Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Karşılaştırma - Mondeo ve Passat

Önerilen Mesajlar

Mondeo'nun şanzımanında bir şey yok, durduk yerde sorun yaratmayalım.

Neredeyse 1600 kg'lık arabaya göre tüketim de kabul edilebilir düzeyde bence. 

Gözünüzden kaçmadı değil mi, yorumda Passat'ın sportif sürüşü Mondeo'nun konforu daha iyi denilmekte...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mondeo çok hoş bir araç. Bence Passat'tan daha alınası. Ancak en büyük dezavantajı ikinci eldeki değer kaybı gözüküyor. 

Bu arada testi izlemiştim. Passat'ın direksiyon tepkilerinin daha iyi olduğunun vurgulanması beni de şaşırtmıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, Cem Boneval said:

Gözünüzden kaçmadı değil mi, yorumda Passat'ın sportif sürüşü Mondeo'nun konforu daha iyi denilmekte...

Mondeoyu testteki kombinasyonla test etmiştim. Beğenmediğim tek yönü şanzımanıydı. Beklentiye göre değişir elbette, benim beklentim artık diğer birçok markanın şanzımanları gibi daha hızlı vites değiştirebilmesiydi. Onun dışında konfora ve yalıtıma çok önem vermişler ancak dediğiniz gibi sportif sürüş açısından passattan geride kalması ilginç. 

Yine de tasarım olarak passattan çok önde bence. Bazı eksikliklerine tahammül edilebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayni kombin mondeoyu bende test ettim.Otomatik vitesi de çok beğendim.

Bagaj daha büyük olabilirdi belki.Arka baş kısmından kısmışlar.

Şanzımana çok taktılar yahu.150 beygir tsi act dsg passatı da böyle kullansalar arada ahım şahım bi fark olacağını düşünmüyorum.

Benim test ettiğim mondeo şehir ici dip gaz kullanılan bir test arabasıydı.12 litre ortalaması vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Cem Boneval said:

evet Cem hocam benzer yorumu otopark testinde de söylediler duygulandım inanın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.5 motor performansli fakat hani ucup kacmiyor,Mondeo sahibiyim fakat Mondeo sinifinin en iyisi oldugu icin sectim,bikac gun once superbi de test ettim eger illa otomatik istenmiyosa dizel mondeo kesinlikle hantal degil ve talismani gorene kadar sinifinin lideri

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de aracimi alirken 1.5 EB A/T yeni mondeoyu test etmistim. Su an 1.6 TDCI M/T yeni mondeo kullaniyorum. Evet, elbette EB'un sanzimani daha once kullandigim golf DSG gibi degil, bunu beklemiyoruz. Bununla birlikte mondeonun iddiasi da sanziman performansi degil. Sanzimanin, konfor odakli bu araba icin makul seviyede oldugunu dusunuyorum.

Volkan G. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle tasarım olarak Mondeo, tasarım genelde araç seçiminde en önde gelen kriterdir, sınıf "D" olunca konfor ve güvenlik ön plana çıkıyor, her iki arabada konforlu ancak bu konuda Mondeo bir hayli önde, otopark'ın BMW 520i ve Mondeo testini izleyenler varsa bilirler 520i'nin sessizliği konusunda oldukça övgü ile bahseden otopark hemen aynı düzeyde ki sessizlik ve konforun Mondeo'da da olduğunu konfor konusunda Mondeo'nun beklenenin çok ötesinde hatta Mondeo'nun premium sınıftaki bir çok araçtan daha iyi bir konfor hissinin yakaladığını söylüyorlar. İç tasarım ve kalite olarak (eksikleri yok değil) Mondeo'nun ergonomisi ve tasarımı oldukça güzel, en büyük eksiğinin bej renk döşeme ve trim seçeneği olmaması olarak görüyorum,artık bej renk deri koltuklu alınabiliyor olması iyi olmuş ama trimlerde renk uyumu olursa kalite hissi daha da artar.

Bütün test sürücülerinin ortak fikri yeni Mondeo'nun çok ama çok iyi olduğu fakat motor ve şanzımanın diğer rakiplerine göreceli şekilde geride kaldığı, yine aynı şekilde bu arabaya acilen 1.5 TDCi otomatiğin gelmesi gerektiği yönünde.

2.0 TDCi'lere zaten laf yok 10 numara 5 yıldız motor ve şanzımanı var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aksine 2.0 tdci'ları rakiplerine göre vasat, yenilenmesi gerekiyor.

Bu da benim fikrim :) 

Test sürücüleri ve biz, EU5 motorlu aracı yeni motora (eu6) uyumlu/ayarlı şanzıman ile sürdük.

EU6'lı Mondeo'yu denemek isterim. DSG vb şanzımanlarla kıyaslamak zaten ayrı bir dünya ondan tabiki yavaş olacak ama insanların en hızlı mı yoksa en mantıklı uygunu mu almalı bu bir soru işareti olmalı.

Herkes dünyanın en güzel kızını (seçilmiş,ölçülü) almıyor değil mi ? En uyumlu doğru kızı arıyor tabi mantıklı olanlar :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şanzıman konusunda konfor odaklı olarak bu şanzıman sorunsuz olabilir, ancak insanların beklentileri birçok markadaki tork konvertörlü şanzımanların bile çok hızlandığı bir dönemde bu araçta da hızlı bir şanzıman görmek. Mükemmeli istiyoruz belki ama araç her açıdan çok iyi olunca daha hızlı bir şanzıman istemek anlamsız değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.