Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Vignale Mondeo Ve Vignale S-max Fiyat & Donanım Açıklandı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bu konuda Mondeo Vignale ve S-Max Vignale Türkiye donanım ve fiyat listesini paylaşacağız. Bu liste Türkiye’de ilk kez tarafımızdan yayınlanmaktadır.

63.000 €'dan başlıyor 68.650 €'a uzanıyor.

Tamamı: http://anasayfa.focusclubtr.com/ford-mondeo-s-max-vignale-donanim-ve-fiyat-listesi/

Şahsen bunların fiyatlarını standart 2.0 modellere göre çok uygun buldum :yeah: Yürüyebilir.

Örn: Mondeo 2.0 TDCI Titanium + LED + 18'' + Deri K. + Metalik = 205.500 TL

FordVignale_Mondeo_4door_01.jpg

Vignale_2015_25.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuya yaklaşım iki türlü olabilir:

1. İyi niyetli: Ford böyle böyle imajını yükseltir ve özellikle araçlar sorunsuz olur ve kaliteli/verimli bir servis hizmeti verilirse zamanla orta lüks segmentin aranan isimlerinden olur. 
  2. Haince: Altı üstü bir Mondeo'ya iki para deri biraz krom ekleyip 200 Bin TL para istiyorlar, şaşırmış bunlar, kim alır bunu?

Fiyat iyi mi?

Bilemedim...

Mesela Passat 2.0 TDI SCR BMT 240 PS 4Motion DSG 209.900 TL

Ya da Superb 2.0 TDI Green Tec DSG 4x4 / 190 HP 169.400 TL

Jaguar XE 2.0D baz donanımlı 201.000 TL, tamam donanım eksik ama sonuçta Jaguar.

Volvo S60 D4 Advance 172.000 TL.

Şimdi böyle örnekler olunca Vignale'nin oluşturulmaya çalışılan imajı mı çekici unsur?

Yeterli olur mu?

Zaman gösterecek...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 saat önce, Yakup Çağatay said:

Örn: Mondeo 2.0 TDCI Titanium + LED + 18'' + Deri K. + Metalik = 205.500 TL

205 TL olan aslında standart versiyon.  Düz titanium 180 bin TL

Vignale olan geçen hafta fiyatı ile 200, şimdi 211 bin tl.

Vignale'nin fiyatı normal yani (buna göre) Mondeo kendi fiyatı yüksek ise yüksektir :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
  • 5 ay sonra...

Ufak bir güncelleme yapalım. Fiyat yaklaşık olarak verilmişti yaklaşık 1 yıl önce şimdiki güncel değer ise 70 bin Euro (290K). Satışa hazır arabalar da Türkiye'ye gelmiş. Önceden opsiyonlu Mondeo ile aynı fiyat vermişlerdi şimdi biraz artmış. 63-65 bin Euro arasında kalsa iyi olurdu. @Kaan Yagizer abi güncellemesini yapar artık kesinleşince :P 

Screen Shot 2017-01-29 at 02.43.24.png

Cem abinin iletiyi de şimdiden güncelleyeyim.

Mesela Passat 2.0 TDI SCR BMT 240 PS 4Motion DSG 251.000 TL  (2017)

Ya da Superb 2.0 TDI Green Tec DSG 4x4 / 190 HP 210.000 TL  (2017)

Jaguar XE 2.0D baz donanımlı 299.540 TL (2016), tamam donanım eksik ama sonuçta Jaguar.

Volvo S60 D4 Advance 208.000 TL.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Kim alacak merakla bekliyorum, mesela KOÇ grubu CEO'larının kullanımına mı verirler acaba?

kimse almaz bu paralara mondeo, 3 -5 tane bürokratların koruma aracı olarak alırlar başkada kimse almaz .Bu vergi sistemi ,ÖTV zamları bu döviz artışıyla kimse bu arabalara binemez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şimdi

vignale yerine şunu alıp min 1500 kira getirisi olur (işyerine 750mt)

passat yerine şunu alıp min 1300 kira getirisi olur (işyerine 3km)

jaguar yerine şunu alıp aileye 1500e kiraya verilir :)

29.01.2017 - 03:49 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Ufak bir güncelleme yapalım. Fiyat yaklaşık olarak verilmişti yaklaşık 1 yıl önce şimdiki güncel değer ise 70 bin Euro (290K). Satışa hazır arabalar da Türkiye'ye gelmiş. Önceden opsiyonlu Mondeo ile aynı fiyat vermişlerdi şimdi biraz artmış. 63-65 bin Euro arasında kalsa iyi olurdu. @Kaan Yagizer abi güncellemesini yapar artık kesinleşince :P 

Screen Shot 2017-01-29 at 02.43.24.png

Cem abinin iletiyi de şimdiden güncelleyeyim.

Mesela Passat 2.0 TDI SCR BMT 240 PS 4Motion DSG 251.000 TL  (2017)

Ya da Superb 2.0 TDI Green Tec DSG 4x4 / 190 HP 210.000 TL  (2017)

Jaguar XE 2.0D baz donanımlı 299.540 TL (2016), tamam donanım eksik ama sonuçta Jaguar.

Volvo S60 D4 Advance 208.000 TL.

Olcay Sert tarafından düzenlendi
imla
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunları alan adamların o yerlerden kaç tane vardır :) Keşke hedefi biz olsak da hesabını yapsak. 

Edge'i kim alacak dedik, alan almış/alıyor. Bu da gider, eskiden niye getirmiyorlar diyorduk, şimdi bunu kim alacak diyoruz :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29.01.2017 - 09:39 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Kim alacak merakla bekliyorum, mesela KOÇ grubu CEO'larının kullanımına mı verirler acaba?

almazlar! lüks tüketim yasak! Ali Bey'in beyaz SW Mondeo ile gezdiği bir grupta kolay kolay kimse Vignale ile gezemez, yemez, yedirmezler :) 

yok olup gidecek bir çalışma, yazık oldu rahmetliye şimdiden...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Edge'i kim alacak dedik, alan almış/alıyor. 

İstisnalar kaideyi bozmaz.

Rekabetçi olmayan bir fiyatla piyasaya verilmiş niş ötesi bir ürün.

Segmentlerinde %0.4 (Edge) ve %2 (Mondeo) gibi bir pazar payları varken, 3-5 tane satmakla hedefe ulaşılacaksa sorun yok. 

Maksat imaj olsun ise durmak yok satmaya çalışmaya devam. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye şartlarında boşuna konuşup uğraşıyoruz gibi geliyor bana. Bunların üretim amacı orta sınıf ama Türkiye de bunları alabilecek kişiler orta sınıf değil vs vs. Ekonomi, vergi, üretim düzeni bir sürü şey geliyor aklıma söylenecek. Bir haftalığına Dubai'ye geldim. Burada Edge orta alt segment sayılır. Etrafta epey görülüyor. Ortada dolaşan arabaların yanında ahım şahım bir prestiji vs yok. Sıradan düzgün bir araç işte, Focus gibi. Türkiye'de aşırı fiyatlanmakta durumunda kalınca haliyle premium araçlarla karşılaştırma ve anlamsız duruma düşme oluyor. Ford'un imaj ve durduğu noktayla bu fiyatlara bu modelleri Türkiye'de adetli satması imkansız zaten. 

Getirsinler gözümüz araba görsün ama kısa bir macera olacaktır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.