Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

06LAP95 mk3

Önerilen Mesajlar

öncelikle ön camlardaki film'leri söktürmeni öneririm : bunun nedeni seni önden gören bütün polisler çevirecektir ... İlkinde cezayı kesip salacaklar ikincisinde aracını trafikten men edeceklerdir ...

Çakma xenonları çıkartmalısın : Bunun nedenide birinci olarak diğer sürücülerin sürüş güvenliğini sarsman ikince olarakta 30000 kelvin yanan bir ampul tesisatı yakarak aracının komple alev almasına neden olabilir ...  Ayrıca muayneden geçemezsin , poliste çevirdiğinde aracındaki bütün kusurları arayacağından bundan da ceza yazar ...

Egsozt olayınıda söktürmelisin , dünya yıkılıyor egsozt emisyon ayarından, koca şirketler batma raddesine geliyor , bukadar ciddi bir olayı senin keyfin olsun diye çevrende yaşayan diğer canlılar, senin egzost gazını solumak zorunda değil , kaldıki muayneden geçemezsin polis çevirdiğinde de kesin çevirecek ondan da cezayı yersin...

yani işin özü sen bu araca rahat rahat gezemezsin zaten , devamlı cezalardan belin bükülür , milletin küfürlerinimi çekeceksin , polis olan yollardan gitmeyeyim diyemi uğraşacaksın ,  hiç gerek yok başını ağrıtma ...  söktür film camı xenonu , egzostları normale çevir kafan rahat sırf görüntü olarak takıl ...

Benden önermesi gerisi sana kalmış ...

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle ön camlardaki film'leri söktürmeni öneririm : bunun nedeni seni önden gören bütün polisler çevirecektir ... İlkinde cezayı kesip salacaklar ikincisinde aracını trafikten men edeceklerdir ...

Çakma xenonları çıkartmalısın : Bunun nedenide birinci olarak diğer sürücülerin sürüş güvenliğini sarsman ikince olarakta 30000 kelvin yanan bir ampul tesisatı yakarak aracının komple alev almasına neden olabilir ...  Ayrıca muayneden geçemezsin , poliste çevirdiğinde aracındaki bütün kusurları arayacağından bundan da ceza yazar ...

Egsozt olayınıda söktürmelisin , dünya yıkılıyor egsozt emisyon ayarından, koca şirketler batma raddesine geliyor , bukadar ciddi bir olayı senin keyfin olsun diye çevrende yaşayan diğer canlılar, senin egzost gazını solumak zorunda değil , kaldıki muayneden geçemezsin polis çevirdiğinde de kesin çevirecek ondan da cezayı yersin...

yani işin özü sen bu araca rahat rahat gezemezsin zaten , devamlı cezalardan belin bükülür , milletin küfürlerinimi çekeceksin , polis olan yollardan gitmeyeyim diyemi uğraşacaksın ,  hiç gerek yok başını ağrıtma ...  söktür film camı xenonu , egzostları normale çevir kafan rahat sırf görüntü olarak takıl ...

Benden önermesi gerisi sana kalmış ...

özetlemişsiniz sanki benim söylemek istediklerim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorun ceza yemen yada yememen degil.

Sorun burada bilinçli bir tüketici olabilmek.

Aracina deger vermissin ve kendince aksesuarlarini yapmissin. Begendigim kisimlarda oldu begenmediklerimde. Tabiki bu zevk meselesidir bir hobidir.

Fakat ben zevkim ugruna cevremdeki canlilara insanlara zarar vereceksem guvenliklerini tehlikeye atacaksam bunu birkere daha dusunurdum.

Umarim forumdaki uyari ve ikazlari dinlersin.

Guzel gunlerde aracini kullanman dilegiyle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese uyarılarından dolayı çok teşekkür ederim kimisinin farkındaydım kimisinide sizin sayenizde fark ettim,arabayı beğenen herkesede Allah daha iyisini versin inşallah :)

1 tane eleştirim olucak benimde kırmızı titanium orjinal focus daha çok dikkat çeker demiş bir arkadaş tartışılır bile diyemiyorum ne yazık ki imkan olsada arabaya binip 1 2 tur atsak beraber ilgiyi o zaman görse :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu cat off, kat iptali gibi işlerin yapılması neden bir övünç kaynağı haline geldi anlamakta güçlük çekiyorum, bu tür iptaller genelde işinin ehli olmayan yazılımcılar tarafından tavsiye ediliyor, aslında iyi bir yazılım yapılsa bunlara gerek yok, iyi yazılımlar pahalı deniyor fakat katalizör iptali DPF içinin boşaltılması vs. masraflar hesaplandığında aynı maliyet çıkmıyor mu zaten ? Superschips dünya çapında kendini ispatlamış bir yazılım firması ve bu tür iptalleri önermiyor, kaliteli yazılım yaptırın, K&N filtre ve Sprintbooster ile destekleyin yeterli, gerisi fuzuli şeyler, çevremizi de düşünmemiz lazım. Ayrıca tuning yapılacaksa, bu işe gerçekten gönül verilmişse en baştan turbo benzinli bir araç alınmalı, turbo benzinli araçlar bu işe daha yatkın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç 7 aydır bu durumda ve 1 tl bile ceza yemedim 1 kere polis çevirdi ruhsatta renge bakmak için baktı ve devam ettim günde belki 50 defa polislerin önünden geçiyorum 

istanbula girdiğin anda bağlarlar bu aracı , Ankaradaki polisler bürokrat , bakan çocuklarına tosladığından vazgeçmiştir artık :)

İstanbuldaki polislerde ayrı değişik , titanum focus'ta orjinal arka camlar siyah olmasına ramen  film cam var diye bana ceza kesmişlerdi . Bilirkişi polis eşliğinde camlara tekrar bakıldı ceza geri alındı falan filan :)

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında en büyük sorun denetlemenin azlığı ve bilinçsizlik.Polis arkadaşlarımız vardır elbet çalışma koşulları ve yoğunluğu tartışılamaz.Ama eminim ki onlarda talimat almadıkça bazı şeyleri keyiflerine göre yapamıyorlardır.Arabalarımıza yaptıklarımıza gelince ne kadar bilgi sahibiysek o kadar yapabiliriz.Ben de zamanında merceksiz xenon ampülleriyle gezdim.Niğde ye giderken akşam karanlıkta yediğim selektörlerden ve eminim küfürlerden utandım.Eve dönünce söktürdüm ve attım depoya xenonları.Diğer bir mevzu çevremize verdiğimiz rahatsızlık ve kirlilik.Herkes biliyor değil mi aslında biz bu dünyayı çocuklarımıza miraz bırakmıycas.Bu dünya onlardan bize emanet ve emanete ne kadar saygılı olursak çocuklarımıza da o kadar güzel bir dünya bırakırız.Aracın rengi şuymuş buymuş hiç önemli değil.Çevrenin dikkatini yok kırmızıyken daha çok çekiyor yok fuşyaysa daha çok çeker de açıkcası önemli değil.Zevkler farklıdır.Öyle olmasa çeşit çeşit renkli arabaya ne gerek vardı değil mi? Önemli olan trafikte dikkati saygımızla ve kurallara uymamızla çekmek olmalı.Bir araca yol verince bir yerimiz eksilmez ama o araç şöförü de belki bu ince davranışa karşılık bir başkasına o ise diğer bir araca yol vererek daha güzel bir trafik oluşacak.Açıkcası araçlarımıa yaptığımız değişikliklerin en başında diğer insanların zararına olmayacak değişiklikler gelmeli.Kimsenin aracı insan hayatından değerli değildir.

Emir eleştirilerimiz seni rahatsız edebilir ama inan bundan keyif aldığımız için yapmıyoruz.Senin ve tüm çevredeki insanlar için yapıyoruz.Bazen doğru olanı görmek istemeyebiliriz ama sonunda bize zorla da olsa gösterirler.Senin de eleştirilerimizi bir abiden geldiğini bilerek yorumlamanı isterim.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.