Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Awd Araçların Kar-buz Performansı

Önerilen Mesajlar

Autobild'den alıntıdır. 

Elf-Autos-im-Wintertest-1200x800-427f33c

11 farklı ve yeni modeli 2000 m irtifada önce buzda slalom, sonra derin karda tırmanma ve son olarak da karlıbuzlu dağ yolunda sürüş testine tabi tutup sıralamışlar.

Genel başarı sıralaması ve her bir kategorideki sıralama aşağıdaki tabloda.

Çoğunlukla ESP vb. traksiyon kontrolu devre dışı iken daha iyi performans almışlar.

Tucson AWD yetenekleri açısından ciddi bir hayal kırıklığı olmuş.     

Jeep arazi genleriyle başarılı. 

VW'nin birinciliği ise Autobild'e has bir klasiktir, aşırı ciddiye alınmamalı. 

Bana yine de ilginç geldi.

awdkar.JPG.bb11e051adf333bf4032b6e56e3a5

Kaynak http://www.autobild.de/artikel/4x4-autos-im-wintertest-8569655.html

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Hakan Saraylı said:

O kadar SUV içine bir tane SW otomobil koyup onu da birinci seçmeleri çok trajikomik olmamış mı ? Adı ne olursa olsun Golf o sınıfta değil bence.

Doğru ama bir şekilde VW'ye yaranmaları lazım, yeni Tiguan daha satışta değil, mecburen bunu almışlar.

Bu arada yeni Tiguan sürüş izleniminde de arabayı yere göğe konduramıyorlar, pek bir beğenmişler, en azından karda...

VW-Tiguan-im-Test-Fahrbericht-1200x800-f

VW-Tiguan-im-Test-Fahrbericht-1200x800-4

VW-Tiguan-im-Test-Fahrbericht-1200x800-a

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

GOlf'ün Q7'den daha iyi çıkması garip olmuş. 4Motion Quattro'ya ne kadar benzer acaba diye merak ettim.

Araç sınıf ve boyut seçimleri bence de garip olmuş da yapacak bir şey yok artık.

Videosu:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Turhan Onat said:

Bu Volvo kar üzerinde gidiyor mu şimdi, gitmiyor mu ? Nasıl bir sonuç çıkarmamız gerekyor.

Buz üzerinde slalomda vasat, bol karlı tırmanmada zayıf ve fakat ezilmiş buzlaşmış karlı dağ yolunda mükemmel. 

Yani performansı koşullara göre değişiyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

benim anlamadığım tucson 11. sırayı vermişler bu listede . doğrudur. ama şu var o listedeki araçların en ucuzu o . diğerleri en az 2 kat en cok 5 6 kat pahalı araçlar. tuhaf değilmi bu araçlarla listeye girmesi.

onun yerine seğment crv qq kuga crx sopartage ile yapılması lazım diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.