Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Manuel Dizel'den Benzinli Otomatiğe Geçiş Fikri??

Rıfat Çelik

Önerilen Mesajlar

Zaman'ında bende araç sürüş keyfi düz vitesle çıkar,hatta erkek adam düz vites kullanır sözlerine tabi canııım ,,diyenlerdendim ancak gelişmeler fikirlerinizi değiştiriyor, iki atmosferik otomatiğin ardından turbo motorlu otm, geçince tamam artık düz vites olayı bitmiştir dedirtiyor açıkcası, tabii tercih ve beklenti kişiye göre değiştiği için öncelik kişisel beklenti ve memnuniyet,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Arkadaşlar herkese merhabalar. Geçen hafta itibarı ile Focusumu üzülerek de olsa satmış bulunmaktayım. Yeni araç olarak 2013 honda civic elegance lpg otomatik ile yola devam etme kararı aldım ve yeni aracımı da üç gün önce aldım. Otomatik vitesteki sorunsuzluğu ve lpg ile olan yakıt ekonomisi bu kararımda çok etkili oldu. 

Öncelikle otomatik vitesli ilk aracım ve büyük rahatlık oldu kanaati oluştu kısa zamanda, ön yargılarımın çoğunu aştım. Donanım olarak style focusuma göre daha dolu bir araç civic, konfor-yol tutuşu olarak benzer buldum ikisini.

Ancak en büyük farkı doğal olorak dizel-benzinli(lpgli) motor geçişinde yaşadım. Tabi civic te bir de turbo olmayışı bu durumda önemli etkiye sahip. Yokuş çıkarken gaza daha fazla yüklenmeme rağmen aynı torku- çekişi alamamak (önceden bu konuda birçok yorum ve görüş okumama rağmen) biraz can sıkıcı oldu.Ama zamanla alışırız artık napalım. Yine de bütçeme ve tercihler önceliklerime en uygun olan araç olduğunu düşündüm ve aldım.

Değerli yorum ve düşüncelerinize tek tek teşekkür ederim. konu istenirse kapatılabilir.

Dipnot: Gölüm hala focusta olduğu için aranızda olmaya devam edeceğim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar herkese merhabalar. Geçen hafta itibarı ile Focusumu üzülerek de olsa satmış bulunmaktayım. Yeni araç olarak 2013 honda civic elegance lpg otomatik ile yola devam etme kararı aldım ve yeni aracımı da üç gün önce aldım. Otomatik vitesteki sorunsuzluğu ve lpg ile olan yakıt ekonomisi bu kararımda çok etkili oldu. 
Öncelikle otomatik vitesli ilk aracım ve büyük rahatlık oldu kanaati oluştu kısa zamanda, ön yargılarımın çoğunu aştım. Donanım olarak style focusuma göre daha dolu bir araç civic, konfor-yol tutuşu olarak benzer buldum ikisini.
Ancak en büyük farkı doğal olorak dizel-benzinli(lpgli) motor geçişinde yaşadım. Tabi civic te bir de turbo olmayışı bu durumda önemli etkiye sahip. Yokuş çıkarken gaza daha fazla yüklenmeme rağmen aynı torku- çekişi alamamak (önceden bu konuda birçok yorum ve görüş okumama rağmen) biraz can sıkıcı oldu.Ama zamanla alışırız artık napalım. Yine de bütçeme ve tercihler önceliklerime en uygun olan araç olduğunu düşündüm ve aldım.
Değerli yorum ve düşüncelerinize tek tek teşekkür ederim. konu istenirse kapatılabilir.
Dipnot: Gölüm hala focusta olduğu için aranızda olmaya devam edeceğim [emoji4]

Güle güle kullanın. Focus otomatik kullanma şansınız olursa bir deneyin.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim saolun. Dizel otomatiğini kullanmıştım focusun, kısa bir test sürüşünde de olsa da. Gayet rahattı onda da vites geçişleri falan. Ama benzinlinin manuelini iki gün kiralayarak denemiştim. Onda çekiş ya da tork olarak bir yetersizlik hissetmemiştim. Lpg yoktu ama focusda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Rıfat Çelik yazdı:

Dipnot: Gölüm hala focusta olduğu için aranızda olmaya devam edeceğim :)

arkadaşımda dizel manüel golf 6 vardı. 

otomatik aşkına sattı gidip civic elegance benzin-LPG otomatik aldı Bir önceki kasa yani en son olan değil ondan bir önceki ). İlk günler çok havalı idi "şu da var bu da var acaip az yakıyor. Sizi enayiler , boşuna para verdiniz dizel otomatiklere falan" diyordu. 6 ay olmadı dün konuştuk satışa çıkarmış...Satılırsa astra dizel otomatik alacakmış. 

LPG iyi de 200-250 km de bir yakıt alman gerekiyor midem bulandı gaz almaktan diyor.

hadi kalkış neyse de ara hızlanmalarda bas bas gitmiyor, gaza bas araba hızlanana kadar maillerini okuyabilirsin diyor :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizel otomatik ilk tercihimdi tabiki, ancak bütçem yetmedi. İlerde geçiş yapma ihtimalim hayli yüksek durumu biraz toparlayınca. Bügün spor modda kullandım gün boyu, bi nebze daha fazla tat verdi ancak tabiki bi dizel otomatk kadar olması mümkün değil.

Rıfat Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dipnot: Gölüm hala focusta olduğu için aranızda olmaya devam edeceğim [emoji4]

Yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun satış alış fiyatları nedir?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.