Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kredi Kartı Bilgilerim çalındı

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar geçen akşam telefonuma mesaj geldi kredi kartınız kullanıma kapatılmıştır diye merak edip bankayı aradım ve kredi kartımdan 122.40 tl çekildiğini sonrasında 1900 tl,3000 tl daha birsürü alışveriş yapılmaya çalışıldığı bankanın uyanıp kartımı kapattığı bilgisini ulaştım, çekilen 122,40 tl lik alışveriş için bankaya harcama itirazı şeklinde bir dilekçe yazıp gönderdim sonucu bekliyorum, bu kart nasıl kopyalandı anlamış değilim sonuçta hepimiz internetten alışveriş yapıyoruz güvenlik konusunda şüphelerim arttı doğrusu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Büyük geçmiş olsun. 

Daha 1 saat önce bankadan arayıp bu tip durumlar için sigorta yapıyoruz falan filan dediler. Sallamadım, istemiyorum teşekkürler diyip kapattım :) 

Pos cihazlarından kopyalama yapabiliyorlarmış.

--1 dakika sonra eklendi--

Ha birde bir kaç ay önce arkadaşın kartı ile scooter almışlardı. Bankaya söylediğinde belki alıp unutmuşsunuzdur demiş :D Neyse aldı parasını.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

arkadaşlar geçen akşam telefonuma mesaj geldi kredi kartınız kullanıma kapatılmıştır diye merak edip bankayı aradım ve kredi kartımdan 122.40 tl çekildiğini sonrasında 1900 tl,3000 tl daha birsürü alışveriş yapılmaya çalışıldığı bankanın uyanıp kartımı kapattığı bilgisini ulaştım, çekilen 122,40 tl lik alışveriş için bankaya harcama itirazı şeklinde bir dilekçe yazıp gönderdim sonucu bekliyorum, bu kart nasıl kopyalandı anlamış değilim sonuçta hepimiz internetten alışveriş yapıyoruz güvenlik konusunda şüphelerim arttı doğrusu.

Kredi kartinizi internetten alisverise ve telefon bankaciligina her daim kapali tutun, bankanizdan sanal kart actirip alisveris tuturi kadar limit acin, isiniz bitince limitini sifirlayin. Bu sayede hicbir bilginiz calinmaz.

Kredi kartinizi veya banka kartini bankamatige sokmadan once kart kopyalayici cihazlar var mi diye kontrol edin, kopyalayabilirler.

Sacma yerlerden alisveris yapmayin, kartinizi kopyalayabilirler. 3d secure gibi ozellikleri olsun sms gelmeden kartinizdan alisveris yapilamasin.

Mail-order asil kartinizla asla yapmayin.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 ay önce benimde başıma geldi . TT NET ANONİM A.S diye TTNET olmayan paravan biryer tarafından kartımdan 290 tl çekildi ve anında cebime bildirim geldi. Bankayı aradım durumu anlattım ve kartımı iptal ettiler . Çekilen tutarı dilekçe ile faksladım 1 hafta içinde kartıma yatırıldı . Bu adamlar önce düşük miktarlarda çekim yapıyor daha sonra büyük tutarları deniyorlar. Merak ettiğim konu nereden nasıl kopyalandı. Hep givenilir yerlerden alışveriş yaparım . İlk kez başıma böyle bir durum geldi . Geçmiş olsun dikkat edin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

OoooHoo bana şöylesi oldu :D 

Geçen emniyetteyiz -Pasaport sırasında-

Telefon geldi bana numara 0545 .... ... .. standart bir numara yani 444 y ZZZ gibi değil. Her neyse açtım telefonu.

YKB'den arıyorum isminiz şu mu, evet. Görüşmeler kayıt altında geyiğinden sonra, abcd ile başlayan ve ef ile devam eden kartınızdan (TÜM YKB kartlarının ilk 6 hanesi zaten AYNI) bugün 10xx tl çekilmeye çalışılmış siz mi yaptınız?

Hayır ben yapmadım.

İnternet bankacılığına girip şifrenizi değiştirmişler ve kredi başvurusu yapılmış 10.xxx tl, peki bu sizin mi? 

Hayır tabii ki.

Peki efendim zaten şüpheli işlem olarak görülmüş ve kartınızı iptal ettik dedi yenisi adresinize gelecek derken araya girdim

- Sen kimsin de beni uyarıyorsun vs nesin sen dedim saçma bir numaradan arıyorsun ne bileyim kim olduğunu derken (Cümle aynı bu tonda :D )

Cevap olarak: Efendim bizim kim olduğumuzu kapatınca google'a bakarsınız dedi çat diye suratıma kapattı ve atarlandı -önceden atarlandı sonar kapattı- :D 

Neyse peşine YKB'yi aradım ve her zamanki gibi müşteri hizmetlerine gitmek için 3-4 kere uğraştım geri git ileri git geri git ileri git. Sonunda bağlandım. ASIL KOMEDİ BURADA başlıyor.

- Beni böyle böyle biri aradı nedir bu.

- Kontrol ediyorum efendim.

- Güzel

- Böyle bir işlem gözükmüyor ve kartınızda da hareket yok.

- Nedir peki bu dedim.

- Dolandırıcı birimleri tarafından aranmışsınız dedi.

- Yani böyle bir işlem yapılmış ama sorun yok mu dedim.

- Hayır efendim sorun yok dedi.

- Dolandırıcı birimi dedin, o nedir dedim. Sizden ayrı bir birim var onlar bu iş için ayrı yerden mi arıyor vs dedim.

- Hayır efendim.

- O zaman dolandırıcı birimi niye diyorsun dedim. (Cevabı unutttum :D artık ne dediyse aklımda değil)

- Dolandırıcı kişiler beni aradı yani dedim

- Evet efendim

- Peki iyi nöbetler, bye.

YKB'ye mi yanayım, dolandırıcı tribine mi?

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ülkemizde dolandırıcılık olaylarına karşı adam gibi kontrol mekanizması işletilmediğinden herifler meydanda cirit atıyor ! halkımız maalesef yeterli değil bu konuda. dolandırıcılık numaralarına çabuk kanıyor veya inanıyor. televizyonlarda defalarca dolandırıcılık hikayesi dönmesine rağmen hala daha okumuş insanların bile bunlara paralarını kaptırmasını insanın aklı almıyor. bundan 2-3 ay öncesine kadar 0212 li bir numaradan arandım. arayan kişi kredi kartı ödemelerimin düzenli olmasından dolayı iphone 6s kazandığımı ve adres bilgilerimi vermemi istedi. bende kendisine benim bankaya 3500 tl kredi kartı borcum var ve hiçbir zaman borcumu tam ödemediğimi, bazen asgarisini bazen de asgari tutarın bile aşağısını ödediğimi söyledim. sonra da kıvırmaya başladı düzenli fatura ödemelerinizden dolayı bu ödülü kazandınız dedi. bende kardeşim siz kimsiniz peki dedim ünvanınız ne dedim ? biz kamu yönetimi başkanlığıyız dedi dedim ben öyle bir kurum tanımıyorum. ayrıca sen bana o kadar pahalı bir cihazı babamın hayrına da vermezsin dedim. sonra da telefonu yüzüme kapattı. evimin yakınında polis merkezi vardı onlara bu numarayı verdim ve incelemelerini söyledim. ne kadar ilgilendiler bilemiyorum eğer kanunlarımız caydırıcı olsa bu adamlar bu kadar aleni ve açık bir şekilde insanları dolandıramazdı....

yukarıdaki arkadaşın olayı da benim başıma geldi halkbank paraf kartımdan 2015 eylül ayı içinde bir otelden 1200+700 tl ücret 1 er dakika arayla çekilmiş görünüyordu. iadesini de 20 gün sonra alabildim tabii ne dilekçeler yazdım genel müdürlük ile kaç kez telefonda derdimi anlattım akla karayı seçtim resmen. yazık bize devletimiz hala da insanları mağdur ediyor. hala daha hızlı çözüm üretemiyor.

Olcay Atay tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben komple kredi kartlarını iptal ettirmek yerine internette kullanmak için ekstra bir ek kart öneriyorum eğer sanal kartı yetersiz ya da çok zahmetli buluyorsanız.

444'lü olmayan numaralardan da resmi aramalar yapılabiliyor bu arada. Mesela turksat kablo internet için taahhüt bitiyormuş onun için sıradan bir numaradan aradılar değiştirdiler.

Kanun olarak da dolandırmaya teşebbüs diye bir şey çıkarsa ciddi baş ağrıtmaya başlayabiliriz bence de tc kimlikler bu akdar ortadayken masum insanlar yanar orada da bence.

bu video da burada bulunmalı bence:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun gerçekten. Kredi kartı limitlerimi hep küçük tutuyorum. Bile bile küçültüyorum ısrarla yükseltmek isteselerde. 

Allah ıslah etsin bunları,bu işleri yapana kadar çok daha güzel şeylere kafa yorabilirlerdi. Ne diyelim... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
02.08.2016 - 14:17 tarihinde, Özer Aksu yazdı:

2 ay önce benimde başıma geldi . TT NET ANONİM A.S diye TTNET olmayan paravan biryer tarafından kartımdan 290 tl çekildi ve anında cebime bildirim geldi. Bankayı aradım durumu anlattım ve kartımı iptal ettiler . Çekilen tutarı dilekçe ile faksladım 1 hafta içinde kartıma yatırıldı . Bu adamlar önce düşük miktarlarda çekim yapıyor daha sonra büyük tutarları deniyorlar. Merak ettiğim konu nereden nasıl kopyalandı. Hep givenilir yerlerden alışveriş yaparım . İlk kez başıma böyle bir durum geldi . Geçmiş olsun dikkat edin

Ne garip, iki gün önce benim kredi kartımdan superonline-tellcom ve ttnet tanımlamaları ile 250 civarı paramı çekmişler. Muhtemelen bunlar da onlar. Bu kadar alenen nasıl hırsızlık yapabiliyor bu adamlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçmiş olsun bu ara çevremizdeki çoğu kişide aynı sıkıntı var. ayın 18 inde benim kartımın tamamı ile alışveriş yapıldı limiti doldurdu malum şahıs... perşembeden beri bankanın müşteri hizmetleri ile diyalog halindeyim sürecin tamamlanmasını bekliyoruz:((( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, alper sönmez yazdı:

geçmiş olsun bu ara çevremizdeki çoğu kişide aynı sıkıntı var. ayın 18 inde benim kartımın tamamı ile alışveriş yapıldı limiti doldurdu malum şahıs... perşembeden beri bankanın müşteri hizmetleri ile diyalog halindeyim sürecin tamamlanmasını bekliyoruz:((( 

Alper Geçmiş olsun kardeşim üzüldüm senin adına :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.