Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Mustang Türkiye'de (Ön İnceleme)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ses hayalkırıklığı, günümüz "temiz, küçük motorlarının doğal ve sıkıcı sonucu" [emoji4]

Ama üstadım senin gülümsemen paha biçilmez, istediği oyuncağı alınmış ve kutusunu heyecanla açan çocuklar gibisiniz, maşallah [emoji4]

Ses için aynı şeyi dicektim ama ayıp olmasın şimdi diye yazmadım :)

Kaan abi bi böğürtse şunu.. Bakalım nasılmış? :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaan abi bi böğürtse şunu.. Bakalım nasılmış? :)

Gaza basmadım ... bir kaç nedeni var.

- Araç "transport" mod'da idi ... yazılım güncellemesi falan yapılmamış, PDI'dan geçmemişti.

- Mayıs sonu imal edilmiş, marşına pek basılmamış ... yağlama tamamlanıp kapak iyice ıslanmamıştır.

- Kapalı alandaydık, egzost emme hortumu takılı değildi. Millet zehirlenmesin dedim.

- Nakliye yakıtı vardı (3-4 litre) yıkamaya vs. götürür, oradan da showroom'a çekerken benzin bitmesin dedim.

...ama bassam da EB'nin (yapısı gereği) V8 gibi gümbürdemesini beklemeyin. 

Haa! Egzost'a -akord- :) yapılır ise ... o ayrı tabi. 

ek yapayım : Sabah Yakup'un paylaştığı bir video vardı ... nerede o? bakayım ... bakıyorum ... ahanda buldum.

...sizin dediğiniz bu.

İzole edilmiş (akustik panelli) odada çalışan V8 ... 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haa! Egzost'a -akord- :) yapılır ise ... o ayrı tabi. 

Kaan abi inan ben her firmanın ürettiği her egzozu dinledim en az 30 farklı egzoz sistemi ama yok yani 4 silindir 4 silindir. Büyük olsa bile silindirler ses 1.4 tsi muffler delete scirocco gibi. ama kasa, güç, verimlilik, arabayı park edince uzaktan bakmak yeterli

mümkün değil, arka koltuğa ancak senin ayakkabın sığar (bir tanesi) ... o derece. 

"kuZu'nun arkasından koşarım" tümcesi daha mantıklı.

47dir kendileri :D :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Kaan Yagizer abi kokpitte ki hava nasıl? oturma konumu, düğmeler, malzeme kalitesi -böyle bir arabada benim için ikinci planda-, ne biliyim işte ne hissettin, sence nasıl? Kapıyı kapatınca uçuşa geçiyormuş hissi oluşuyor mu? :sofeer:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

47dir kendileri :D :D 

demek ki doğru tahmin etmişim Sabrim ... ancak sığar.

Ama sen de, ben de ön tarafa sığarız (tabi koltuğu iyice ayarlamak kaydı ile) ... yani Amerikalılar bizim gibilerin içine sığabileceği, daralmadan inip - binebileceği bir performans aracı yapmışlar ki bu bile onu sevmek için (bana göre) yeterli neden. 

...bu arada (kafamda nedeni canlanmadı...) Mustang resimlerde makul boyutlarda olduğu izlenimi yaratıyor ... ama aracın yanına gittiğinde küçük ya da orta boy falan olmadığını fark ediyorsun. Resmen göz aldanması yani.

@Kaan Yagizer abi kokpitte ki hava nasıl? 

...nasıl anlatsam?

Über! desem? :guitar:

Ground Speed göstergeler, küçük direksiyon ... uçak tipi switchler. Geri görüş kameralı kocaman ekran. 

El frenine (çekik konumda) biraz uyuz oldum o kadar ... ama kokpit harbiden çok keyifli. 

şu şekilde hissettim desem ->  https://youtu.be/e-QFj59PON4 

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

demek ki doğru tahmin etmişim Sabrim ... ancak sığar.

Ama sen de, ben de ön tarafa sığarız (tabi koltuğu iyice ayarlamak kaydı ile) ... yani Amerikalılar bizim gibilerin içine sığabileceği, daralmadan inip - binebileceği bir performans aracı yapmışlar ki bu bile onu sevmek için (bana göre) yeterli neden. 

...bu arada (kafamda nedeni canlanmadı...) Mustang resimlerde makul boyutlarda olduğu izlenimi yaratıyor ... ama aracın yanına gittiğinde küçük ya da orta boy falan olmadığını fark ediyorsun. Resmen göz aldanması yani.

...nasıl anlatsam?

Über! desem? :guitar:

Ground Speed göstergeler, küçük direksiyon ... uçak tipi switchler. Geri görüş kameralı kocaman ekran. 

El frenine (çekik konumda) biraz uyuz oldum o kadar ... ama kokpit harbiden çok keyifli. 

şu şekilde hissettim desem ->  https://youtu.be/e-QFj59PON4 

Allah sahibine bağışlasın. Son dolar kuru ve 130.000 dolarlik fiyat etiketi beni çok üzdü. Azda olsa ümidim vardı. Evdekilerin beynine işlemiştim. Yakın tarihte canlı görme beni yıkacak...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vay anasını ya... o nasıl bir burun, nasıl bir bakış... çok yakışıklı. 

Showroom da en son orada minik fiesta black duruyordu ama ağababası gelince onu kaldırıp bir kenara atmışlar belli :)

Jantlar yıkılıyor zaten, "Black Bamya" diyorum buna ben :smiley2k:

EDIT: Lastiğin teki 900 TL beyler, dağılın!

780 lira :D  ZR 96Y var üzerinde yani link'in aynısı

http://www.hepsiburada.com/pirelli-255-40-r-19-zr-96-y-pzero-corsa-direz-lastik-p-OTLSTPRL2563100

Hatta ZR 96W'ye geçerse 600 lira :) 

http://www.hepsiburada.com/pirelli-255-40-r-19-zr-96-w-pzero-lastik-p-OTLSTPRL1949100

Hatta W bence yeter, Y GT'de olsun.

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.