Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

2 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

Ultracontact ise sakin sürüşü seven, konfor ve düşük yuvarlanma gürültüsü arayan kullanıcılar için.

Cenk Hocam teşekkürler bilgi için. Bu cümle yaş itibarıyla beni tanımlamış. 😊

Ultracontact araştırayım o zaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Fikret Ö. yazdı:

Cenk Hocam teşekkürler bilgi için. Bu cümle yaş itibarıyla beni tanımlamış. 😊

Ultracontact araştırayım o zaman.

Rica ederim hocam. Pc7 de bunları belli oranda sunuyor ama ultracontact zaten fiziksel olarak da kontrol edildiğinde çok daha yumuşak ve surusun her aşamasında ben konfor için uretildim diye bağırıyor. O sebeple aralarında gercekten fark var. Ama  İkisi de sizi tatmin edecektir 😊

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

34 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

Rica ederim hocam. Pc7 de bunları belli oranda sunuyor ama ultracontact zaten fiziksel olarak da kontrol edildiğinde çok daha yumuşak ve surusun her aşamasında ben konfor için uretildim diye bağırıyor. O sebeple aralarında gercekten fark var. Ama  İkisi de sizi tatmin edecektir 😊

Şimdi araştırdım biraz.

1-Continental UltraContact 235/50R18 101V XL FR

2-Continental UltraContact 235/50R18 97V FR

şeklinde iki model var. İkisininde hız kapasitesi aynı. Birincisinin yük kapasitesi ikincisinden 95 kg fazla

ikincisinin ise gürültüsü 70 db birincisinin 71 db.

Yük zaten fazla taşışımıyorum. Sorun olmayacaktır.

Sanırım bana hitap eden ikincisi. Zaten dört lastikte 3300 Tl gibi fiyat farkı da var.

Cem Hocam yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Fikret Ö. yazdı:

Şimdi araştırdım biraz.

1-Continental UltraContact 235/50R18 101V XL FR

2-Continental UltraContact 235/50R18 97V FR

şeklinde iki model var. İkisininde hız kapasitesi aynı. Birincisinin yük kapasitesi ikincisinden 95 kg fazla

ikincisinin ise gürültüsü 70 db birincisinin 71 db.

Yük zaten fazla taşışımıyorum. Sorun olmayacaktır.

Sanırım bana hitap eden ikincisi. Zaten dört lastikte 3300 Tl gibi fiyat farkı da var.

Yük endeksine bakarken aracınızın istiap haddi dediğimiz boş ağırlık ve maks yüklü ağırlık degerlerine göre de bakabilirsiniz. Ruhsatta bunlar yazıyor. Alacağınız lastiğin yük endeksi muhtemelen bu değerleri karşılıyordur ama yine de kontrol etmekte de bir fayda var. Onun dışında dediğim gibi ikisi de sizi memnun edecektir. Ultracontact konfor ve sessizlik anlamında biraz daha önde olacaktir. Şimdiden hayırlı olsun hocam rica ederim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Fikret Ö. yazdı:

Merhabalar,

Şu anda aracımda kışlık lastikler var. Yazlık lastikler eskiydi ve yeni lastik almam gerekiyor. Continental ile devam etmek istiyorum. 235 50 18 lastikler.

Arasştırdığım kadarıyla premiumcontact7 ve ultracontact şeklinde iki seçeneğe düşürdüm. Birbirlerinden farkları nelerdir? Hangisini almalıyım. 

Ben 215 50 R17 PC 7 aldım ve 1000 km’ dir kullanıyorum. Çok viraj vs zorlamadım şimdilik ama konfor anlamımda da gayet güzel hissiyatı var.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Erdem Ay yazdı:

Ben 215 50 R17 PC 7 aldım ve 1000 km’ dir kullanıyorum. Çok viraj vs zorlamadım şimdilik ama konfor anlamımda da gayet güzel hissiyatı var.

Erdem Bey ben de zaten ikisi arasında kalmıştım. Ultracontact konfor olarak biraz daha önde gibi. Sanırım tercihimi ultracontaktan yana kullanacağım. Sorun olursa pc7 de alabilirim.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Fikret Ö. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim yeni focus active pc6 ile geldi.. ilk 700 km berbattı.. alışma süresi aşınması lazım denebilir ama gy hiç öyle değildi..ilk günden iyi yol tutuyordu. kısaca  bir goodyear efficientgrip performance kadar iyi değil..

ultracontact ı bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Mehmet Demir yazdı:

benim yeni focus active pc6 ile geldi.. ilk 700 km berbattı.. alışma süresi aşınması lazım denebilir ama gy hiç öyle değildi..ilk günden iyi yol tutuyordu. kısaca  bir goodyear efficientgrip performance kadar iyi değil..

ultracontact ı bilmiyorum.

Teşekkürler Mehmet hocam. Biraz önce 4 adet ultracontact sipariş verdim. 2023 üretim. Bunu bir deneyelim bakalım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Güle güle kullan hocam, kaça aldınız?

Gürkan Hocam teşekkür ederim. En hesaplı ve güvenilir lastkcimde buldum. 4 tanesi 23.220 tl ye geldi. World karta da 2+5 taksit kampanyası varmış kaçırmayayım dedim.

22 saat önce, Fikret Ö. yazdı:

@Cenk Demirel hocam üstteki yanlışlık için özür dilerim. Telefondan yazarken isminizi cem olarak değiştirmiş.

Kusura bakmayın lütfen. Yeni farkettim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Fikret Ö. yazdı:

hocam üstteki yanlışlık için özür dilerim. Telefondan yazarken isminizi cem olarak değiştirmiş.

Kusura bakmayın lütfen. Yeni farkettim.

Estağfurullah hocam ben zaten anladım direkt. Hem özel hayatimda da cenk yerine cem diyen çok oluyor 🙂

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.