Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tekleme sorunu

Mesut Pelin Özcan

Soru

Selam arkadaşlar aracım 2012 80000 de fk3 dizel.aracıma geçen hafta Ankara'da seçkin pompada enjektör ayarı yaptırdım araç şuan 1.vitesde tekleme yaparak kalkıyor çok rahatsız edici durumda ne yapabilirim tekleme sorunu yasayan varmı acaba tesekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
26 dakika önce, Mesut Pelin Özcan said:

Selam arkadaşlar aracım 2012 80000 de fk3 dizel.aracıma geçen hafta Ankara'da seçkin pompada enjektör ayarı yaptırdım araç şuan 1.vitesde tekleme yaparak kalkıyor çok rahatsız edici durumda ne yapabilirim tekleme sorunu yasayan varmı acaba tesekkürler

Servise gidin bilgisayara bağlatın aracı enjektör hatası verecektir büyük ihtimalle ,yeniden güncelleme yaptırın bilgisayara baglatıp,bu işlem sorunu çözmezse Enjektörlerin temizlenmeside gerekebilir belki.Birde enjektörlere en uzman kişiler tarafından ayar vs. yaptırın her yerde ayar ,temizleme vs. yaptırmayın enjektörler arabanın can damarıdır ve çok hassastır mümkün olduğunca fazla oynatmamak gerekir çok önemli bir durum yoksa tabi birde işi uzmanına yaptırmak lazım. Siz biran önce servise gidip dediklerimi yaptırın bence benden söylemesi enjektör hem pahalı hemde hassas bir parça.

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 22.06.2016 at 22:55, Mesut Pelin Özcan said:

Tesekkürler deneyicegim olmassa Başer otoya götürcem burdan paylaşırım arkadaslar

çözemezseniz sorununuzu uzman dizel var şaşmazda sahibi oğuz bey veya nuh ustaya sorununuzu anlatın yardımcı olacaklardır ....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaslar bugün sabah 3.vitesde 25 dk kadar 4000devirde kullandım herhangibir düzelme olmadı aynı sorun devam ediyor enjektör ayarı yaptırdığım yerle görüştüm değerler düzgün abi diyor artık müsait Zaman'da Başer e götürcem birde bu araba vites geçişlerinde 1saniye kadar gaz veriyo bu durumu daha öncede sorunlar bölümüne yazmıştım normal demişlerdi ama kesinlikle normal değil bi sorun var yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 dakika önce, Mesut Pelin Özcan said:

Arkadaslar bugün sabah 3.vitesde 25 dk kadar 4000devirde kullandım herhangibir düzelme olmadı aynı sorun devam ediyor enjektör ayarı yaptırdığım yerle görüştüm değerler düzgün abi diyor artık müsait Zaman'da Başer e götürcem birde bu araba vites geçişlerinde 1saniye kadar gaz veriyo bu durumu daha öncede sorunlar bölümüne yazmıştım normal demişlerdi ama kesinlikle normal değil bi sorun var yani

yanlış bilgi var eğer enjektör öğrenme verisi hatası yada maksimum limit hatası alırsanız öğrenme işlemini böyle yapmanız gerekiyor.

1-ilk önce çevre yoluna çıkın trafiğin musait olduğu 

2-3.vites yada 4. vites devir saaatini 3500 -4000 devir aralığına getirin 

3-bu devire geldikten sonra frene basmadan hiç 1500 devire insin araç bu işlemi 20-25 km boyunca tekrarlayın en az ...

sorun eğer düzelmez ise kesinlikle işi bilen bir pompacıya gidin ankarada yetkili servislerin çalıştığı pompacı zaten uzman dizel ...

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, Mesut Pelin Özcan said:

Birde sizin dediğinizi deneyim eğer düzelmezse o Zaman uzman pompaya götüreyim aracı tesekkürler

Bu kadar uğraşana kadar yok 25 dk 4000 devirde kullan vs. gibi gidin yetkili servise işinizi çözsünler belki basit bir günceleme ile düzelecek sorun .Enjektör bu şakaya gelmez 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bu kadar uğraşana kadar yok 25 dk 4000 devirde kullan vs. gibi gidin yetkili servise işinizi çözsünler belki basit bir günceleme ile düzelecek sorun .Enjektör bu şakaya gelmez 

Zaten serviste bunu yapacak.

Prosedür şu:

Hatalar IDS ile silinmeli.

Kalibrasyon datası IDS ile resetlenmeli.

Ve yolda enjektör öğretme hikayesi yapılmalı.

Bu adımlardan birisi eksik yanlış yapılırsa düzelme olmaz.

Arkadaşın öğrenme süreci yapılmamış veya yanlış yapılmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 saat önce, Servet Özkan said:

Zaten serviste bunu yapacak.

Prosedür şu:

Hatalar IDS ile silinmeli.

Kalibrasyon datası IDS ile resetlenmeli.

Ve yolda enjektör öğretme hikayesi yapılmalı.

Bu adımlardan birisi eksik yanlış yapılırsa düzelme olmaz.

Arkadaşın öğrenme süreci yapılmamış veya yanlış yapılmış.

Evet işte birşeyler yanlış yapılmış servise gitsin adam gibi yapsınlar diyom bende :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaslar araca 1ay önce kadar elm 327 ile yokuş kalkış sistemini aktif ettik bugün sistemi devre dışı bıraktım sanki araç düzeldi gibi ne alaka diyeceksiniz ama bende anlamadım servise gitmeye vaktim olmadı eğer sorun devam ederse Bayram'dan sonra götürcem insallah

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaslar servise gittim dün saolsun Başer otoda Gökhan bey çok ilgilendi araca güncelleme yapıldığını söylediler bir kaç saat bekledikten sonra aracı teslim aldım ve herşey normale dönmüş tekleme düzelmiş ve çok cüzi bir fiyat aldılar birde araç kokusu hediye edip aracı da temizletip teslim ettiler sağolsunlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Mesut Pelin Özcan said:

Arkadaslar servise gittim dün saolsun Başer otoda Gökhan bey çok ilgilendi araca güncelleme yapıldığını söylediler bir kaç saat bekledikten sonra aracı teslim aldım ve herşey normale dönmüş tekleme düzelmiş ve çok cüzi bir fiyat aldılar birde araç kokusu hediye edip aracı da temizletip teslim ettiler sağolsunlar

Sonunda :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.