Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aracım Yokuşta Rahat Kalkmıyor

Mustafa Yusuf Çamoğlu

Soru

Bugun sahilden dönerken baya trafik vardi direk yokus yukarı diger yola kaçayım derken yokuşun başında bi durdum surekli stop etti o sıra baya trafik vardı acemiligimden de kaynaklanıyor tabi. Herneyse gaza bastım araba birden patinaj ceke ceke ilerlemeye başladı bi saga bi sola yokus yukari giderken bende korktum tabi arabayi hafif durdurayim devam edeyim dedim 1. Viteste araba kalkmadi. Aracin icinde benle beraber 5yetiskin iki cocuk vardi balatalardan koku geldi biraz bende icerdekileri indirdim yukari ciktim ordan aldim. Sizce hata bende mi yoksa arabada sıkıntı var mi ? Aracim 2011 model titanium 1.6tdci

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Bugun sahilden dönerken baya trafik vardi direk yokus yukarı diger yola kaçayım derken yokuşun başında bi durdum surekli stop etti o sıra baya trafik vardı acemiligimden de kaynaklanıyor tabi. Herneyse gaza bastım araba birden patinaj ceke ceke ilerlemeye başladı bi saga bi sola yokus yukari giderken bende korktum tabi arabayi hafif durdurayim devam edeyim dedim 1. Viteste araba kalkmadi. Aracin icinde benle beraber 5yetiskin iki cocuk vardi balatalardan koku geldi biraz bende icerdekileri indirdim yukari ciktim ordan aldim. Sizce hata bende mi yoksa arabada sıkıntı var mi ? Aracim 2011 model titanium 1.6tdci

Baskı balata sanırım sıyırıyor bitmiş alarm veriyor . Değişmesi gerekecek . Yoksa benim gibi birgün yolda bırakabilir sizi. Aracınızın kmsi nedir
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Otomobiller Hakkında > Otomobil Sohbetleri kategorisinden Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

NOT: Araç MK2 ise belirtin lütfen doğru yere alalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracınız yüksüz şekilde de aynısını yapıyorsa kuvvetle ihtimal debriyaj balatasıyla ilgilidir. Fakat patinaj çekmesi yüklü olmasından ve sizin debriyaj-gaz zamanlamasını doğru yapmamanızdan olabilir. Stop etme durumu biraz bunu anlatıyor. Acemi olduğunuzu da düşünecek olursak bu ihtimal daha güçlü.

Bir soru: Yokuşta stop ettirdiğinizde el frenini çekip öylemi kaldırmaya çalıştınız?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracım yüksüz böyle bisey yapmadı ancak ilk defa boyle birseyle karsilastim sıkı bi trafikte bunalinca kacma yollari aradim ve yokusu bi 5 10 metre tırmandım baktim araba saga ve sola istemsiz bi sekilde kayaraktan çıkıyor gazdan ayağımı cektim hafiften durdu o anda debriyaji ayarladim biraz ama araba yinede geri kaydi gaza basarak kaldirmaya calistim kalkmadi. En son care herkesi indirdim debriyaji ayarladım rahat bi sekilde çıktım tecrubesizlik olabilir tabi bide yokusta devir almadı araba durunca icide dolu olunca bende panikledim

--7 dakika sonra eklendi--

Arabayı el freniyle kaldırmıyorum. Sadece sıkıntı gördüğüm debriyaji ayarlamama rağmen araba dik yokuşta geri kaçıyor gaza basmam gerekiyor yerinde tutmam için onu tam ayarlayamiyorum. Normalde bunu daha onceden yaptığımda farkli yokuslarda arabayı debriyaj tutuyordu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracınız focus 2'mi, 3'mü? Araçta yokuş kalkış desteği var mı? Yokuş kalkış desteği yoksa, el frenini kullanmaktan çekinmeyin. Dizel fordlar konforlu kullanımı öne çıkarır, o nedenle yokuşlarda kendini öne atmaz, yani zordur göreceli olarak kaldırmak aracı. Ya çok iyi ayarlayacaksınız gaz verme aşamasını, ya da el freni kullanacaksınız :) 

Yokuş kalkış desteği olan araçlarda da patinaj önleme sistemi oluyor. Bununla ancak çok dik yokuşlarda, beton vb değişik özellikli zeminlerde sıkıntı yaşarsınız. Araçta yokuş kalkış desteği varsa el frenini kullanmanıza gerek yok tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.