Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2016 Makyajlı Corolla

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

19 saat önce, Yakup Çağatay said:

Corolla artık daha modern tasarıma ve güvenlik ekipmanlarına sahip.

Fazlası: http://anasayfa.focusclubtr.com/toyota-corolla-makyajlandi-2016/

Yazın satışa başlıyor.

Yakup bey; eski Corolla da  torsiyon çubuk kullanılmıştı, makyajlıda nasıl olduğu bellimi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Japonlar damla modelini kutuya çevirerek 0.20 cd rüzgar dirençine GTR ile indiler toyota da yeni tasarımlarıyla bir nevi onları özeniyor gibi hele corolla da :D Alt düzen ve aktarma da corolla da inovasyon yapmazlarsa durum vasata gidecek gibi rakipleri ilerliyor bknz : Focus :D  ama fanları pek vaz geçecek gibi değil . Toyota marka olarak üretim felsefesi ile bence dünyanın en iyi markası, Corolla yı 6 saate üretiyolardı Sakarya da ki Fabrikası üretimi bizzat görmüştüm şimdi orası toyata nin yeni SUV üretecek konudan konuya atladım yine bakıp görelim diyorum :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Geçen hafta makyajsız modeline bindik hemde kiralık en boş donanımına. Dizel otomatik araçtı. Vites geçişlerinden hiç memnun kalmamış arkadaşım. Sanki bir kararsızlık olduğunu söyledi. Fakat ben aracın dizel olduğuna inanamadım. Araç çok sessizdi. motor izolasyonu gayet iyiydi. Sonra 120km+ hıza çıkalım dedim rüzgar sesi için. 130km de rüzgar sesi duymadım. Yani f3 le kıyaslarsam daha sessizdi. Bir dikkatimi çeken nokta ise araçta orj den navigasyon multimedya cihazı olmasıydı. Hatta aracı arkadaşım ilk kullanan kişiydi sıfırdı araç yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abimde 2014 Auris var. 1.6 benzinli araç, gidişi çok tat vermese de klasik atmosferik. Turbo alışkanlığından zevksiz geldi diye düşünüyorum. Araçta en sevdiğim şey süspansiyon konforu oldu. Yol tutuşu iyidir veya kötüdür bilemiyorum ama süspansiyon konforu güzel bir araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beyler yapmayın. Corolla dediğiniz araba dünyanın en çok satan sedanı. 5 kıtada satılıyor herkese hitap etmek zorunda. En zayıf olduğu pazar arabadan en fazla anlayanların olduğu kıta Avrupa. Avrupa için daha iyisini yapsalar biraz daha pahalı olacak yine de Avrupada imajdan dolayı satışı katlanmayacak belki biraz artacak başka yerlerde kaybettiği pazarla kalacak. 

Corollanın bu hali iyidir. Türkiyede hakettiğinden biraz daha pahalıya satılıyor çünkü imajı çok iyi. İyi de sanki focus, 1 serisi hakettiğinden pahalıya satılmıyor mu ? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

24 yıllık sürücü olarak bir çok marka aracı kullanma fırsatım oldu..En son aracım focustu.2015 te fordu sattım ve  sıfır corolla benzinli aldım.problemsiz bir şekilde  7 aydır kullanıyorum ve araçtan çok memnunum.Özellikle motoruyla ilgili yapılan eleştirilere takıldım.

Motoruna dandik denmiş ama hiç öyle değil.sorunsuz ve dayanıklı.Toyotanın exsantrik motoru ile uzun kilometreler yapabilirsiniz,servise girme oranı turbo motorlara göre çok daha az.1.6 132 beygir motorunu hissettiriyor.Mesela 1.6,136 beygir Htundai Elantra bu gücü hissettirmez.Bizzat denedim.Otomatik şanzıman konusunda C segmentinde en iyi Honda bilinir.Toyota 2013 yeni kasa ile oto.şanz. problemlerini aşmış.Aracın yaptığı en maksimum süratlerde bile evde oturur gibi arka koltukta oturabiliyorsunuz.Fanatik bir toyotacı değilim.Şimdilik olamamda zaten,çünkü daha yeni tanıştım.Şehirler arası yolculuklarda araçtaki konfor mükemmel.Yol tutuşu ford kadar olmasada diğer aynı kategorideki araçlara göre çok iyi.Şimdiye kadar gördüğüm en sessiz motor.Yüksek süratlerde gaza basınca motor sesi biraz yüksek(exsantrik motorlarda böyle oluyormuş).7 aydırda sadece 10.000 periyodik bakıma gittim.Arka kısımı D segmenti araç büyüklüğünde yapmışlar çok geniş ve rahat.

Sonuç olarak, ilk sıfır arabam oldu ve araçtan şu an için  çok memnunum.Biraz daha km yapalım bakalım,ne gibi izler bırakacak.

Saygılar,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

41 dakika önce, Eren Özdemir said:

24 yıllık sürücü olarak bir çok marka aracı kullanma fırsatım oldu..En son aracım focustu.2015 te fordu sattım ve  sıfır corolla benzinli aldım.problemsiz bir şekilde  7 aydır kullanıyorum ve araçtan çok memnunum.Özellikle motoruyla ilgili yapılan eleştirilere takıldım.

Motoruna dandik denmiş ama hiç öyle değil.sorunsuz ve dayanıklı.Toyotanın exsantrik motoru ile uzun kilometreler yapabilirsiniz,servise girme oranı turbo motorlara göre çok daha az.1.6 132 beygir motorunu hissettiriyor.Mesela 1.6,136 beygir Htundai Elantra bu gücü hissettirmez.Bizzat denedim.Otomatik şanzıman konusunda C segmentinde en iyi Honda bilinir.Toyota 2013 yeni kasa ile oto.şanz. problemlerini aşmış.Aracın yaptığı en maksimum süratlerde bile evde oturur gibi arka koltukta oturabiliyorsunuz.Fanatik bir toyotacı değilim.Şimdilik olamamda zaten,çünkü daha yeni tanıştım.Şehirler arası yolculuklarda araçtaki konfor mükemmel.Yol tutuşu ford kadar olmasada diğer aynı kategorideki araçlara göre çok iyi.Şimdiye kadar gördüğüm en sessiz motor.Yüksek süratlerde gaza basınca motor sesi biraz yüksek(exsantrik motorlarda böyle oluyormuş).7 aydırda sadece 10.000 periyodik bakıma gittim.Arka kısımı D segmenti araç büyüklüğünde yapmışlar çok geniş ve rahat.

Sonuç olarak, ilk sıfır arabam oldu ve araçtan şu an için  çok memnunum.Biraz daha km yapalım bakalım,ne gibi izler bırakacak.

Saygılar,

Exsantrik motor nasıl oluyor. Bugüne kadar böyle bir motor hiç duymadım. bu motor konusunda biraz bilgi verirseniz.

Toyotanın motorları çağdışı. Çok yakar, beygir güçleri ve torkları düşüktür. Sözgelimi yeni teknoloji motorlar aynı silindir hacmine sahip olmasına rağmen hem daha az yakıyor hem de  çok daha güçlü.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.