Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Mk3 Makyajlı Dizel Manuel Focus'da Kalkış Sırasında Sürtünme Sesi

Guest Cenk Demirel

Soru

Öncelikle herkese merhaba. Foruma uzun zamandır üyeyim fakat ilk defa başlık açıyorum. Yanlışım olursa kusura bakmayın lütfen..

Sorunuma gelecek olursak; 30 bin km'de (30 bin bakımı yeni yapıldı) 2015 makyajlı dizel manuel titanium focus aracımda ilk kalkış sırasında dik yokuşlarda yahut aracın zorlanarak kalkacağı durumlarda, tam kavrama sırasında demirin demire sürtmesi gibi bir uğultu/inilti sesi geliyor. Bu ses gelmeye başladığında debriyaj balatasından yanık kokusu geliyor. Bu sorundan dolayı 15 bin bakımından sonra aracımı servise verdim. Sorunun baskı balatadan olduğunu söylediler ve Türkiye'deki değil, yurt dışından üretilen yeni bir parçanın getirileceğini söylediler. Sonuç olarak aracımın baskı balatası, debriyaj bilyası ve bir kaç parçası daha değişti şanzımanla ilgili. Bir müddet bu ses kesildi fakat tekrar aynı ses gelmeye başladı. Normalde aracı hiç zorlamam, yarım debriyaj bile kullanmam. Biraz araştırdım internette bu sorunun voland'dan kaynaklandığını söyleyenler var. Bu focus'lar da kronik bir arıza mı ? Daha önce başına gelen oldu mu ? Çözüm bulabilen var mı ? Şimdiden teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

aynı ses sorunu 2015 model 1.6 tdci focus aracımda var rampa yukarı kalkışlarda ve direksiyon sağa ya da sola kırık bir şekildeyse geliyor düz bir şekildeyse o ses yine gelmiyor.. bunun servis ya da parça değişimi dışında başka bir çözümü yok mudur? yukarda arkadaş belirtmiş ama 2900 tl gibi bir rakam ciddi anlamda yüksek. bu arada eklediğim linkteki ses ile birebir 

--3 dakika sonra eklendi--

Ayrıca bu sesle kullanmamızın aracın diğer aksamlarına zararı ya da sürüş güvenliğine negatif önde bir etkisi olur mu aydınlatırsanız sevinirim..teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
47 dakika önce, Orhan Aslan yazdı:

Ayrıca bu sesle kullanmamızın aracın diğer aksamlarına zararı ya da sürüş güvenliğine negatif önde bir etkisi olur mu aydınlatırsanız sevinirim..teşekkürler

Olmaz denilebilir en azından olanı duymadık ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar o sorun ve ses bendede vardı . Fakat yeni bir şey keşfettim. Aracım ozel servıse gıderek yag degısımı fıltre degısımı mazot fıltresı degısdı ve orjınql dört lastik balata degıştı motocraft balata ile her şey normaldi. Sonra fark ettim alakasız şekilde debrıyaja basınca kesılen ve araç hareket halınde ıken çıkan garip sesler var durunca veya hareket halınde ıken debrıjaya basınca ses kesılıyor ınternette arastırdım bır Astra olan kısım vıdeo seklınde on tekerı kaldırıp sanjuman kulesınde sorun var ıse bu olur demıs bendede focus 3 2015 115 TDCİ var aracım 105 000 km sorunum sizce nedir veya bu sorunu yaşayan varmı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.