Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2016 Ford Ranger Lansmanı Ve ön incelemesi (off-road)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Sıra geldi hedeflenen motor ve donanımlı aracın (XLT A/T) lansmanına ve off-road deneyimine. Hedeflenen diyorum çünkü Premium olarak adlandırılan WildTrak seçeneği maalesef bizim için gösterime sunulmadı ve basın lansmanında bu modelin daha ağır basacağı dile getirildi. Ayrıca geçen yıl yaşanan stok sorununun olmayacağı söylendi.

OFF-ROAD için ısınma yeri ve özel parkur hazırlanmıştı. Çok keyif aldım. Biraz kısa sürdü ve serbest bırakılmadık ama çok eğitici oldu diyebilirim. 

Fazlası: http://anasayfa.focusclubtr.com/yeni-ford-ranger-lansmani-on-inceleme-2-2-tdci-xlt-otomatik/

Video:

IMG_5783.jpg

IMG_4803.jpg

IMG_4550.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beğenmediklerim ...

iç plastik kalitesini sevmedim. 

... finishing idare eder seviyede.

orta konsoldaki -fonksiyon- düğmeleri fazla ufak/basit olmuş.

ön göğüs biraz sade kalmış, gözüm doymadı.

arka taraf (kasa boşken) hala fecasi zıplıyor ... kum torbası hala ftw.

Beğendiklerim ...

mekanik ve yürüyen resmen on numara ... off-road sırasında "yapma" diyenleri sallamadan ormanın içine kaçtım (sonra yakaladılar, rota'ya geri soktular ... ama o arada serbestçe tütsüledim) ...sabit aks'lı 4x4 bu kadar mı güzel kalibre edilir? 

izolasyon ve konfor beklediğimden iyi çıktı.

durmadan 4H, 4L ve yokuş iniş yapabilmesi güzel ... dur / şaft dursun / bağla / yeniden ilerle olayını çok iyi bitirmişler

şanzıman başarılı, tepki zamanı iyi ... bizim çocuklar* harbiden iyi iş çıkarmış.

Genel

Beğendim ... paraya kıyar Wildtrack alırım ... benim diyen SUV'yi de arada çay molası vererek döverim.

* Not : Ranger'in tüm kalibrasyonlarını Ford-Otosan Arge takımı yaptı, emeği geçenlerin yanaklarından öper ... alayını tebrik ederim. 

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok çok ama çok güzel olmuş. Yani ranger zaten güzeldi. O güçlü araca bindiğiniz hissiyatını kaybettirmeden adamlar konforu ve ekstra sessizliği eklemişler. off-road teknolojisi muazzam. Çok güzel bi lansmandı. Araçta ve etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

cumartesi gecesi çocuğu ben de şöyle bir kullandım. 

keyifli bir kullanımı var. yani o kadar ağır vasıta gibi değil. bayağı bayağı şehir içinde kullanılabilir. Yalnız 2 tona yakın herhalde, bizim oraların %15-18 rampalarında 4çekerde tırmanırken biraz zorlandı. 3,5 tonu nasıl çekiyor anlamadım. anca düz yolda çeker herhalde. 

İniş desteğini de denedik. çok dik inişte bile işe yarıyor

Otosan bu 2,2 ve 3,2 dizellerin geliştirilmesinde rol oynadı sanırım. bunların koyulması şart mı emin değilim ama bu rangera edge/mondeodaki  2.0 motor 150-180 aralığında tune edilip bir de otosan onaylı arka kapama kiti (direkman ford everest in arkasını alıp bayiide 3-5 bine takılan bir kit şeklinde)  yapılsa süpper olur.  

En çok beğendiğim şey göstergedeki ekranın ister yol bilgisayarı ister mesela digital devir saati olabilmesiydi. Göstergesi focus style dan iyi :(  Daha önemlisi kaput amörtisörlü :blink:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Lansmanda söylenen hedef (TR) bu yıl üçüncülük (geç satışa giriyor diye) ve gelecek yıl birincilikti, tutmadı. ALJ artık devletin yeni gözdesi.

Durum bu;

1- Hilux  5,645

2- Amaro 3,643

3- L200  3,533

4- D-max  2,315

5- Ranger  1,798  (Mayıs ve sonrası)  yıla oranlarsak 2,697 eder.

6- Navara  1,540  (Mart ve sonrası) yıla oranlarsak 1,848 eder.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Lansmanda söylenen hedef (TR) bu yıl üçüncülük (geç satışa giriyor diye) ve gelecek yıl birincilikti, tutmadı. ALJ artık devletin yeni gözdesi.

Durum bu;

1- Hilux  5,645

2- Amaro 3,643

3- L200  3,533

4- D-max  2,315

5- Ranger  1,798  (Mayıs ve sonrası)  yıla oranlarsak 2,697 eder.

6- Navara  1,540  (Mart ve sonrası) yıla oranlarsak 1,848 eder.

yaaa ama bak şimdi :) hilux da bu segmentin en sağlamı diye bilinir araziye çıkan da onu arıyor değil mi ? :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.