Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Renault Talisman

Burhan Bakar

Önerilen Mesajlar

Renault'un ilk duyduğumuzda heyecan yaratan 1.6 dci 160 hp 380 nm torklu motoru yurt dışında espace de kullanılmış olsa da ülkemizde ilk olarak Talisman ile giriş yapacak,üstelik de 6 ileri EDC şanzıman ile kombine olarak :claps: Heyecan verici nokta az yakan,çok kaçan,vergiye takılmayan bir motor olması

Konuyu açmak için motorun teknik verilerinin açıklanmasını bekledim fakat uzun zaman geçmesine rağmen teknik veriler gelmedi ama espace'in verilerini söylersek aşağı yukarı ipucu verir

Güzel bir video(alt yazısı mevcut çeviri yapılabilir)

1.6 dCi (160 Hp) EDC Espace

Son hız : 202 km

Hızlanma 0 - 100 km :9.9 saniye

Şehir içi yakıt tüketimi :5.1 Lt/100 km

Şehir dışı yakıt tüketimi :4.4 Lt/100 km

Ortalama yakıt tüketimi :4.7 Lt/100 km

Ağırlık : 1659 Kg

Espace in ağırlığını dikkate aldığımız da Talisman tahmini 9 saniyede 100 km hıza ulaşacak gibi gözüküyor,yakıt tüketimi de D sınıfı 1.6 dizellerin ayarında olacak,boyutlar D sınıfında birbirlerine çok yakın ayrıntılar topluca yazılabilir ama bagajı belirteyim 608 litre(çok iyi)

Ama motorla beraber heyecan verici diğer bir özellik direksiyon da 4control sisteminin olması yani direksiyon 4 tekerliği birden hareket ettirebiliyor

D sınıfında çok olumlu bir gelişme ülkemiz açısından fakat umarım sınıf ayarında malzeme kalitesi kullanılır,malesef Renault modellerinde yeni kadjar dahil bu konuda rakiplerinin gerisinde

Diğer bir konu fiyat,eğer ki Reno D sınıfı içerisinde rekabet yaratmak istiyorsa kendi şartlarını zorlaması lazım,benim umduğum en dolu 1.6 dci 160 EDC 100 bin olmalı(düz fiyat) ama tahmin ettiğim 120-125 arası,umarım rekabet yaratır ve bu güzel motor şanzıman kombinasyonlu ilgi çekici Renoyu yollarda çok görürüz

Renault-Talisman-2015-Sitzprobe-474x316-d22843ed9220e17f.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D sınıfının aranan kombinasyonlarını bir araya getirmişler (geniş bagaj ve iç hacim, dizel otomatik, düşük vergi dilimi vs.) 

1.6 dizel motor, 160 Ps güç ve 320 Nm. ile hemde D segment bir araba ile Euro6 normlarına nasıl ayak uydurmuşlar ben orasını merak ettim ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D sınıfının aranan kombinasyonlarını bir araya getirmişler (geniş bagaj ve iç hacim, dizel otomatik, düşük vergi dilimi vs.) 

1.6 dizel motor, 160 Ps güç ve 320 Nm. ile hemde D segment bir araba ile Euro6 normlarına nasıl ayak uydurmuşlar ben orasını merak ettim ?

Olayın aynı euroncap testleri gibi olduğunu düşünüyorum,araçları test şartlarına göre tasarlayıp testlerden yüksek puanlar alıyorlar fakat gerçek hayatta işler değişiyor,bu konuda gerçek kullanım koşullarında yapılmış çok dikkat çekici bir test mevcut,grafikte belirtilen emisyonların kaç katı olduğu ifade edilmiş

emisyon.png

Başlığımızda ki motor,espacede belirtilenin 11 katı gaz çıkarmış :smiley2k:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende benzettim dumancıya[emoji4]

Tasarım karmaşık gözükse de bence fena değil

Onu belirtmeyi unutmuşum fena durmuyor hoşuma gitti passat dan daha güzel ve daha özgün hatlara sahip bence, her ne kadar benzeşselerde. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Renault & Nissan son yıllarda başarılı işler yapıyor.

Dip: Eski renolar gibi bu araçta ufak tefek makyajları erkenden alır; eskiler aldığı için değil tasarım detayları faul, aha buraya yazdım ilerde görürüz :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4control beni cezbetti. Güvenlik açısından çok fark meydana getireceğini düşünüyorum.

Renault & Nissan son yıllarda başarılı işler yapıyor.

Dip: Eski renolar gibi bu araçta ufak tefek makyajları erkenden alır; eskiler aldığı için değil tasarım detayları faul, aha buraya yazdım ilerde görürüz :D 

Renault daha önce 4control araçlar üretti ama ben ne kullandım nede kullanan biriyle tanıştım,Yakup bey,Cem abi,Kaan abi bu konularda çok tecrübeli kullandılarsa tecrübelerini duymak isteriz :sofeer:

Şu açıdan bakıldığında Passat'a çok benziyor, aynı platformdan çıkmış gibiler.

New-Renault-Talisman-0001.jpg

Ledler fazla spesifik olmasa çok daha fazla benzeyecek,ordan kurtarmış biraz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.