Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Soğuk motor sesi

Metin Deniz

Soru

Merhabalar

Her sabah duydugum fakat cok onemsemedigim sesi bu sabah video çekip fikirlerinizi almak isterim. Triger ve V kayışını 10 gün önce değiştirdim. Ses beni korkutmaya başlıyor.

14. saniye

rolantide yakıt tüketimi normal mi?

5967cb25435a445e002d29e223978d57.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Allah'tan Sivas'ta yaşamıyorsunuz :D Sabahları öyle enteresan seslerle karşılaşıyorum ki. Tepe Çıkış Yardımı Arızası gibi arızalar veriyor ve soğuk havalarda bir sürü ses geliyor.

Anlık yakıta gelince, -10 ve altında 2.0 lt den çalışıp 1.4 e kadar düşüyor. Şöyle 4-5 dk bekleyince 1.0 - 0.9 oluyor. Isınınca normale dönüyor.

Orda 15 derece yazıyordu, biz 15 derecede tişort giyiyoruz :D Bu sabah 1.5 - 1.6 idi ki 15 derece gibiydi hava. 

+103 bin km de normal yakıt durumu.

Sesi tam alamadım, ama ben çok enteresan sesler duyuyorum. Hayırlısı olsun diyip geçiyorum :)) 

Furkan Çiçek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bizim dizel focuslar soğuk memleketlere bence uygun değil. Kış mevsiminde sayıp durduğum dizel sadece 3 ay yaz gördüğüm Afşin'de ancak normal sesle çalışıyor. Gücü çekişi torku yüzü suyu hürmetine katlanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Selamlar. Triger değişimi yaptırdığım yere götürdüm aracı Ve kesinlikle Kayışlar ile ilgili olmadığını söyledi. Motor sıcak olduğu için sadece video üzerinden yorum yaptı. Ben de enjektör cu ye gittim sanayide. Önce bir iki deneme yaptı daha sonra bilgisayara bağladı ve 4 adet dtc kodu vardı. Pilot enjektör learning ile ilgili. Usta enjektörler in kirlendigini Ultrasonik temizleyici ile temizlenmesini söyledi. 400 tl fiyati var.

Arıza kodlarını sildirdim pilot öğrenim Prosedürü nu uygulamaya çalıştım motor sogudugunda tekrar deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

servise götürdüm enjektörler e öğretme işlemi yapıldı. Soğuk motor da durum çok farklı değil. Yalnız motor isininca düzeliyor. Motorda ses ve 1. vites te titreme devam ediyor. 1 depo shell mazot kullanıp tekrar kontrol ettirecegim. Ayrıca bu depo ya da mazot katkısı attım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
24 dakika önce, Metin Deniz said:

servise götürdüm enjektörler e öğretme işlemi yapıldı. Soğuk motor da durum çok farklı değil. Yalnız motor isininca düzeliyor. Motorda ses ve 1. vites te titreme devam ediyor. 1 depo shell mazot kullanıp tekrar kontrol ettirecegim. Ayrıca bu depo ya da mazot katkısı attım.

Ogrenme islemi sadece bilgisayardan mi yapildi? Yoksa yola cikip gaz ver kes ve yavasla olayini da yaptilarmi epey?

Eger ogrenme isleminda mazot katkisi attiysan yanlis is yapmissin bu arada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Metin Deniz said:

IDS ile öğrenme yapıldı. Neden yanlış motor katkısı?

Mk3 Dizel motorda bildigim kadariyla IDS uzerinden ogrenme yapilmiyor. IDS uzerinden kalibrasyon datasi sifirlaniyor. Daha sonra araca ogretmek gerekiyor. Yani kendi kalibrasyonunu kendisi yapiyor. Bu da yolda yuksek devirlere kadar cikip gaz pedalini birakip rolanti devrine inmesini bekleyerek ve bu islemi epey bir mesafede defalarca yapmak gerekiyor. Eger servis sirf IDS ten reset atip gonderdiyse seni ya isi bilmiyor ya da bastan sagma is yapiyorlar. Yanlisim varsa diger arkadaslar duzeltsin lutfen.

Yakit katkisi konusu ise su: anladigim kadariyla araban ogrenme surecini gecememis, sen ogrenme surecinde yakit karakteristigini degistiren bir etken eklemissin. Muhendis adamsin ne demek istedigimi anlarsin. Ama bu ne derece etkiler bilemiyorum, fakat etkilecegi kesin.

Sicakken sesi duzeliyor demesen bu arabanin sente ayarini kacirmislar derdim.

Bu islemler yetkili serviste mi yapildi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

IDS ile bu işlemin yapilip yapilmadigini bilmiyorum. Bu işlemler yetkili serviste yapıldı. Rolantide yakıt oldukça arttı. 1.4 civarında.

Forscan ile araca bağlandığım da herhangi bir DTC görmüyorum. Normalde hata veriyordu.

P02D3

P02CF

P02CD

P02D1

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.