Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus'un yerden yüksekliği kaç mm'dir?

Erhan Er.

Soru

Yabancı kaynaklarda araştırdım 120 mm gibi bir rakam var. Bir forumda ise aşağıdaki gibi motor kapağının en düşük noktası 120 mm. Çoğu rakipleri 140 mm. Acaba onların referans aldığı nokta mı farklı yoksa gerçekten focus rakiplerinden alçak bir araç mı? 

Ground Clearance | Road Clearance: 
front bumper: 185 mm (7.28in)
engine cover lowest point: 120 mm (4.72in)
exhaust system lowest point: 220 (8.66in)
exhaust pipe 250 mm (9.84in)
rear bumper 260 mm (10.23in)
sills 160 mm (6.30in)
rear suspension elements 150 mm (5.90in)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bunun direkt bir verisi olmaz çünkü lastiğiniz ile birebir değişir. Çok rahatsız oluyorsanız alçaklık konusunda 215-55 R16'ya geçebilirsiniz.

Burada araçları kıyaslarken ölçmüştük ama veri olarak girmemişim.

http://www.focusclubtr.com/topic/9710-2015-makyajlı-ford-focus-trend-x-16-tdci-incelemesi-ve-makyajsız-kıyaslaması-test-sürüşü/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
22 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Bunun direkt bir verisi olmaz çünkü lastiğiniz ile birebir değişir. Çok rahatsız oluyorsanız alçaklık konusunda 215-55 R16'ya geçebilirsiniz.

Burada araçları kıyaslarken ölçmüştük ama veri olarak girmemişim.

http://www.focusclubtr.com/topic/9710-2015-makyajlı-ford-focus-trend-x-16-tdci-incelemesi-ve-makyajsız-kıyaslaması-test-sürüşü/

Bir rahatsızlığım yok sadece merak ediyorum. 205 55 16 ile 215 55 16 arasında yükseklik farkı olur mu?  Linkte verilen 120 mm hangi lastik ölçüsüne göre verilmiş bilmiyorum ama bence rakip araçların referans noktaları farklı olabilir. 2 cm fark çok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Erhan Ersöz said:

Bir rahatsızlığım yok sadece merak ediyorum. 205 55 16 ile 215 55 16 arasında yükseklik farkı olur mu?  Linkte verilen 120 mm hangi lastik ölçüsüne göre verilmiş bilmiyorum ama bence rakip araçların referans noktaları farklı olabilir. 2 cm fark çok.

Tabii ki fark oluyor, hemde 2 cm'nin çok olduğu yerde fazlaca fark oluyor. (1 cm kadar)

Sayın hocam :) Çok olabilir lakin yaşadığımız yerlerde yükseklik sorun değilse mümkün mertebe alçak olanı tercih etmek iyidir :) 

Rakiplerinden bir adım daha iyi yolu tutuyorsa bunların da etkisi oldukça fazla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.