Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

izmir'de ilk Yıllık Bakım

Özkan Şahin

Önerilen Mesajlar

2015 Ford focus benzinli ve 7000km aracımın ilk yıl bakımı gelmiş bulunmaktadır. İzmir'deki üç yetkili servisi de aradım. Fakat 500TL altında fiyat veren olmadı. Hatta 580 TL fiyat veren dahi oldu. Geçen ayda Wolkswagen olan diğer aracımızın bakımını için pahalı bulduğum Vosmer'de yaptırdığım halde 470 TL ödedim. İzmir'deki Ford yetkili servislerin fiyatları uçmuş forumda 350-400 TL yaptıran arkadaşlar var. Yardım edecek veya yönlendirecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzinli arabanın ilk bakımına 580 tl teklif veren servise yazıklar olsun :D Ne sanıyorlar insanları çok ilginç.

Hazır İzmir'desiniz @ER-OL Otomotiv'den alın parçalarınızı karşısında Ford servisi var orada değiştirtin. (öncesinde danışarak tabi kimisi yapmam falan diyor.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dördüncü yetkili bayiyi olan Otokoç'u da aradığımda onlar da 580 TL fiyat verdiler. Forumu incelediğimde daha ayın 3'ünde 364 TL yaptıran arkadaşlar mevcut bu gibi insanı enayi yerine koyma halleri yüzünden markalardan soğuyor insanlar ve şuan gerçekten çok kızgınım 7000kmdeki benzinli bir araca bu fiyatı çekmelerine ww caddy dizel bakımını vosmerde 470 TL yaptırırken hakikaten anlaşılır bir durum değil.. Servislerin dışarıdan alınan parçalarla bakım yapmaya yanaşacağını pek sanmıyorum. Yoksa nasıl kazıklayacaklar biz müşterilerini herşey araçları satana kadar işte..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servisler (genelde) çok güzel öpüyor. Ford.com.tr deki bakım kapsamında zaten yok 15000 bakımında. Orada yazan işçilik süresinide katlıyorlar. Yağı zaten dışarının 3-4 katına iteliyorlar. 

Eskiden birde forumda bile mevcut olan dizel arabanın bakımı pahalı olur algısını da kullanıyorlardı, focusun 15000 bakımı parça ve işçilik olarak dizelle bire bir aynıdır ama ne hikmetse dizel pahalı oluyordu artık ya benzinliyede geçirmeye başlamışlar yada dizele 700 filan istiyorlar galiba. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lifecard var mı? 

Varsa %25'e kadar indirim alınabiliyor.

Yoksa çıkarttırın...

Araç 1.0 Ecoboost'mu? Eğer öyle ise yağınızı ER-OL'dan alıp kendiniz götürün ve serviste kullansınlar, ama mutlaka "müşterinin getirdiği şu marka şu özellikte yağ konuldu" diye not düşsünler.

Mutlaka pazarlık edin.

Çok tozlu bölgede kullanmıyorsanız polen filtresini değiştirtmeyin.

Hiçbiri kesmezse hem yedek parça hem işçilik için fatura alarak özel serviste yaptırın.

Hukuken doğru parçalarla doğru iş yapıldığı sürece garanti dışı olmaz aracınız.

Zorluk çıkartabilirler o ayrı.

Yani garanti için kanunen yetkili servis zorunluluğu yok bu da aklınızda bulunsun.

15.000 bakımı için 580 TL tek kelime ile rezillik.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

Lifecard var mı? 

Varsa %25'e kadar indirim alınabiliyor.

Yoksa çıkarttırın...

Araç 1.0 Ecoboost'mu? Eğer öyle ise yağınızı ER-OL'dan alıp kendiniz götürün ve serviste kullansınlar, ama mutlaka "müşterinin getirdiği şu marka şu özellikte yağ konuldu" diye not düşsünler.

Mutlaka pazarlık edin.

Çok tozlu bölgede kullanmıyorsanız polen filtresini değiştirtmeyin.

Hiçbiri kesmezse hem yedek parça hem işçilik için fatura alarak özel serviste yaptırın.

Hukuken doğru parçalarla doğru iş yapıldığı sürece garanti dışı olmaz aracınız.

Zorluk çıkartabilirler o ayrı.

Yani garanti için kanunen yetkili servis zorunluluğu yok bu da aklınızda bulunsun.

15.000 bakımı için 580 TL tek kelime ile rezillik.

Lifecard aracı satın alırken verilmişti. Araç 1.6 benzinlidir. Telefonda fiyatta yardımcı olamayacaklarını ileten iki servisi direkt eledim zaten.. İster yaptırın ister yaptırmayın gibi bir halleri vardı. Son olarak aracı satın aldığım danışmana mail attım. Konuyu servis ve satış müdürlerine iletmelerini sağladım. Benim için 100-200 liradan ziyade insanları enayi yerine koymaları can sıkıcı geliyor.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk yıllık bakımı dün yaptırmış bulunuyorum. Servisleri birbirine düşürerek (x servisten şu fiyatı aldım vs. diyerek) 380 TL yaptırabildim. İlk yıllık bakımda bujileri ve polen filtresini değiştirmiyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.