Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Direksiyon çevirmede Gelen Ses

Emir Öztürk

Soru

Merhaba arkadaşlar.Focus 2014 mk3 HB aracima eibach 3.5 spor yay taktiktan sonra 1 2 hafta gibi hiçbir sıkıntı yoktu ve suan direksiyonu sadece sol tarafa çevirirken genelde ilk calistirmada kalkarken tık diye bir ses geliyor yolda giderken felan pek yok ama kalkislarda düşük hızda giderken sadece sol manevrada tık diye gelen ses nedir bir sorun açar mi bilgileriniz için şimdiden teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
23 dakika önce, Emir Öztürk said:

Merhaba arkadaşlar.Focus 2014 mk3 HB aracima eibach 3.5 spor yay taktiktan sonra 1 2 hafta gibi hiçbir sıkıntı yoktu ve suan direksiyonu sadece sol tarafa çevirirken genelde ilk calistirmada kalkarken tık diye bir ses geliyor yolda giderken felan pek yok ama kalkislarda düşük hızda giderken sadece sol manevrada tık diye gelen ses nedir bir sorun açar mi bilgileriniz için şimdiden teşekkürler. 

O tiki neyin cikardigina gore degisir. Serviste baktirsana hocam, bisey olur vs bizi niye zor durumda birakiyorsun boyle sorularla.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Senin ki büyük ihtimalle farklı bir şey olabilir ancak benim başımdan şöyle bir olay geçti;

Arabayı batiden aldım eve gidiyorum dönüşlerde direksiyonu tam çevirirken arada bir tıkırtı hissediyorum. Akşam saatleri olduğu için bayiye de geri gidemedim. Eve gidene kadar tabi sürekli aklı tıkırtıda meret arada bir yapıyor yeni sıfır araba acaba sorunlu mu çıktı diye hevesimi  kaçırıyor. Sabahı zor ettim mekanik bir sorun varsa büyümeden halletmek gerek diye ertesi sabah hemen bayiye gittim, bir teknisyen arkadaş geldi durumu anlattım adam direk eğilip pedalların üst tarafında paspasın ucuna bakmamı istedi! eğilip baktım paspas gereğinden büyük uç kısmı direksiyon miline temas ediyor ve mil üzerinde bağlantı somunları direksiyonu çevirirken bazen paspasa takılıp geçiyor ve hissettiğim sorun tıkırtı buymuş :) teknisyen arkadaş daha öncede birkaç kez bu şikayeti yaşadığı için direk teşhis koydu, (paspası bayi hediye etmişti).

Dediğim gibi seninki farklı bir durumdur ancak paspası falan yenilediyseniz aklınızda bulunsun istedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.