısı olmuştu. Hatta bir sürü indirim  ve yeni kanallar teklif ettiler. "Neden daha önce vermediniz" diye sorduğumda "o zaman kapatma sözkonusu değildi" diye cevap verdi. Son koz olarak film paketi teklif etti bende "internette bir sürü film sitesi var, niye para vereyim ki "diyince  yasal olmadığını söyledi. Yani kendince tehtidi etti. Bende beni bir daha ararlarsa mahkemeye vereceğimi söyledim. Şimdi sadece mesaj atıyorlar.:)

Süleyman Ünal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servet seninki iyiymiş.  Bana geçen sene EVKUR dadandı. Telefon çalıyor band kaydı başlıyor: Evkur MHnden arıyorum. Ali Can ' ın bu ayki senedi ödenmedi, en kısa sürede ödemenizi hatırlatırız" zart zurt. 2-3 gün içinde 2-3 kere daha aynı şekilde arıyorlar. Sonra bir aramada band kaydı başlıyor şimdi MH temsilcisi  ile görüşeceksiniz diyor. Bekliyor karşıdan bir adam açıyor band kaydı gibi aynı şeyi söylüyor. Ben de diyorum ki kardeşim aradığınız numara Aralık 1995ten beri bana ait, ben söylediğiniz kişi değilim. Benim adım Cenk. EVKURla en ufak bir alakam yok. Adam sizi kandırmış kafadan bir numara sallamış. Adamın verdiği numarayı kontrol eden bir SMS sisteminiz yok mu sizin? Beni niye rahatsız edip duruyorsunuz. Beyefendi o zaman bizim MH  faksımıza cep telefonu faturanızı faks çekin sizi arama listesinden çıkaralım diyor. Siz kendinizde misiniz ben size niye Ali Can olmadığımı kanıtlamak zorundaymışım ?  İstediğiniz kadar arayabilirsiniz. Her aradığınızda aynı şeyleri söyleyeceğim diyorum. 

Neyse belki 20-30 kere bu oldu da son arayan biri insaflı çıktı. Beyefendi son aramalardan bu aramaya uzun basın çıkan menüde engelleyi seçin. Numaramızı engelleyin dedi :) Benim kafa basmamıştı buna :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sadece Türk Telekom'a özel bir durum olmamakla birlikte yasal olmamasına rağmen imkanı olan büyük firmaların tamamı bunu yapıyor. Müşteri bilgilerini diğer firmalara satarak ek kazanç sağlıyorlar. Kanunen bir yaptırımı olmadığı içinde kimse sesini çıkaramıyor. 

Eğer telefonunuzun numara engelleme özelliği var ise arayan numaraları kara listeye alabilirsiniz. Diğer türlü kurtulmak çok zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belki yazmışımdır daha önce, abim İstanbul'dan ankaraya taşındı, e haliyle kontrato devam ettiği için interneti de taşıyacak, numarayı eski numara vemriş, değiştirin dedi, 2 hafta geçti, telefondaki kadın en son öneri olarak abimin kontratı iptal edip, tazminatı ödeyip tekrar yeni bağlantı için başvurmasını önermişti.

46 dakika önce, Onur Sezgin yazdı:

geçen sene sanırım, bir sorunum olduğunda benimle ilgilenecek, cam kırıldığında camcı ayarlıcak gibi bir firmadan arayan bayanı 10-15 dk dinlemiştim... :) yapacak bir şeyim yoktu o sırada...

ahahaha. insanları ümitlendirip hayalleri ile oynama! :kıhkıh:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bi ara kurumsal hatlardan birini vodafona taşımıştım. taşıdığım hızda kaçtım kendilerinden. sonra sürekli arıyorlar şöyle yapalım böyle yapalaım diye. e tabi ben çıkarın desemde listeden çıkmadığımdan tmm ulan gelin diyorum artık arayanlara. elemenlar geliyor tek kelime "gidin o numarayı nerden aldıysanız onu bulun benim numaramı çıkartsın" 2 ekip kovduktan sonra aramalar baya azaldı artık 6 ayda bir arıyorlar o zamanda çağırıyorum ama herhalde sadece 2 şirket var benim bölgeye hizmet veren

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Berat Hasbek yazdı:

Ben de Vodafone'nin internet servisine başvurmuştum. Beni cep telefonundan aradılar, whatsapp'tan kimlik göndermemi istediler. Kimsiniz dedim, Vodafone bilmem ne sunucusuyuz. Saçma sapan şeyler oldu vaktim yok yazamıyorum. Ardından vazgeçtim ttnet'ten sunucu sağladım. Şu an 6 ay oldu üyelik sağladığım tarihten itibaren ortalama haftada 2 kez ay'da 8 kez, 6 ay'da 48 kez en az aranmışımdır ki bu ilk bir belki de sadece 48 kez aranmışımdır... Yok diyorum,benim internetim var ama hala aranıyorum. Şimdilerde de ttnet tarafından tivibu üyeliği için aranıyorum. Günaşırı desem yalan olmaz. Evde vakit geçiremiyorum diyorum,tv bile izleyemiyorum diyorum ama hala inatla fiyat kırıp kakalamaya çalışıyorlar. Bilmiyorum ne zaman pes edecekler veya edeceğim? 

İşte ben o kimliği gönderdim. Sözleşme imzalamadım ama adamlar geçiş yaptılar. Sözleşmeyi internetten gördüm benim imzam değildi. Sonra örnek alayım dedim bir daha giremedim. 3 aydır internet bağlı güya ama evde internet yok 2 aydır. Sanırım TTnet benim hattımı kapattığı için internetim de gitti. Ha fatura geliyor. 1 tane ödedim. İki tanesi bekliyor. Ttnetten 450 TL cayma bedeli yedim. Nasıl oldu demeyin, insanın bazen basireti bağlanıyor sanırım. Şikayetvar'a yazdım dönüş olmadı. Kendi sitesinde sadece faturayı görebiliyorsunuz. diğer menüler giremiyorsunuz. Çok uğraştım ama inanın artık bunlarla uğraşacak gücü kendimde bulamıyorum. Faturaları ödemiyorum. Neden ödemiyorsunuz dediklerinde bakacağım çaresine.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beni hayat sigortası ve kredi için aramışlardı diyalog özetleri şöyle...

.....

- Beyefendi kredi?

- İhtiyacım yok...

- Siz yine de çekin bence ileride lazım olabilir. :blink:

-----

- Beyefendi hayat sigortası?

- X bankasından zaten var sigortam.

- Bizden de yapın, iki tane olmasının bir zararı olmaz.

hem bir kaza veya ölüm durumunda alacağınız prim artar :blink:

TTNET konusuna gelince, herşeye rağmen memnunum! (kaçınılmazsa zevk almaya çalışın :) )

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Herkesin başına gelen olaylar.

Fakat benim superonline bu ay bitiyor, devam mı etsem yoksa türk net geçsem mi ne dersiniz?

Sakın öyle bir hata yapma derim. Superonline en azından sorun çıktı mı hemen çözüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.